Sauli vertailussa - MUUT

Saulin ajamaa asiaa:
- Eutanasia
- Homolait, sukupuolineutraalius
- Nato yhteistyö ja Isäntämaa-sopimus
- Suurmoskeija Suomeen, mikäli rahoitus löytyy
- Laittomien vapaa piilotteluoikeus
- Työttömille aktiivimalli, jossa työttömän tukea leikataan, jos ei saa töitä
- Tiedustelulakia jokseenkin kiireellisesti ajava


Listatkaa vaan reilusti ketjuun asioita, mitä tuo ajaa... Ja vertailua muihin myös, että tulee asianäkökulmat esiin tyhjän huutamisen sijaan.
36511
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Sauli on vapaamuurari.

Vapaamuurarit palvovat Lusiferia, paholaista.

1Äänestä

Huhtasaari vastustaa mm:

-sukupuolineutraalia avioliittoa >> HÄVISI
- homo- ja lesboparien adoptio-oikeutta >> HÄVISI
- pakkoruotsia >> HÄVISI
- alkoholilain muutosta >> HÄVISI

Lausuntoja
- ihmisoikeudet eivät kuulu kaikille >> LAITONTA
- haluaisi myös muuttaa perustuslakia, niin ettei sen määrittelemä perustoimeentulo koskisi laittomasti maassa olevia >> LAITONTA

- sulkisi rajat >> LAITONTA

Huhtasaari kannattaa EU:sta ja eurosta eroamista >> EI TULE TAPAHTUMAAN

Launaus Laura_Huhtasaari :

"Hän on todennut evoluutiosta, että se on hänestä "ihan mahdoton teoria", ja että "se nyt vaan on niin, että ihmiset eivät ole eläimiä, eikä eläimiä koskaan olleet"."

Noloa oikeasti

1Äänestä
  • Rajatarkistus kuten ennen oli, on ihan normaali asia. Mielestäni laittomuutta ruokkii ovien sepposen selällään pitäminen. Tänne juoksevat pahantekijät, murhaajat, varkaat ja muut riistäjät.

    Laura ja Paavo pitäisivät Suomen puolta. Salaliittoteoreetikoille Paavo parempi, koska näyttää ymmärtävän Iso veli valvoo -politiikan.

    1Äänestä

  • tässäää kirjoitti:

    Rajatarkistus kuten ennen oli, on ihan normaali asia. Mielestäni laittomuutta ruokkii ovien sepposen selällään pitäminen. Tänne juoksevat pahantekijät, murhaajat, varkaat ja muut riistäjät.

    Laura ja Paavo pitäisivät Suomen puolta. Salaliittoteoreetikoille Paavo parempi, koska näyttää ymmärtävän Iso veli valvoo -politiikan.

    Suomi on EU jäsenmaa, Schengen ja vielä Ruotsin kanssa ollut jo vuosia
    "ovet auki" ja näin kuuluu olla

    Taaksepäin ei voi mennä eikä pysty

    1Äänestä

  • Pystyy menemään, mikäli kansa niin päättää. Ja ei ole järkevää äänestää tyyppejä, jotka laillistaisivat murhan, eutanasian kivuliaille ihmisille. Asiantuntijalääkärit viittasivat myöskin siihen, kuinka se ei jää siihen, vaan eutanasia laajenee. Ei enää rajoja auki, jolloin tänne juoksee huono lainsäädäntö.

    Palolaisten takia on alettu uittamaan vaatteet päällä ihmisiä. Ei pitäisi mennä niin, että kun joku tulee joksikin aikaa tänne pakolaisena, niin hän alkaa määrätä niin kuin isäntä.

    1Äänestä

  • fakta-on-faktaa kirjoitti:

    Suomi on EU jäsenmaa, Schengen ja vielä Ruotsin kanssa ollut jo vuosia
    "ovet auki" ja näin kuuluu olla

    Taaksepäin ei voi mennä eikä pysty

    Ruotsi,+Tanska,+Saksa+ja+Itävalta+pyysivät+EU:lta+väliaikaista+rajatarkastuslupaa+2015+syksyllä+ja+useaan+otteeseen+sen+jälkeenkin.+Mitä+teki+Suomi,+no+porvarihallituksen+Orpo,+Sipilä+sekä+presidentti+Niinistö+päästivät+maahan+kaikki+tulijat+"rajat+selällään"+-politiikallaan.+Suomen+turvapaikanhakijoiden+määrä+kasvoi+tästä+syystä+2015+suhteellisesti+EU-maiden+eniten,+kasvu++822%+edellisvuodesta,+kun+se+oli+kakkosena+pakolaisten+kasvussa+olleessa+EU-maassa+Unkarissa+323%.Turvallisesta+Dublinmaasta+tulevia+turvapaikanhakijoita+ei+tarvitse+ottaa+vastaan,+vaan+heidät+voidaan+käännyttää+rajalta+ja+pyytää+ottamaan+yhteyttä+oleskelumaansa+viranomaisiin+esim.+Ruotsissa.+Itävalta,+Tsekki+jne.+toimivat+näin+täysin+laillisesti,+joskin+EU-johto+haukkuu+yhteisvastuun+ja+taakanjaon+rikkeistä.+Eikö+itsenäinen+kansallisvaltio+voi+päättää+oman+maansa+rajavalvonnasta+ja+pakolaispolitiikasta?Halla-aho+kertoo+tästä+porvarihallituksen+aivottomasta+toiminnasta:Halla-aho:+Tyhmyydestä+sakotetaan+taashttps://mvlehti.net/2018/01/22/halla-aho-tyhmyydesta-sakotetaan-taas/

