Ylen gallup julki – luvut kertovat Laura Huhtasaaren nousseen maakuntien megatähdeksi
Laura Huhtasaaren kannattaja on keskimääristä todennäköisemmin 18-34 vuotias mies. Näin on ollut koko kisan ajan. Vaalikamppailun viime metreillä on nähty huomattavan nopeaa kannatuksen kasvua myös 50-64 vuotiaitten miesten joukossa.
– Laura Huhtasaaren kannattaja kuuluu profiililtaan työntekijöihin – hän on keskimääräistä useammin töissä joko kokopäiväisesti tai osapäiväisesti.
– Ammattityöntekijöihin lukeutuvien kannattajien koko perheen yhteenlasketut tulot ovat kolmesta tuloluokasta korkeimmassa – eli yli 45.000 euroa vuodessa.
– Huhtasaaren kannattajat asuvat keskimääräistä useammin talouksissa, joissa on lapsia. He asuvat keskimääräistä useammin muussa kunnassa (maalaiskunnassa). Todennäköisimmin Laura Huhtasaaren kannattajat asuvat Länsi-Suomessa. myös Pohjois- ja Itä-Suomessa kannatus on keskimääräistä suurempaa.
Yhteenvetona: Laura Huhtasaaren kannatuksen ydin on suomalaisen yhteiskunnan nettomaksajissa eli ammattitaitoisissa lapsiperheellisissä työntekijämiehissä. Huhtasaari ilmentää erinomaisella tavalla perussuomalaisten usein kuultua kiteytystä ”Ensin suomalainen työ ja yrittäminen, ja jos sitten aikaa ja rahaa jää, maailman parantaminen”.
Maantieteellistä jakaumaa tarkastellessa Huhtasaari on noussut maakuntien megatähdeksi.
Huhtasaari noussut maakuntien megatähdeksi
23
388
Vastaukset
- hyrrätoppatakkinen_tyttö
Huhtasaaren plagioitu opinnäytetyö, pro-gradu, sai säälistä arvosanan cum laude approbatur, eli että ’(hänet) säälistä ja pitkin hampain, mutta kiitosten kera hyväksytään’
Tuo kiitosten kera lisättiin arvosanaan siksi, että yliopistossa oltiin taatusti kiitollisuudesta kumarassa ja riemusta jengalla kun pääsivät tuosta huijarista eroon.
Oli kuulemma hätäpäissään valehdellut gradussaan olevansa monikulttuurisuuden kannalla, vaikka toisaalta silmissä siinsi samaan aikaan natsiaate ja sen ihanuus.
Melkoinen takinkääntäjä. - Hallaahon.äänestäjä45
Eikä vain maakuntien vaan USA:n tähti
yli 200 000 seuraajaa
https://twitter.com/AmyMek/status/956391040918925312 @AmyMek
Make Finland Great Again!
Finnish Presidential candidate, Laura Huhtasaari, opposes mass immigration & Islamization. OF COURSE, she is demonized & harassed by FAKE media
Huhtasaari called out Swedish fake feminist "Politicians" for wearing Hijab's while on a state visit to Iran
Huhtasaari ihmettelee, missä mennään
https://scontent.fhel1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/27023436_1422489961212471_4481946962594817996_o.jpg?oh=1739eeb67682d406409b12bf77db6b61&oe=5AE46176
Niinistö saa raivarin, kun Pekka väärentää
kohta 1:40
https://www.ruutu.fi/video/3167866
Niinistö saa raivarin, kun Pekka soittaa
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=45354.msg226367#msg226367
Soini pakenee omiensa luo eli eliitin shampanja-kekkereihin
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg246351#msg246351- banjot_soi
Jenkeistä tulee siis jo tässä vaiheessa 200 000 ääntä Lauralle. Koko USA:n syvän etelän raamattuvyöhykeen sisäsiittoiset viiru-kiilusilmät äänestää Huhtasaarta. :)
https://youtu.be/mpL0Q2OSRwQ?t=77 - Hallaahon.äänestäjä45
aivan tämä löytyi sillä tavalla
että googlen tilaistoissa Huhtasaarta seurataan
USA:ssa Englannissa ja Norjassa
esim. Niinistöä Ruotsissa
- sesiitä
Perussuomalaisten puolue on tiensä päässä!
- Revisiitä
Perussuomalaiset saa näissä vaaleissa suuremman kannatuksen kuin kyykytyspuolue keskusta.
Kohta Sipilää viedään ominen toimesta saunantaakse.
Voisin lyödävetoa, että Huhtasaaren kannatus on yli 100% enemmän kuin kepun ehdokkaan.
- Kokenut_Äänestäjä
https://yle.fi/uutiset/3-10039433
Luetaanko me lainkaan samaa tutkimusta?
Tokihan me tiedämme, että joku sitä Huhtasaarta kannattaa. Ei se mikään yllätys ole, että maaseudun työväestöstä osa äänestää persuja. Se, että maahanmuuttokriittisyys kasvaa syrjäseuduilla ja vähän koulutettujen parissa, ei taida olla suurikaan ullatus.
Mutta kun se kannatus on vain 6%. Täytyy olla päästään pipi, jos uskoo tämän olevan sitä megatähteyttä.
