Laitan roponi likoon siitä että Tuula Haatainen tulee olemaan ainoa ehdokkaista joka tulee selvästi saamaan suuremman äänisaaliin vaaleissa kuin mitä gallupit osoittavat. Kaikki muut jäävät hyvin lähellä gallupin tasoaan. Niinistö putoaa vielä paljon mutta putoaako alle 50%:n?
Nouseeko Tuula Haatainen rajusti vaalipäivänä?
43
444
Vastaukset
- LH_5
Mikä ihmeen Haatainen?Kuka se on?
Nyt tulee Laura_Jytky...!!!!- gljgsf
Ei tule mitään jytkyä Lauralle.
- JytkyjenJytky
gljgsf kirjoitti:
Ei tule mitään jytkyä Lauralle.
Ei niin vaan tulee JYMY-JYTKY
- Wetterhoff
Menee heittämällä ohi Huhtasaaresta. Sen osoittaa jo se että muutamassa päivässä kolminkertaistanut kannatuksensa ja pärjäsi viimeisessä vaalitentissä parhaiten.
- rgergrgrgergeg
Lupaatko muuttaa maasta pois jos ei menekään ohi?
5% on jo viisinkertainen.
- ytjytjtyjytjy
Toivotaan että saa nostetta ja kaikille muillekin hastajille toivon nostetta ne pois niinistöltä ja sitten varmistuu myös paavon toinen kierros noh pekka vielä vähän haastaa mutta näyttä olevan laskussa jo pekka hype meni jo 2012.
- zxcvbnmkl
Puolet antaa äänensä vasta vaalipäivänä ja tässä on se suuri empivien osasta. He eivät vielä tiedä ketä äänestävät ja yleensä juuri viime hetken muutokset oireilevat siitä mitä vaalipäivänä tapahtuu. Ennakkoäänissä Haatainen on matalalla. Vaalipäivänä asetelmat voivat muuttua todella rajusti porukassa Haatainen, Kyllönen, Haavisto.
- thtrtrhtrhtrhtr
Gallupeissa on ollut noin 40% niitä jotka ei kerro kantaansa yleensä ne jotka ei kerro on oikeiston edustajia sieltä tulee nostetta paavolle ja lauralle mutta jos pekka ja tuula ja merja vaihtaa vain äänestäjiä keskenään eikä saa yhteensä lisää kannatusta niin silloin ei näistä päästä toiselle kierokselle ja pekalla sinne on ainoan oikeat mahdollisuudet noista kolmesta: merjalle ja tuulalle se on vain unelmaa.
- ghgjhjlö
Minkä suuruisesta rovosta olisi kysymys?
- loistavaa____
Tuon kunniaksi on jo ostettava Cocnakki pullo sunnuntaiksi.
- cfljgsq
Tuula presidentiksi!
- suvakkianneli
Haatainen asuu mamuja vilisevässä Tammisaaressa just joo taas demukka valehtelee.
- Näinköhän.se.on
Naapurissa asuu toisella puolella mamu kanadasta ja lähistöllä puolalainen perhe eikä koskaan mitään ongelmaa?
- demarit.ulos
Haatainen lupaama feministinen politiikka on kuin demarien mikrokoossa. Haatainen päästäisi Suomeen kaikki leluramit ja pedofiilipoppamiehet ja tekisi niistä presidenttejä. Kummasti on pedofiilipoppamiehen kymmenen vuoden takaisin terveyspaperit kadoksissa? Mikten voi olla, että tärkeitä terveystietoja sisältäviä dokuja on kadonnut????? Demarit ulosti puolueestaan leluramin paljastajan, demarit on siis maanpetospuolue. Samaan tapaan hiljensivät eri mieltä olevat kun Haahta huusi Huhtasaaren puheen päälle!
- glkued
Kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen kesällä 2015 35 000 paperitonta matua toisesta turvallisesta EU maasta vaikka ne olisi voitu käännyttää Ruotsiin takaisin Dublinin sopimuksen nojalla.