    Äänestä

  • fakta-on-faktaa kirjoitti:

    Suomi on EU jäsenmaa, Schengen ja vielä Ruotsin kanssa ollut jo vuosia
    "ovet auki" ja näin kuuluu olla

    Taaksepäin ei voi mennä eikä pysty

    Schengenin sopimus koski EU kansalaisia vaan eipä muita.
    Jos Venäjän puoleiselta rajalta johtaa lumijäljet Suomeen sen katsotaan olevan rajaloukkaus.

    Äänestä

Niinistö hyväksyi lain, joka vapauttaa KELAn lääkärit vastuusta kun he kieltävät sairailta eläkkeen.

1Äänestä

Eiköhän noista yllämainitun listan vinoutumaehdotuksista moni ole vain nipin napin täyttänyt minimivaatimukset päästä eduskunnan hyväksymille asialistoille, eikä ollenkaan Presidenttimme henkilökohtaiseti kannattamia asioita- saati siten suuren kristikansan enemmistön tahtomia lakeja , Mielestäni olisi paras muuttaa peruslakia ja valita hyvä istuva presidentti 6 vuodeksi kerrallaan, koska liian tiheät vaalit hajoittavat kansaa , ovat epäekonomisia ja häiritsevät valtiollista toimintoja varsinkin onfrastruktuurin kehittelyä.

Äänestä
  • Mikähän on tuo "suuri kristikansa"? Jos se on niin älyttömän suuri, miksi kristillisdemarit ovat aina surkean pieni apupuolue?

    1Äänestä

Paavo:
- ei eutanasialle
- ei sukupuolineutraalille ja homoadoptioille
- ei Natolle
- Sauli Isäntämaa-sopimus suhmurointi selvitykseen
- ei tiedustelulain kiireellisyydelle, ennemmin järkevää palauttaa rajatarkistukset
- köyhien asiaa ajettava
- Venäjän kanssa yhteistyöhön ja kauppa käyntiin sekä ystävällismielinen politiikka
- globalismille 180 astetta, eli päinvastainen suuntaus

1Äänestä
  • Paavo on siis bolseviikki parhaasta päästä.

    1Äänestä

  • Eipä näytä Paavo vanhoista Neuvostoliittoa ylistävistä kommenteistaan mitään oppineen. Yhä ryssä.

    1Äänestä

  • Paavo lukion todistus ka: 9,29.

    1Äänestä

Sääli että tästä maasta on tehty maa jossa potkitaan maahan jäänyttä n.kuvannollisesti , kertoo jotain johtajien arvomaailmasta , onneksi on saanut elää ja nähdä nuo paremmatkin taaksejääneet ajat ,sääliks käy niitä jotka joutuu vielä kts. nykymenoa piiitkäään, ihmetellä vaan täytyy mistä tuo kannatus kumpuaa , puheet on puheita ja teot kertoo totuuden !

1Äänestä
  • Kuinka moni kokoomusmummo tai -pappa käy äänestämässä Saulia? Ovatko sitten itse valmiita eutanoitaviksi (surmattavaksi) tai lapsenlapsensa homoadoptioon annettaviksi?

    Ihmettelen sitä valtavaa nukkuvien ja niin kuin unenpöpperössä äänestävien joukkiota, jotka käyvät tuollaisille äänensä antamassa. Mielensä pahoittajia tässä yhteiskunnassa on hirveät määrät ja lisää tulee, vihapuhelainsäädäntö suorastaan ruokkii heitä. Nyt seis pakkomielteisyydelle ja kohti vapaata demokratiaa, jos Suomen vaalit nyt demokraattiset enää ovat. Kokoomuslaiset myös äänestivät väkevät viinat kauppaan. Olisin olettanut, että juoppoja olisivat olleet vasemmiston ehdokkaat, mutta se olikin päinvastoin.

    1Äänestä

Saulista tuloerojen kasvu ei ole ongelma.

1Äänestä
  • No, eiköhän nykykokoomus vaikuta liian ahneelta tavallista kärsivää kansaa vasten. Lisäksi nykykeskusta samoilla linjoilla. Sipilä syrji muuten Paavo Väyrystä viimeksi, kun ei päästänyt mihinkään ministerin virkaan häntä, mutta otti Anne Bernerin ilman äänestyksiä ministeriksi! Kyllä siinä tapahtui vääryyttä!

    1Äänestä

  • Kokonaisuuksia hahmottavilla ihmisillä on silmät kaukana toisillaan, kuten Paavolla. Äänet Paavolle. Muista: 7.

