Suomen molemmissa sodissa talvi ja toisessa maailman sodassa
Neuvostoliittolaiset politrukit esittivät kovaäänisissä Suomen sotilaille
menkää kotiin ja tappakaa johtajanne.
Ilmeistä on että he vastustivat EU kannattaja rikollisia jo näin aikaisin?
Ja huuto kuului syvältä kansan riveiltä
7
111
Vastaukset
- Vain-älyn-jättämät
kuulivat tuon huudon.
Suomen onneksi. - älyäläjätä
Olisi paljon säästetty jos olisi tehty se ajoissa.
Niin, ei todellakaan olisi ollut NL:n etu, että Suomi olisi liittynyt EU:n kaltaiseen liittoon. On vähän kyseenalaista, oliko tuo liittyminen Venäjänkään etujen mukaista.
Se taas ei ole kyseenalaista, että liittyminen oli Suomen etu. Ja se nyt ehkä kuitenkin näin Suomesta katsottuna on se olennaisempi asia.- älyäläjätä
Kaikilla kansalaisilla on Suomessa oma juuret.
Saamme olla onnellisia että olemme säilyttäneet
kansaamme perinteet.
Tein tämän aloituksen vain huumorin kannalta.. älyäläjätä kirjoitti:
Kaikilla kansalaisilla on Suomessa oma juuret.
Saamme olla onnellisia että olemme säilyttäneet
kansaamme perinteet.
Tein tämän aloituksen vain huumorin kannalta..Jeps. Yksi Suomen kansojen (moniahan niitä on) perinteistä on avunanto hädänalaisille ja vieraiden toivottaminen tervetulleiksi.
Sääli että nykyinen hallitus on käynyt syömään näitä arvoja.
ÄÄRIKOMMUNISTEJA PERSUT.
YLE:n gallup ja tilasto toi selvästi esille, että Persujen äänestäjät ovat entisiä
vasemmistolaisia. Tuleeko kommunisti ja aate kirjoittajista sitten muka ääri
oikeistolaisia ?
Jokainen kirjoitus EU:ta vastaan on kuin kopioitu kansan uutisista ja kaikissa
puheissa on puhuttu valtio, kansa, kansat, rodut, suomalainen, marks, viherpuna,
EU-projekti, proletaari ym ym. Ihmettelinkin miten hyvin sopi puna Khmerien oppi
ja aate kaikessa kokonaisuudessa persujen puheisiin. Ensin kuulemma erotaan EU:sta
ja sitten mietitään miten talous ja ruoka hoidetaan.
Tämä nyt taitaa olla koko persujen loppu ja toisaalta olisi aivan mahdotonta, että
keskusta ja kokoomus ja SDP:n kannattajat olisikaan äänestäneet Persuja ja on
hyvä tuoda esille niiden valhe äärioikeistosta ja puheet, kuin puna Khmerillä.
Niitä maamiinoja raivataan vieläkin Cambodiassa.- älyäläjätä
Suomalainen on syntynyt vapaana ja haluaa pois EU vankilan 130 000 säännöstä.
Sääntö: EU ei salli EU vastaisia mielenosoituksia.
EU sallii kansa äänestyksen joka suosii EU ta.
Sääntö: EU voi lopettaa jäsenvaltion EU vastustavan puolueen.
Nämä kaikki ovat niitä hiljaa hiljaa hiljaa sääntöjä joita
EU ei halua tuoda vielä esille.
Kysykää Suomen hallitukselta miksi he ovat hyväksyneet
näitä ihmisoikeuksien vastaisia lakeja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081688Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031649Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011562Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541408Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341366Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii451898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115889Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293842Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347819