Katsokaas linkin takaa aukeavaa tilastoa 😎 Lauraa haetaan Googlesta yli kaksi kertaa enemmän kuin Paavoa! Jakakaa tätä tietoa Väyrysen Facebook-seinällä, jotta kansallismielisten äänet ei jakautuisi turhaan kahden ehdokkaan välille.
Meidän on tärkeä saada Lauralle mahdollisimman paljon ääniä, jotta Haavisto ei pääse toiselle kierrokselle! Levittäkää tietoa tästä mahdollismman laajalle. Meillä on hyvät mahdollisuudet saada Laura toiselle kierrokselle
https://goo.gl/FXioa1
Meidän on tärkeä saada Lauralle mahdollisimman paljon ääniä, jotta Haavisto ei pääse toiselle kierrokselle! Levittäkää tietoa tästä mahdollismman laajalle. Meillä on hyvät mahdollisuudet saada Laura toiselle kierrokselle
https://goo.gl/FXioa1
Vastaukset 41
Vanhimmat
Muistakaa myös kommentoida tänne, jotta aihe pysyy näkyvillä! 👍
Miettikää hyvät ihmiset muutakin kuin sitä kuinka oma arvomaailma kohtaa ehdokkaan kanssa. Omat arvoni ovat ehkä lähimpänä Huhtasaarta, mutta en näe häntä hyvänä presidenttinä, ehkä tulevaisuudessa asia on toisin. Huhtasaari ei osaa olla tarpeeksi vakuuttava, pystyy kyllä saamaan kannattajia ääripäästä, mutta perustelut ontuvat niin paljon ettei kykenen vakuuttamaan valtaosaa ihmisistä. Väyrysen kokemusta arvostetaan eikä hän jätä mitään kantaansa ilman perusteita. Hän saisi presidenttinä paljon enemmän aikaan. Kattokaapa vaikka Atlantin yli niin näettä kuinka kukaan ei tahdo ottaa enää tosissaa Trumpin toimia hänen toimintatapojensa takia, vaikka hänelläkin on paljon hyvää ajatusta takana. Maltillisemmalla tavalla hän saisi paljon enemmän aikaan.
Huhtasaari ei kuitenkaan voita Niinistöä. Kannattaa näissä vaaleissa miettiä sitä, että miten saadaan huomiota maahanmuuttokriittisyydelle
Ja Paavokaan ei siis voita Niinistöä
Misäätä me voimme tietää?
Google-hakujen määrällä ei ole mitää tekemistä asian kanssa. Se vain kertoo, että Huhtasaaresta ei tiedetä yhtäpaljon ja sitä, että hän herättää mielenkiintoa ihmisissä (myös NEGATIIVISTÄ). Järkevä äänestäjä hakee myös tietoa muista ehdokkaista ja valitsee sitten vasta sen jota aikoo äänestää.
Kyllä Lauran tuntee jo moni. On tässä ollut kaiknlaisia vaalitenttejäkin. Sitä paitsi ydinkannattajajoukko tuntee hänet erityisen hyvin. Laura on ollut googlessa suositumpi jo kuukauden ajan, ellei pidemäänkin
Meidän täytyy jakaa tietoa asiasta Paavon äänestäjillekin, jottei kansallismielisten ä
Minä olen ainakin googlannut ja katsonut Youtubesta Huhtasaarta vähän kuin sirkuspelleä. Epäilen , että moni muukin. Ei totisesti vaikuta äänestyskäyttäymiseeni, ainakaan positiivisesti.
Sinisiä uuvatteja on niin vähän, että on sama, ketä he äänestävät. Myös sinisten uuvattien irvailu Huhtasaaresta menee hukkaan. Se ei juuri ketään kiinnosta, eikä sen pohjalta vaalikäyttäytymistä päätetä.
Lauralla+on+paljon+enemmän+rohkeutta,+maamiinat,+kaksoiskansalaisuuden+lopettaminen+puolustusvoimien+vastuuhenkilöiltä..
Puolueen+kannstus+on+jo+11+%+luokkaa+Lauralla,+sitten+vielä+työttömät+ja+monet+köyhät+ryhmät!++Mikä+ettei!
Hommafoorumipersut tekevät kolmivuorotyötä, ei sen kummempaa.
Olen aina tykännyt Laurasta, ja varsinkin se Lauran kappale "Kerran" iski suoraan sydämeeni.
Ei ollut vaikea arvata, että Huhtasaari on suositumpi. Maahanmuuttokriittisten ihmisten poliittisesti aktiivinen joukko on kuitenkin massiivisesti vaikuttamassa Huhtasaaren puolella. Youtube on täysin Lauran.
Olen käynyt vaalikoneilla ja Tuubissa jo 13765 kertaa tukemassa Lauraa.
Laurahurmos kasvaa toreilla ja turuilla kautta maan. YESS!
Mistä ihmeestä Väyrystä kannattavat mummot ja vaarit edes tietäisivät, mitä ovat Google ja Youtube?
Niinistö tässä se vastus on niin Paavolle kuin Laurallekin. Kunhan äänestätte jompaa kumpaa näistä eu-kriittisistä ehdokkaista niin silloin menee oikein.
