Millaisia työpaikkoja Alavudella? Teollisuudessa, puu- tai metalli? Muovius Oy? Oviteollisuudesa ollut töissä joskus. Hitsausta ja pintakäsittelyä metallipuolella,
Vastaukset 17
- 8l8l
Ei terve matu työtä kaipaa! Se kaipaa 5 700 kuussa kulttuuriinsa.
- Turpajuna
Eikös se olisi yksinkertaisinta ottaa yrityksiin yhteyttä ja ilmaista kiinnostuksensa? Täällä tuskin saa asiallisia vastauksia.
- Anonyymi
Tilaelementit ainaskin hakee uusia raksamiehiä
- Anonyymi
Ei kannata, koska Tilaelementit on protestilistalla. Riikku tekee tulosta, mutta työn ja kiiruun määrä palkkaan suhteutettuna on surkea. Työ- ja johtamiskulttuuri ovat myös autotallifirman tasolla, vaikka liikevaihdosta voisi päätellä aivan muuta.
En tiedä sitten onko Alufrontilla tai HTR:llä yhtään kehittyneempää toimintaa? - Anonyymi
Keskinen on Alavuden suurin työnantaja.
- Anonyymi
Entäs sitten kun ideapark aloittaa sykyllä, Keskinen minimoituu.
- Anonyymi
Paljonko oli 1000000 rockissa jengiä
- Anonyymi
Alavuden TYP tarjoaa pelkkää palkatonta työtä karenssi perusteisesti.
- Anonyymi
Alavus Ikkunat.
- Anonyymi00020
Onko sinne paljon hakijoita jonossa?... kuulostaisi hyvältä...
- Anonyymi
Rokissa oli jotain 3000 niistä 1200 ilmaislipuilla
- Anonyymi00021
Joukkovainoajia joukolla vainoajia kyttääjiä jne on paljon, mahdollisesti suurin ala, kyttää ja käyttää kännyköitä hakkeri-netti- ym. seurantaa perässäkulkijaa , jne toisten nimillä henkilöllisyydellä nimetöntä viestintää, ym....?
Satanismi, vapaamuurarit ym salaseurat makselee niille?
- Anonyymi
ATE Oy hakee konkurssipesän hoitajaa/selvittäjää.
- Anonyymi
Matti ovet työllistää ja maksaa hyvin.
- Anonyymi
Alavuden TYP yrittään köyhiä kyykyttää.
- Anonyymi
Hirsitalotehtaalla on hyvät työolot ja duunaria arvostetaan... hetkinen, ei nyt ollutkaan aprillipäivä!!
- Anonyymi
Pahat tilanteet Alavuden TYP kyykyttää työnhakijoita eniten suomessa, ehkä jopa laittomasti.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2951205Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3061123Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50948- 87904
- 106899
- 101869
- 109725
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh12559