Peli on jo pelattu. Huhtasaari on rämpinyt syvällä vaaliehdokkaiden haastatteluissa. Hän on soitellut yhtä ja samaa Turkkila&Putkosen luomaa propagandakasettia, olipa puhe sitten maailmanlaajuisista ilmasto-ongelmista tai presidentin valtaoikeuksista. Huhtasaari on kieltäynyt puhumasta ruotsia, kun taidot eivät vaan riitä kahteen vieraaseen kieleen. Hän on punastellut telkussa, kun häntä epäillään plagioineen osia graduunsa. Megatöppäilyä tämä on, ei megatähteyttä.
Nyt Huhtasaaren kannatus on 6% ja Väyrynen on samalla viivalla. Niinistö ja Haavisto huitelevat vallan muilla kymmenluvuilla. Vaali on jo käytännössä ratkennut, enää ovat jäljellä muodollisuudet.- Huhtasaari_on_toinen
Haaviston kannatuksessa on paljon ilmaa ja Huhtasaarta ei lasketa gallupeissa haastamaan.
- Tarpee
Täälä taas lehtiuskovaisia liikkeellä joille yle toimii raamattuna! Illalla taas mediarukous? 6% huoh!
- porin-vanhaäijä
Porissa jo ennakkoon äänestetty Laura-Jytky.
Laura saa enemmän ääniä kuin Niinistö tai Pekka of Finland.
Tuskin kukaan äänestää Väyrystä tai muita ehdokkaita. - Hallaahon.äänestäjä45
Huomasitteko että VALVOJA PALAUTTI TYYLIKKÄÄSTI KOMMENTIT
- NRO1.on
Laura on Israelin kansan valittu.
- Hallaahon.äänestäjä45
Huomasitteko että apukoululainen VALVOJA poisti jälleen kommentit
kun kone alkoi toimia
apukoulutasoinen häiriköivä valvoja suomi24
jolle aller jostain syytä maksaa vielä palkkaa tai luulen ettei vaan
se valvoja saa narsistista oloa poistoistaan
ja
se riittää sille - faktis-toteaa
Laura tulee olemaan presidentinvaalien äänikuningatar. Sille eivät edes vihantäyttämät siniset uuvatit mahda mitään.
- diibadaabaatuleenoilta
Kovasti on säälittävä "äänikuningatar" kun 6% kannatus.
Miksiköhän nuo onnettomat möykkää ja mölyää tuollaista peetä, jolla ei ole realismin kanssa mitään korrelaatiota.
Se kai kertoo persujen kannattajista enemmän, kuin itse kohteesta. Vai olisi itse kohdekin samalla surkealla tasolla. No sen tason olemme noissa tenteissä päässeet näkemään, ei ainakaan tieto ole ehdokkaan päässä painanut.- gallupit_huijaa--
NÄyttää siltä että ovat "asiakasystävällisiä" galluppeja
Gallupit ei äänestä sanoi tutkijakin - wkwkkkeee
Mikäköhän oli ideana, kuten laitettiin Huhtasaari ehdokkaaksi? Miksi Halla-aho ei itse ryhtynyt?
- wjwjhwhhwwhwhh
wkwkkkeee kirjoitti:
Mikäköhän oli ideana, kuten laitettiin Huhtasaari ehdokkaaksi? Miksi Halla-aho ei itse ryhtynyt?
Halla-aho nysverö. Olisi pitänyt laitta karski sahuri ehdokkaaksi.
- kjiehkjiehkjieh
Laura ei jauha Soinin tavoin hevon p....aa hedelmien lippalakeista ym. Ja sekös sinisiä "älykköjä" kyrsii?!
- Valta_sokaisi
Ei enää Soinin retoriikka pure. Sipilä ja Orpo olivat mielissään kun Soini yritti hajoittaa oman puolueeensa.
- Vuorten.Fysiikkaa
"Miksiköhän nuo onnettomat möykkää ja mölyää tuollaista peetä..."
Asiaa syvään pohdittuani uskon, että kuulemme poliittista taustakohinaa. Se on verrannollisen avaruuden pysyvään taustakohinaan.
Poliittinen taustakohina esiintyy muutaman sanan tai lauseen purskeina, se kuuluu kaikkina vuorokauden aikoina ja kohina on tasaisesti jakaantunut maan eri alueille. Poliittinen taustakohina on täysin riippumaton reaalimailman tapahtumista tai mistään poliittisista käänteistä. Kohina on lähtöisin yksittäisistä tolleroista, jotka humisevat 8340 Hz taajuudella tapahtuipa sitten mitä vaan.
Lienen jälleen kerran oikeassa. ;)))- Hallaahon.äänestäjä45
Et ole 8340 ei pysty
kenellä maailman ihmisistä on kaikkien aikojen varmuudella mitattu
korkein ääni?
- Hallaahon.äänestäjä45
on jännä miten paljon jauhetaan suomen pres vaalia
kun maailmalla tehdään politiikkaa
Tänään jatkuu davos ja Trump ilmestyy areenalle KELLO 15 SUOMEN AIKAAN PE
pitäisi analysoida mutta kun on kaikkea muutakin analysoitavaa
kuten Suomen vaalit joilla nyt on kovin vähän tekemistä maailman kanssa mutta
kuitenkin Huhtasaari rulaa se on tärkeää Haholle ja tietenkin Huhtasaarelle ja hiukan myös PS:lle
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807