Suosittelisin antamaan ääniä pelkästään Lauralle koska paavilla on oma historiansa politiikassa mutta. Laura on puhdas kun pulmunen joten kehottaisin kaikkia jotka aikoo äänestää Paavoa niin äänestäkää mieluiten Lauraa tai hukka meidät perii
Totta. Toiselle kierrokselle Niinistön kilpakumppaniksi pitää saada Laura tai Paavo. Jos siellä on taas Haavisto, ei huvita mennä äänestämään toisella kierroksella enää ensinkään.
Veikkaukseni on se, että Haavisto on kakkosena, vaikka Lauran ja Paavon yhteenlaskettu äänimäärä on suurempi kuin Haaviston. Sitten on turha enää rypistellä, kun paskat on jo housussa...
Presidentillä(Niinistölläki) on pätevät avustajat ja esikunta.On neuvonantajaa ja lehdistöpäällikköä ja kansliapäällikköä.
Laura valitsee pätevät avustajat.
Ei kokemukslla ole mitään merkitystä jos politiikka on väärää.Niinistö kannattaa hallitsematonta irakilaimiesten maahanmuuttoa,natottamista ja EU:n liittovaltiokehitystä.
Mitä merkitystä kokemuksella jos mies tuhoaa Suomen itsenäisyyden ja aiheuttaa kansalaisissa turvattomuutta:(laittomat maassamaleksijat)
Itse äänesti ennakkoon Lauraa ja niin aion tehdä 2 kierroksella.Olen akateeminen mishenkilö.
”Meillä+on+hyvät+mahdollisuudet+saada+Laura+toiselle+kierrokselle+.”
Taisi+se+ilmatilan+haltuunotto+surkeasti+epäonnistua?
Eihän+kuukkelihauilla+ole+mitään+tekemistä+sen+kanssa,+kuin+paljon+henkilöä+kannatetaan+vaaleissa.
Huhtasaaren+kannatus+on+tämä:+3%+-3%+-4%+-4%+peräkkäisissä+gallupeissa.+Missä+sinä+näet+sen+hyvän+mahdollisuuden?+
”Jakakaa+tätä+tietoa+Väyrysen+Facebook-seinällä+...”
Tätä+kutsuisin+trollaamiseksi.+Onkos+Pietarin+trollitehdas+herännyt+horteesta?+Niin+tai+näin,+tämä+ehdotus+on+syvästi+epämoraalinen.+Omaa+ehdokasta+saa+kannataa+kybällä,+mutta+ei+ole+luvallista+kakkia+kilpailijan+FB-seinälle.
Hyi+olkoon+taas.
Katos, taas yks lehtiuskovainen täälä pätemäsä.. Luitko kenties iltarukouksen hs sivuilta?
Saa+toden.näk+ekalla+kierroksella+yli+80%+äänistä+!
Paavolle menöö äänet täältä!!!
Lue äänestän Lauraa nimi merkin kommentti ja tässä video miksi äänestää Lauraa https://youtu.be/zrwGKvSwF2Q
Uuvatit ainakin äänestävät Haavistoa, Soinin poliittista neuvonantajaa ja lähettilästä. -Molemmilla osapuolilla myös samat "harrastukset"?
Uuvattien 19 äänellä ei pitkälle pötkitä.
EU-vastustaja Paavo Väyrynen olikin keskeinen tekijä Suomen EU-hakemuksessa. Väyrynen teki vuonna 1992 kenties uransa merkittävimmän ratkaisun hyväksymällä Suomen EY-jäsenhakemuksen jättämisen.
Laura on vapaa Soinin ja Paavon synneistä. Siksi ääni menee Lauralle, ainoalle isänmaalliselle vaihtoehdolle. Laura ei kumartele pakkoruotsisatraappeja eikä sinisiä aktiivimallin turmion kätilöitä.
Kas vain, pölhöpetteri aktivoitui trollaamaan . Useita viestejä peräjälkeen samasta ip-osoitteesta.
Nyt tulee Laura-Jytky...!!!
Ehkä Väyrysen kannattajat ja hänen äänestämistään harkitsevat eivät käytä vakoiluguuglea, vaan esimerkiksi Startpagea, joka on turvallisempi. Mistähän muuten löytyisi heidän asenteistaan työttömien kohtelua kohtaan? Väyrystä varmaankin äänestän, mutta en ole kuullut sanaakaan hänen ajatuksistaan työttömyyskorvausten leikkurimallista.
Kyllä se on nyt vaan niin että Laura_Jytky tästä nyt tulee.
Muista sitten pyyhkiä jytkyn jälkeen!
Kukapa luojajumalatarta äänestäisi.
Paavo rauhanmiehenä tukee natovapaata Suomea.
On siin' persuilla selittämistä, kun hiekkalinnat sortuvat sunnuntai-iltana.
Huomenna kai saadaan Ylen teettämä gallup.
Jos toisella kierroksella Haavisto ja Niinistö, Niinistö valitaan. Jos taas Väyrynen ja Niinistö, voi hyvinkin olla että Väyrynen valitaan. Väyrynen saisi ääniä siinä asetelmassa myös vasemmalta. Miettikää sitä.
Wanhukset waihtoon. Nuori ja fiksu Laura tilalle.