Sauli vertailussa - MUUT

äänestäjilletärkeää

Saulin ajamaa asiaa:
- Eutanasia
- Homolait, sukupuolineutraalius
- Nato yhteistyö ja Isäntämaa-sopimus
- Suurmoskeija Suomeen, mikäli rahoitus löytyy
- Laittomien vapaa piilotteluoikeus
- Työttömille aktiivimalli, jossa työttömän tukea leikataan, jos ei saa töitä
- Tiedustelulakia jokseenkin kiireellisesti ajava


Listatkaa vaan reilusti ketjuun asioita, mitä tuo ajaa... Ja vertailua muihin myös, että tulee asianäkökulmat esiin tyhjän huutamisen sijaan.

39

502

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • he-ovat-siinä-kiinni

      Sauli on vapaamuurari.

      Vapaamuurarit palvovat Lusiferia, paholaista.

    • lauran-häviöt

      Huhtasaari vastustaa mm:

      -sukupuolineutraalia avioliittoa >> HÄVISI
      - homo- ja lesboparien adoptio-oikeutta >> HÄVISI
      - pakkoruotsia >> HÄVISI
      - alkoholilain muutosta >> HÄVISI

      Lausuntoja
      - ihmisoikeudet eivät kuulu kaikille >> LAITONTA
      - haluaisi myös muuttaa perustuslakia, niin ettei sen määrittelemä perustoimeentulo koskisi laittomasti maassa olevia >> LAITONTA

      - sulkisi rajat >> LAITONTA

      Huhtasaari kannattaa EU:sta ja eurosta eroamista >> EI TULE TAPAHTUMAAN

      Launaus Laura_Huhtasaari :

      "Hän on todennut evoluutiosta, että se on hänestä "ihan mahdoton teoria", ja että "se nyt vaan on niin, että ihmiset eivät ole eläimiä, eikä eläimiä koskaan olleet"."

      Noloa oikeasti

      • tässäää

        Rajatarkistus kuten ennen oli, on ihan normaali asia. Mielestäni laittomuutta ruokkii ovien sepposen selällään pitäminen. Tänne juoksevat pahantekijät, murhaajat, varkaat ja muut riistäjät.

        Laura ja Paavo pitäisivät Suomen puolta. Salaliittoteoreetikoille Paavo parempi, koska näyttää ymmärtävän Iso veli valvoo -politiikan.


      • fakta-on-faktaa
        tässäää kirjoitti:

        Rajatarkistus kuten ennen oli, on ihan normaali asia. Mielestäni laittomuutta ruokkii ovien sepposen selällään pitäminen. Tänne juoksevat pahantekijät, murhaajat, varkaat ja muut riistäjät.

        Laura ja Paavo pitäisivät Suomen puolta. Salaliittoteoreetikoille Paavo parempi, koska näyttää ymmärtävän Iso veli valvoo -politiikan.

        Suomi on EU jäsenmaa, Schengen ja vielä Ruotsin kanssa ollut jo vuosia
        "ovet auki" ja näin kuuluu olla

        Taaksepäin ei voi mennä eikä pysty


      • silmätaukivaa

        Pystyy menemään, mikäli kansa niin päättää. Ja ei ole järkevää äänestää tyyppejä, jotka laillistaisivat murhan, eutanasian kivuliaille ihmisille. Asiantuntijalääkärit viittasivat myöskin siihen, kuinka se ei jää siihen, vaan eutanasia laajenee. Ei enää rajoja auki, jolloin tänne juoksee huono lainsäädäntö.

        Palolaisten takia on alettu uittamaan vaatteet päällä ihmisiä. Ei pitäisi mennä niin, että kun joku tulee joksikin aikaa tänne pakolaisena, niin hän alkaa määrätä niin kuin isäntä.


      • OlisiVoituToimiaToisin
        fakta-on-faktaa kirjoitti:

        Suomi on EU jäsenmaa, Schengen ja vielä Ruotsin kanssa ollut jo vuosia
        "ovet auki" ja näin kuuluu olla

        Taaksepäin ei voi mennä eikä pysty

        Ruotsi, Tanska, Saksa ja Itävalta pyysivät EU:lta väliaikaista rajatarkastuslupaa 2015 syksyllä ja useaan otteeseen sen jälkeenkin. Mitä teki Suomi, no porvarihallituksen Orpo, Sipilä sekä presidentti Niinistö päästivät maahan kaikki tulijat "rajat selällään" -politiikallaan. Suomen turvapaikanhakijoiden määrä kasvoi tästä syystä 2015 suhteellisesti EU-maiden eniten, kasvu 822% edellisvuodesta, kun se oli kakkosena pakolaisten kasvussa olleessa EU-maassa Unkarissa 323%.
        Turvallisesta Dublinmaasta tulevia turvapaikanhakijoita ei tarvitse ottaa vastaan, vaan heidät voidaan käännyttää rajalta ja pyytää ottamaan yhteyttä oleskelumaansa viranomaisiin esim. Ruotsissa. Itävalta, Tsekki jne. toimivat näin täysin laillisesti, joskin EU-johto haukkuu yhteisvastuun ja taakanjaon rikkeistä. Eikö itsenäinen kansallisvaltio voi päättää oman maansa rajavalvonnasta ja pakolaispolitiikasta?

        Halla-aho kertoo tästä porvarihallituksen aivottomasta toiminnasta:
        Halla-aho: Tyhmyydestä sakotetaan taas
        https://mvlehti.net/2018/01/22/halla-aho-tyhmyydesta-sakotetaan-taas/


      • kaksoisstandardilaiselle
        fakta-on-faktaa kirjoitti:

        Suomi on EU jäsenmaa, Schengen ja vielä Ruotsin kanssa ollut jo vuosia
        "ovet auki" ja näin kuuluu olla

        Taaksepäin ei voi mennä eikä pysty

        Schengenin sopimus koski EU kansalaisia vaan eipä muita.
        Jos Venäjän puoleiselta rajalta johtaa lumijäljet Suomeen sen katsotaan olevan rajaloukkaus.


    • tässä.yksi.lisä

      Niinistö hyväksyi lain, joka vapauttaa KELAn lääkärit vastuusta kun he kieltävät sairailta eläkkeen.

    • Eiköhän noista yllämainitun listan vinoutumaehdotuksista moni ole vain nipin napin täyttänyt minimivaatimukset päästä eduskunnan hyväksymille asialistoille, eikä ollenkaan Presidenttimme henkilökohtaiseti kannattamia asioita- saati siten suuren kristikansan enemmistön tahtomia lakeja , Mielestäni olisi paras muuttaa peruslakia ja valita hyvä istuva presidentti 6 vuodeksi kerrallaan, koska liian tiheät vaalit hajoittavat kansaa , ovat epäekonomisia ja häiritsevät valtiollista toimintoja varsinkin onfrastruktuurin kehittelyä.

      • asdfgasdfg

        Mikähän on tuo "suuri kristikansa"? Jos se on niin älyttömän suuri, miksi kristillisdemarit ovat aina surkean pieni apupuolue?


    • äänestäjilletärkeää

      Paavo:
      - ei eutanasialle
      - ei sukupuolineutraalille ja homoadoptioille
      - ei Natolle
      - Sauli Isäntämaa-sopimus suhmurointi selvitykseen
      - ei tiedustelulain kiireellisyydelle, ennemmin järkevää palauttaa rajatarkistukset
      - köyhien asiaa ajettava
      - Venäjän kanssa yhteistyöhön ja kauppa käyntiin sekä ystävällismielinen politiikka
      - globalismille 180 astetta, eli päinvastainen suuntaus

      • sameon

        Paavo on siis bolseviikki parhaasta päästä.


      • asdfgasdfg

        Eipä näytä Paavo vanhoista Neuvostoliittoa ylistävistä kommenteistaan mitään oppineen. Yhä ryssä.


      • tämäkintähän

        Paavo lukion todistus ka: 9,29.


    • poispoispois

      Sääli että tästä maasta on tehty maa jossa potkitaan maahan jäänyttä n.kuvannollisesti , kertoo jotain johtajien arvomaailmasta , onneksi on saanut elää ja nähdä nuo paremmatkin taaksejääneet ajat ,sääliks käy niitä jotka joutuu vielä kts. nykymenoa piiitkäään, ihmetellä vaan täytyy mistä tuo kannatus kumpuaa , puheet on puheita ja teot kertoo totuuden !

      • näkemuyst

        Kuinka moni kokoomusmummo tai -pappa käy äänestämässä Saulia? Ovatko sitten itse valmiita eutanoitaviksi (surmattavaksi) tai lapsenlapsensa homoadoptioon annettaviksi?

        Ihmettelen sitä valtavaa nukkuvien ja niin kuin unenpöpperössä äänestävien joukkiota, jotka käyvät tuollaisille äänensä antamassa. Mielensä pahoittajia tässä yhteiskunnassa on hirveät määrät ja lisää tulee, vihapuhelainsäädäntö suorastaan ruokkii heitä. Nyt seis pakkomielteisyydelle ja kohti vapaata demokratiaa, jos Suomen vaalit nyt demokraattiset enää ovat. Kokoomuslaiset myös äänestivät väkevät viinat kauppaan. Olisin olettanut, että juoppoja olisivat olleet vasemmiston ehdokkaat, mutta se olikin päinvastoin.


    • EKokoomusmafiaRules

      Saulista tuloerojen kasvu ei ole ongelma.

      • muistakaaa

        No, eiköhän nykykokoomus vaikuta liian ahneelta tavallista kärsivää kansaa vasten. Lisäksi nykykeskusta samoilla linjoilla. Sipilä syrji muuten Paavo Väyrystä viimeksi, kun ei päästänyt mihinkään ministerin virkaan häntä, mutta otti Anne Bernerin ilman äänestyksiä ministeriksi! Kyllä siinä tapahtui vääryyttä!


      • huomioo

        Kokonaisuuksia hahmottavilla ihmisillä on silmät kaukana toisillaan, kuten Paavolla. Äänet Paavolle. Muista: 7.


    • UrpoaTouhua

      Työttömiä syrjivä, leimaava, vihapuhuva, sosiaalirasistinen Apartheid-Suomi.

    • Poppamiesj

      Sauli on saanut rikkailta paljon rahaa vaalityöhön, joten Saulin pitää toimia niinkuin he sanovat.

      • älä-lässytä

        Aijaa, pitääkö Paavon sitten toimia siten kuinka kuppien ostajat sanovat?
        Älä ole lapsellinen


    • sisäpiirikoporvari

      eiköhä se sunnuntaina kansa näytä että ku köyhiä hakannu sauli ku vierasta sikaa, kyl ne gallup olis vääräs..

    • lisätkää

      Huhtasaari
      - Ei eutanasiaa
      - Ei homolaille
      - Suomi takaisin
      - Tällä hetkellä ei Natoon
      - Ei tekisi Isäntämaa-sopimukselle mitään tällä hetkellä
      - Tiedustelulaki pitäisi hänestä huolella suunnitella, mutta ei liian kiireellisenä
      - Ajaisin suomalaisten asiaa, ei muunmaalaisten

    • vertailuun

      Saulin lukion todistuksen keskiarvo 6,5.

    • arviota

      Haavisto
      - Eutanasian kannattaja
      - homolait - kuka muuten antaisi lapsensa homoadoptioon?
      - pistäisi kaikki vihapuhujat vankilaan vr. Sauli eliminoisi (hävittää, poistaa)
      - Nato-linja vaikuttaisi olevan samanlainen kuin Niinistöllä
      - kritisoi aktiivimallia, mitä Sauli kannattaa

      • Totuuden_torvensoittaja

        Haavisto
        - Eutanasian kannattaja
        - homolait - kuka muuten antaisi lapsensa homoadoptioon? No ennemmin kuin johonkin narkkari pedofiili ym. perheeseen.
        - pistäisi kaikki vihapuhujat vankilaan vr. Sauli eliminoisi (hävittää, poistaa) Tää on paska puhetta, mutta jottain niille runkkareille tarttis tehrä.
        - Nato-linja vaikuttaisi olevan samanlainen kuin Niinistöllä. Järki linja.
        - kritisoi aktiivimallia, mitä Sauli kannattaa. Järki linjalla.


        Ei ole haavisto yhtään Pekkaa pahempi.


    • äänestäkääoikein

      Älkää äänestäkö summassa! Ei mututuntumalla menneen vuosituhannen vanhasta muistista. Nuo ovat ihan erilaisia nykyään. Ei ole enää perinteistä kokoomusta - siellä on otettu sukupuolineutraalius käyttöön. Googlatkaa!

      Kokonaisvaltaisesti asioita katsova - silmät kaukana toisistaan - Paavo presidentiksi! Eikö juu?

      Nyt on tuhannen taalan paikka vaikuttaa. Joko Paavo tai Laura toiselle kierrokselle, ja sitä kautta presidentiksi??

    • asiaatänne

      Pistäkääpä tänne asioita!

    • Totuus-kääpästä
      • huuhaaaa

        Taitaa olla myös vale-presidentti.


      • Totuuden_torvensoittaja

        Luotettavasta lähteestä ......Mv-sontiainen Buahaa!!!


    • äänet5

      Liian kylmä jeppe ja liian cock(mainen) pressaksi.

      Ei käy!

    • Plussaa_pressalle

      Saulin ajamaa asiaa:
      - Eutanasia ------------- Helvetin hyvä, vähentää vanhusten itsemurhia.
      - Homolait, sukupuolineutraalius----------------- Se ja sama
      - Nato yhteistyö ja Isäntämaa-sopimus,. Joo mutta ei natoon liittymistä. Järkimies.
      - Suurmoskeija Suomeen, mikäli rahoitus löytyy ---------Sauliko ajaa? Tarkista lähteesi.
      - Laittomien vapaa piilotteluoikeus. -------------------- Olisit kuunnellut tarkemmin.
      - Työttömille aktiivimalli, jossa työttömän tukea leikataan, jos ei saa töitä --------------- Ei kuulu presidentin toimivaltaan.
      - Tiedustelulakia jokseenkin kiireellisesti ajava ----------------------

    • Hyrhyrrrr

      Viisi kannatettavaa asiaa ja kaksi ihan persuista olevaa valetta. Eli Sauli on hyvä valinta aloittajankin mielestä

    • tärkeätiedote

      Älkää äänestäkö myöskään Haavistoa eikä muitakaan eutanasian ja homoasioiden ajajia!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      3998
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2881
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2302
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      834
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      746
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      740
    Aihe