typ takas työkkärii

yritälottoa

yli 1,5 sitten en ehtiny vastata puheluu ja te -tston virkailija merkitsi kyllä , täyden typ-paketin .. no sinne 2 virkailijan kakofoniaa kuulemaan, te ja sossu..
aiemmin tuohon oli vuosia sitte jo tutustuttu ja silloi totesivat täysin turhaksi ja epäsopivaksi minulle mikä omakin mielipiteeni. Nyt uudel kierroksel sieltä ei kuitenkaan päässytkää takas nii nopeasti mutta lopulta se onnistui kuitenkin mutta se poiki pitkän työssäolo ehto karenssin ja te-virkailija merkitsi suunnitelman päivitys viiveen takia vain että muka toiminut moitittavasti?

miten moitittavasti on toiminut se virkailija joka varasti identiteetin ja kun kysyy tilaamattomasta tilauksesta, vastaa: ethän sinä sanonut että et mene sinne?

mitä jos lehti myyjätkin toimisi noin, varastaa identiteetin ja se asiakas joka aina ennenkin sanoi dokumentoidusti 1000x ei aiemmissa suunnitelma päivityksissä ym. jne.. , sitten kun ei kerran tavoita, niin hähää: nyt merkitsen KYLLÄ- tilaukselle mitä se ei ehdottomasti tarvitse eikä halua.

No nyt 1,5 v jälkeen uusi puhelu eri virkailijalta ja ehdin vastata: homma meneekin näin, voin itse tarkistaa suunnitelmani te palvelut sivulla ja tehtäviä .. ei syytä varastaa identiteettiä enää.

näin edetään laillisesti ja yhdessä laaditaan ja sovitaan mahdollisista lisäyksistä suunnitelmaan mitä ei tosin tarvinne kun resurssit tiedossa. Työttömän liikkumavara on olematon kun vuosi jo toimeentulo tuellakin karenssin takia, entisestään vaikka olematon se peruspv rahankin aikana oli.

Työttömän pitää ensisijaisesti seurata aikaansa ja kerätä tietoa, verrata mahdollisuuksiinsa.

Mikäli jostain ei tule rahaa, jotta voi tehdä rakenteellista muutosta, on tällöin vain reservissä ja etätyö voi olla mahdollista esim.

Työnantajajathan voi antaa edullisesti työttömille laitteitakin , nettiyhteys pääte ja tietokone .. työttömät voisi kotoaan tehdä puheln myyntiäkin älypuhelimella kätevästi, bluetooth korvaan ja tietokoneella välittää tilaukset ..

Eihän se kannattavaa voi olla mutta työttömyyteen saisi vaihtelua jos kuukaudenkin tuota kestäisi tehdä hyväksyttävästi, eli joka työpäivä on yritetty.

2

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EerikkiAhoOPhallitus

      Ehkä sinun kannattaisi hieman parantaa artikulointia ja sanallisen ilmaisun taitoa?
      Nyt oli sellainen sillisalaatti josta ei erkkikään ota selvää, paatos oli kyllä kiitettävää!
      Otahan uusiksi alusta.

      • karenssiapukkaa

        Olet oikeassa.
        Tiivistettynä voisi todeta että ei kannata jättää vastaamatta puheluun ja jos soittaa takaisin noille, äärimmäisen tarkkaan selvittää mitä oli tarjolla?

        Eihän ne voi kyllä merkitä ja osoittaa hirvittävää epäpätevyyttä jos tietää että joku vaihtoehto on kaikkein kaukaisin mitä pitäisi tarjota.

        Ei se ole vaikea näitä karensseja siten pukata työttömille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4048
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2901
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      864
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe