P. Väyrysen Hurstille lupaamat 50 000 euroa....?

NIINISTÖ-PRESSAKSI

Nyt poliisi tutkimaan massa lahjontaa / kiristystä P. Väyrynen "lupaa" 50.000 Hurstille jos ja kun pääsee pressaksi, EI TULE IKINÄ PÄÄSEMÄÄN , sama esteellisyys kuin valtakunnan syyttäjällä Sinkkosella joka saa kenkää.

4

89

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piikki.kepukokon.lihassa

      Älä vingu. Hyvä, että joku antaisi rahaa Hurstille. Kokoomusjohtoinen (Vapaavuori) Helsinki pisti Hurstille tämän vuoden 1 milj euron kuljetus- yms avustuksen ehdoksi, että jonot pitää saada sisätiloihin pois kiusallisesti ulkoa aihmisten ja etenkin ulkomaisten vieraiden silmistä. Mistä Hursti sellaiset tilat pystyy pieraisemaan tuhansille jonottajille. Eihän mikään ihan pikkutila salli jo paloturvallisuusyistä sellaisia ihmismääriä. Kaikenmaailman ma*ujärjestöille rahaa kyllä jaetaan, vaikka niiden rahankäytössä ja tileissä on aina epäselvyyksiä.

    • sasqa

      Kyllä Paavo teki valtavan lupauksen, se on selvä ja ilman muuta tulee antamaan hyväntekeväisyyteen lupaamansa rahat jos valitaan Presidentiksi. Siis Paavo on tunnetusti nuuka mies, mutta ei hyvän tekijänä. Ministerinä ollessaan hän lisäsi kehitysrahoja huomattavasti ja erikoisesti pienituloiset sekä lapset ja nuoret on hänen sydäntään lähellä, joille hänen valintansa olisikin paras mahdollinen

    • hyi.vittan

      Vajaavuori lahjoitti siirtymäkorvauksensa 150 000 euroa kulttuuriin ja vapaa-aikaan eli Natsiman vastuualueelle. Näin se Vajaavuorikin mamutettiin. Heikko mies.

      • voimme.arvailla

        Mitähän Natsima antaa vastalahjaksi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3976
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1354
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1286
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1185
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1031
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      904
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      901
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      882
    Aihe