Illat ja yöt tulee Nils-kehuja, mutta aina ne loppuvat kun aamu nousee. Palstan ainoa Nils-fani joutuu silloin lähtemään sossuun tienaamaan jokapäiväistä leipäänsä. Jos nitä olisi useampi, tulisi Nils-fanitusta enemmänkin. Mutta nyt se päätyy joka päivä kuin seinään aamutuimaan.
Mutta raukka on suomalainen tai suomenruotsalainen musta lammas, joka ei käsitä että Nilsin tarkoittamat ihmisoikeudet eivät koske häntä. Eikä Natoon liittyminen pelastaisi häntä rintamalle joutumisesta.
Mutta raukka on suomalainen tai suomenruotsalainen musta lammas, joka ei käsitä että Nilsin tarkoittamat ihmisoikeudet eivät koske häntä. Eikä Natoon liittyminen pelastaisi häntä rintamalle joutumisesta.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tyyppi tekee palstan käyttöehdoissa kiellettyä mainostamista, joten useimmat hänen aloittamansa ketjut menevät poistoon.
Oikeuskanslari jo tutkii, onko niiden poistaminen vihateko. Kysymys on kuitenkin ihmisoikeuksista, ja raskauttavana seikkana se että ne kohdistuvat nimenomaan ei-suomalaisiin ihmisiin.
Joku kokoomus-trolli nato-intoilija yrittää hajottaa täällä muiden haastajien rintamaa??
Kyllä noita seireenilaulajia aina on piisannut.
Nils on vähemmistöä ja hänen täytyy saada kiintiöääniä tollaaset 50 000 valmikksi pohjalle.
Minä uskon, että suuri hiljainen enemmistö kannattaa Nilsiä.
Varmasti, mutta sillä monimiljoonaisella joukolla ei ole äänioikeutta Suomessa. Ja riittävä lukutaitokin vain muutamalla.