    Äänestä

Työttömiä syrjivä, leimaava, vihapuhuva, sosiaalirasistinen Apartheid-Suomi.

1Äänestä

Sauli on saanut rikkailta paljon rahaa vaalityöhön, joten Saulin pitää toimia niinkuin he sanovat.

2Äänestä
  • Aijaa, pitääkö Paavon sitten toimia siten kuinka kuppien ostajat sanovat?
    Älä ole lapsellinen

    1Äänestä

eiköhä se sunnuntaina kansa näytä että ku köyhiä hakannu sauli ku vierasta sikaa, kyl ne gallup olis vääräs..

1Äänestä

Huhtasaari
- Ei eutanasiaa
- Ei homolaille
- Suomi takaisin
- Tällä hetkellä ei Natoon
- Ei tekisi Isäntämaa-sopimukselle mitään tällä hetkellä
- Tiedustelulaki pitäisi hänestä huolella suunnitella, mutta ei liian kiireellisenä
- Ajaisin suomalaisten asiaa, ei muunmaalaisten

1Äänestä

Saulin lukion todistuksen keskiarvo 6,5.

Äänestä

Haavisto
- Eutanasian kannattaja
- homolait - kuka muuten antaisi lapsensa homoadoptioon?
- pistäisi kaikki vihapuhujat vankilaan vr. Sauli eliminoisi (hävittää, poistaa)
- Nato-linja vaikuttaisi olevan samanlainen kuin Niinistöllä
- kritisoi aktiivimallia, mitä Sauli kannattaa

Äänestä
  • Haavisto
    - Eutanasian kannattaja
    - homolait - kuka muuten antaisi lapsensa homoadoptioon? No ennemmin kuin johonkin narkkari pedofiili ym. perheeseen.
    - pistäisi kaikki vihapuhujat vankilaan vr. Sauli eliminoisi (hävittää, poistaa) Tää on paska puhetta, mutta jottain niille runkkareille tarttis tehrä.
    - Nato-linja vaikuttaisi olevan samanlainen kuin Niinistöllä. Järki linja.
    - kritisoi aktiivimallia, mitä Sauli kannattaa. Järki linjalla.


    Ei ole haavisto yhtään Pekkaa pahempi.

    1Äänestä

Älkää äänestäkö summassa! Ei mututuntumalla menneen vuosituhannen vanhasta muistista. Nuo ovat ihan erilaisia nykyään. Ei ole enää perinteistä kokoomusta - siellä on otettu sukupuolineutraalius käyttöön. Googlatkaa!

Kokonaisvaltaisesti asioita katsova - silmät kaukana toisistaan - Paavo presidentiksi! Eikö juu?

Nyt on tuhannen taalan paikka vaikuttaa. Joko Paavo tai Laura toiselle kierrokselle, ja sitä kautta presidentiksi??

Äänestä

Pistäkääpä tänne asioita!

Äänestä
  • Taitaa olla myös vale-presidentti.

    Äänestä

  • Luotettavasta lähteestä ......Mv-sontiainen Buahaa!!!

    1Äänestä

Liian kylmä jeppe ja liian cock(mainen) pressaksi.

Ei käy!

Äänestä

Saulin ajamaa asiaa:
- Eutanasia ------------- Helvetin hyvä, vähentää vanhusten itsemurhia.
- Homolait, sukupuolineutraalius----------------- Se ja sama
- Nato yhteistyö ja Isäntämaa-sopimus,. Joo mutta ei natoon liittymistä. Järkimies.
- Suurmoskeija Suomeen, mikäli rahoitus löytyy ---------Sauliko ajaa? Tarkista lähteesi.
- Laittomien vapaa piilotteluoikeus. -------------------- Olisit kuunnellut tarkemmin.
- Työttömille aktiivimalli, jossa työttömän tukea leikataan, jos ei saa töitä --------------- Ei kuulu presidentin toimivaltaan.
- Tiedustelulakia jokseenkin kiireellisesti ajava ----------------------

1Äänestä

Viisi kannatettavaa asiaa ja kaksi ihan persuista olevaa valetta. Eli Sauli on hyvä valinta aloittajankin mielestä

Äänestä

Älkää äänestäkö myöskään Haavistoa eikä muitakaan eutanasian ja homoasioiden ajajia!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


äänestäjilletärkeää kirjoitti:

Saulin ajamaa asiaa:
- Eutanasia
- Homolait, sukupuolineutraalius
- Nato yhteistyö ja Isäntämaa-sopimus
- Suurmoskeija Suomeen, mikäli rahoitus löytyy
- Laittomien vapaa piilotteluoikeus
- Työttömille aktiivimalli, jossa työttömän tukea leikataan, jos ei saa töitä
- Tiedustelulakia jokseenkin kiireellisesti ajava


Listatkaa vaan reilusti ketjuun asioita, mitä tuo ajaa... Ja vertailua muihin myös, että tulee asianäkökulmat esiin tyhjän huutamisen sijaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu