MAAHANMUUTTO RATKAISSUT EUROOPAN VAALIT

vaalikomissio

Maahanmuuttokysymys aiheutti Brexitin Brteissä tehdyn kyselyn mukaan, Itävallan vaaleissa se ratkaisi vaalit, Trumpin voitto johtui myös suurelta osalta siitä, kaikkialla kautta Euroopan isänmaalisuus ja kansallismielisyys nousee.

Esim eilisessä vaalitentissä asiasta ei saanut puhua lainkaan, Huhtasaari hiljennettiin nopeasti myös toimittajien puolelta, kuinka naurettavaa, ettei tästä tärkeimmästä asiasta ole keskusteltu lähes ollenkaan.

Näurettavaa, etteikö muka Ruotsin rajaa voisi sulkea, ovathan muutkin maat sulkeneet rajojaan, mitä syytä on Ruotsista saada tulla hakemaan turvapaikkaa Suomesta, haloo haloo?

Suurin osa ehdokkaista on pihalla kuin lumiukko, mitkä ilmapiirit vallitsevat täällä ruohonjuuritasolla ns. haittamaahanmuutosta, tämä valepakolaisshow on saanut ihmiset todella vihaisiksi, toivottavasti se näkyy vaaliuurnilla sunnuntaina.

Se tulee joka tapauksessa olemaan nyt vahva virtaus koko Euroopassa, mitään ei media sille voi, paitsi tietenkin valehdella ja vääristellä lisää, kuten on tässä tehnyt.

3

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MADELINNA

      ONKO missään vaalikeskutelussa olllut kunnon keskustelua syksyn 2015 tilanteesta ja siitä kuinka IOM on todennut, että n.5 % noista tuolloin liikkeellä olleista oli ns. oikeita pakolaisia.

      Onko missään keskustelussa ollut tuosta aiheutuneet kustannukset ja vaikutukset meidän yhteiskunnan turvallisuuteen. Esim. supo juuri esitti varoituksen tästä ja Euroopan komissio on myös itse varoittanut, että terroristeja tulee Eurooppaan näiden mukana.

      Haavisto ja Haatainen ovat totaalisen sinisilmäisiä idiootteja, Huhtasaarelle täydet pisteet, ja niinhän ne vaalikoneetkin sanoo HAHAHAHAHAAH!!!!!!!!!!!!!!

      • LurdKussel

        Haavisto on simppeli homo. Haatainen taas aivopesun uhri. Laura oli ohjelman asiallisin. 5!!!


    • ymmärrän_

      No eikös se ala olla aiheellista hakea turvapaikkaa pois Ruotsista. Kranaatteja, ammuskeluja ja joukkoraiskauksia pilvin pimein. Kuulostaa jo sodantapaiselta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      17
      1749
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      140
      1722
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      308
      1365
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1108
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1092
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      134
      1015
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      975
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      935
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      925
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe