Aikaisemmin on tullut välittömästi suitsutusta ja leijonia tenttien jälkeen Niinistölle, mutta eipä tullut tänään HS:n tentistä? Koko arvio ehdokkaiden onnistumisista puuttuu. Tähän saakka se on tullut kuin nakutettu heti samana iltana. Esimerkiksi eilen julkaistun aikaleima on "Maanantai 22.1.2018 klo 22.36"
Johtuuko siitä että Niinistö menetti hermonsa ja hyökkäsi melkein Haaviston kimppuun? Iltalehtihän on kokoomuksen lehtenä kirjoittanut koko ajan hyvin positiiviseen sävyyn Niinistöstä. Lehden puolueellisuus alkaa vaikuttamaan perin härskiltä, jos oman suosikin epäonnistumiset lakaistaan näin näkyvästi maton alle.
Missä Iltalehden perinteiset leijonat ja lampaat?
8
85
Vastaukset
- nikotiinin.puute
Tupakkamiehet tarvitsevat säännölliset hermosauhut pysyäkseen leppoisina. Olisiko Salelta laastari pettänyt?
- Pahvisauli
Ensin petti laastari ja sitten vaippa
- Huopa.Tossu.Tehtaalla
Kissa on vienyt Parkkosen ja kumppaneiden kielen. Ilmeisesti on parempi ettei Niinistöstä kirjoiteta enää mitään, ettei hänen suosionsa laskisi enää yhtään alemmaksi. Katsovat nyt että kaikki julkisuus on pahasta.
- suvakkianneli
Yllättäen papparainen saa hyvät pointsit vaikka taas mokasi hamuaako Parkkonen palkankorotusta.
- Jaksavat
No nyt Iltalehti on kiskonut viimeisimmäksi oljenkorrekseen yhden kierroksen säästöt. Suomalaiset veronmaksajat säästäisivät nimittäin 10 miljoonaa euroa, jos vaalit taputeltaisiin pakettiin yhdellä kierroksella. Miettikää mitkä säästöt, pari euroa per kansalainen.
Samalla logiikalla kaikki vaalit voitaisiin lopettaa. Syntyyhän niistä säästöjä. Kyllä herrat osaavat johtaa maata ilman kansalaisiakin. Ja luultavasti vielä nykyistä paremminkin.
Melkoinen on muuten inflaatiovauhti vaalikuluissa. Viime kerralla oli 8 miljoonaa per kierros, nyt jo 10 miljoonaa. Kenenköhän taskuihin eurot kilahtavat? Inflaatio on muutoin ollut Suomessa samaan aikaa melkein olematonta.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201801242200691749_pi.shtml- tää.oli.sit.tässä
Iltalehti onnistui tehtävässään. Toista kierrosta ei ole näillä näkymin tulossa.
Rahalla saa ja medialla pääsee, nimittäin presidentiksi.
- linjanvetoa
Heti kun Sauli pysyi housuissaan päästiin taas antamaan lampaita Väyryselle. Kummallinen oli se hiljaisuus yhden tentin jälkeen.
Jotenkin on jäänyt sellainen mielikuva, ettei Iltalehti ole kovinkaan hanakasti ollut vastustamassa aktiivimalliakaan, eli ns. työttömien taloudellista hyvinvointia? Lehden linjan mukaan heidän pitäisi edistää sitäkin.
"Iltalehden linja: Iltalehti on poliittisesti sitoutumaton ja riippumaton kansanvallan puolustaja. Se pyrkii edistämään taloudellista ja henkistä hyvinvointia, oikeudenmukaisuutta sekä yksilön vapautta ja yritteliäisyyttä. " - välilläHitaalla
Iltalehtikin on huomannut nyt lähes vuorokautta myöhemmin Väyrysen luvanneen 50 donaa Hurstin jonottajille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821