Penisrenkaan kireys ja "ajankäyttö"?

Kuinka_kireälle

Olen aloittelemassa penisrenkaan (oikeammin kiristettävän narun) käyttöä.
Kuinka kireälle "uskallan" sen laittaa ja kuinka kauan pitää kireällä?

Kireälle kun laittaa, niin kalusta tulee uljaan näköinen, kiihottaa itseä todella paljon.
Suonet tulee upeasti esille ja paisuvainen "jyskyttää" voimakkaasti, siis tunnekin on hyvä.

Nyt kysyn teiltä kokeneemmilta, että kuinka kauan sitä uskaltaa pitää kireällä?
Onko renkaan tai narun käytöstä vaikutuksia ns. normi erektioon?
Vaikuttaako renkaan tai narun käyttö suoniin tai paisuvaiskudokseen?

Käytättekö rengasta tai narua yhdynnässä? Uskoisin tämän kiihottavan myös naisia, sillä oma kaluni on ihan hirmukova ja -suonikas, kun pidän 30 sekuntiakin narua kireällä.
En ole uskaltanut vielä edes runkata loppuun kiristyksen voimalla, kun en ole varma vaikutuksista.

Toivon saavani asiallisia vastauksia ja toivottavasti tämä voisi synnyttää kiinnostavaa keskustelua aiheen mukaan.

4

5296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rengastaja

      Hei
      Maximissaan 30min tai 20min oikeammin. Riippuu vähän myös kireydestä. Voit pitää sopivan kireällä että terskassa tuntuu hyvältä. Itsellä jäänyt jäljet renkaasta juureen vähäksi aikaa mutta häviävät vähän ajan kuluttua.
      Paksu ja kova tulee ja tunnokas. Ihana työntää sisään kerran kokeillut nainen tykkää. pitää jatkaa kokeiluja.
      Voit runkata ja laueta kunhan ei liian kireällä. Mälli lentää paineella.
      Kokeile runkata 20-30 min ja melkein loppuun asti mutta älä laukea, pidätä useita kertoja ota rengas pois huomaat että penis on väsynyt mutta herkillä saa tosi kovan peniksen täynnä verta ja toiminta varman.

      • Kuinka_kireälle

        Kiitos asiallisesta vastauksesta!

        Kokeilinkin tuossa loppuviikosta hiukan lisää narua ja säätelin kireyttä hieman tuntojen mukaan. Pakko todeta, että on kiihottavaa touhua!
        Paksu ja kova tulee kyllä, tunne voimistuu miellyttävästi. Suonet tuntuu kädessä hyvin ja ovat piukeana verta.
        Oletko huomannut jotain eroja erektiossa, jos olet ilman rengasta / kiristäjää?
        Nouseeko erektio yhä voimalla?


    • Rengastaja

      Nousee yhä hyvin mutta ei jää yhtä paksuksi ja kovaksi kun ottaa pois tai ei laita rengasta ollenkaan. Huomannut että kun on pitkään ilman siemensyöksyä 1-2vk:n ja runkannut renkaan kanssa niin tulee vaan entistä isompi. Ja ihan kuin olisi kasvanut normaali koko paksuutta kun verta pääsee kertymään.
      Oletko naisen kanssa kokeillut vielä???

    • Mielenkiintoinen asia, itse käytän sellaista paksua 3 mm elastista narua, Pituutta narulla on noin 180 cm, sidon sillä kivekset erilleen toisistaan ja kalun juureen useita kierroksia rinnakkain. Tiukkuus on henkilökohtainen mieltymys, itse pidän tosi tiukalla, niin että suonet ja terkska kovettuvat. Kalun ja kivesten hyväily öljyllä on aivan mahtavaa kun ns paketti on valmis. Hyvin harvoin masturboin loppuun asti sidotulla mutta saatan hyväillä 30-60 min, hiukan välillä pakettia löysyttäen. Kun viikonloppuna käyn oluella niin laitan peniksen ja kalun ympärärille 60 mm teräsrenkaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      245
      2811
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      3
      1574
    3. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1164
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1141
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1012
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      974
    8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    9. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      861
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      858
    Aihe