joutuisi jäämään sopeutumiseläkkeelle Huhtasaaren voitettua vaalit. ?
Kokoomukselle Hirvittävän Noloa, jos Niinistö ....
Noloa-Eläkkeellä
10153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos Laura Huhtasaari todellakin voittaisi presidentinvaalit, se olisi hyvin noloa paitsi Kokoomukselle aivan koko Suomellekin. Muttei niin pääse käymään. Laura Huhtasaaren ulko- ja turvallisuuspoliittinen kokemus on seitinohut, kun taas istuva presidentti on tällä sektorilla ollut elementissään, ja tämä tuo hänelle selvän voiton. Tämä ei kuitenkaan merkitse sitä, että hänen valintansa suoraan ensimmäisellä kierroksella olisi varma. Toinen kierros on täysin mahdollinen, muttei lopputulos siitä mihinkään muuttuisi.
Niinistöllä ei ole ulkopoliitiikassa kun JOO-miehen rooli. Siinä ei ole tarvinnut olla kokemusta laisinkaan kun Putin, Merkel ja Macron sanoo mitä on tehtävä.
Ei pienintäkään pelkoa moisesta.
Ensi eduskuntavaalien jälkeen laura yrittää saada opettajan hommaansa takaisin, mutta kukaan järkevä ei usko sille lapsiaan.
Uskon kyllä Laura Huhtasaaren pystyvän uusimaan kansnaedustajan valtakirjansa. Hänen mielipiteensä ovat joissakin asioissa kiistatta vauhkoja, mutta hän on hyvä puhuja, jolla on runsaasti lavakarismaa. Hän on PS:n eturivin voimia.
Tuo olisi kokomukselle yhtä suuri häpeä kuin saisinopanheitossa pienemmän luvun kuin vastustaja.
Kokoomus ei nolostu eikä häpeä mitään. Mutta jokaisen tappionsa se kostaa kansalle.
Eikö tuon ikäinen pääse suoraan eläkkeelle?
Ei kai siinä mitään sopeutumiseläkkeitä tarvittaisi.
Mutta, kun Ra(u)ha Ratkaisee.
Lapsi ja presidenttiys ei sovi yhteen. Parasta on keskittyä lapseen ja jättää vaativat asia Huhtasaarelle hoidettavaksi.
Ei tuossa iässä oleva jaksa molempia "töitä".
Sehän on tosi.
Presidentin hommissa lapsi vieraantuisi, eikä tuntisi isäänsä.
.
Lapsi kysyisi äidiltään Jenniltä......kuka se tuo vanhasetä on joka meillä käy aina kylässä. ?
Miehiä on korotettu korvaamattomiksi valtiomiehiksi iät ja ajat, mutta niin vain on jokaisen loisto hiipunut ajan saatossa. Miehinen vallanpito on toivotonta pullistelua.