- esimerkkiruotsissa
Naapurilähiössä sharia eikä yhdelläkään
feministisellä mitään asiaa parin korttelin päähän.
- Kappasvuan
voi olla, nimittäin sängystä ja sitten illemmalla nousee vain verenpaine ja vitutus.
- fefwefewfe
Ilman tarjaa voisi olla joku mahdollisuus mutta kuin vielä itse ilmoitti että olisi kuin tarja niin toisella kierokselle moni olisi että ei taas tarja ei ei ei enään pakko mennä äänestään kukavaan kuhan ei tarja tulaa 12v riitti jo kansalle.
- huutaja-haatainen
Kyllä huomaa että Sdp:n Haataiselle maksamalla puolella miljoonalla eurolla on saatu maksettua trolleja näille sivuille.
Haatainen on tyhmä, vain yhdet silmälasit käyttävä eukko, joka hypii toisten silmille ja huutaa niin ettei puheenvuoron saanut ihminen voi puhua.
Tunsin myötähäpeää, että tällaisia akkoja kutsutaan suureen vaalitenttiin.
miksikö Haatainen on suvakki? onko siitä hyötyä, pitäisi tutkia.- fjgsxdf
Tällä palstalla on eniten kokoomuslaisia arvoja kannattavia persutrolleja. Näin on ollut jo pitkään.
- näin.on.ja.tosi.on
Vastaus otsikon kysymykseen. EI NOUSE.
Laura Huhtasaari nousee kuin myöskin Paavo Väyrynen- fgkhgsxdf
Huhtasaari on persu joka uhoaa ja lupaa maat ja mannut mutta vaalien jälkeen syö sanansa. Paavo taas on liian vanha mutta ei itse sitä tajua.
- Reichsleiter
fgkhgsxdf kirjoitti:
Huhtasaari on persu joka uhoaa ja lupaa maat ja mannut mutta vaalien jälkeen syö sanansa. Paavo taas on liian vanha mutta ei itse sitä tajua.
1500 markkaa kuussa kaikille puhtaana käteen jos meitä äänestät!
Siis Nuorten Sekä Dementtien Aikuisten Puolue. (NSDAP).
- Niinköluulette
Ei nouse.
Oli mielipiteillään niin tästä maailmasta kaukana leijuva, kunhan muut vaan maksaa, että saa olla tosi HYVÄ ihminen.
Mitähän veroja maksava duunari tuosta ajattelee?
Ei mitään järkeä Haataisen vuodatuksissa!- xsdkhdg
Yrittäjät mukaanlukien maanviljelijät mouruavat koko ajan lisää tukia vero ja velkarahoistamme, unohtui näköjään sulta.
- vbxcvbxcvx
Tuula Haatainen on ainoa ehdokkaista jonka taakse Suomen kansan enemmistö voisi asettua niin että Pahvi-Saulista joka natottaa Suomea päästäisiin eroon.
- dkhzx
Totta turiset.
- Kääntäjät
Nousee.
Tuula Haataisella nousee hattuun.- wdjcf
Persutti näsäviisastelee tapansa mukaan.
- rajaauki
Ei nouse, jää edeltäjänsä Lipposen tasolle, paitsi jos onnistuu saamaan kokoomuksen ääniä, mutta luulen kokoomuslaisten äänestävän Niinistöä.
- wfjgunj
rajaauki kirjoitti:
Ei nouse, jää edeltäjänsä Lipposen tasolle, paitsi jos onnistuu saamaan kokoomuksen ääniä, mutta luulen kokoomuslaisten äänestävän Niinistöä.
Luulo ei ole tiedon väärti.
- Suvakkikyttyrä
Tuula Haataisella ei nouse muu kuin parrankasvu vanhetessa, vielkun alkaisi harrastamaan Tanttaseksiä yhdessä Kyllösen kanssa:)
- dlhgxdw
Palstapersutti alatyylisenä tapansa mukaan.
- Lyytitantraa
Siis kyllösen alatyyli.
- mamut_ennen_omia
Haatainen asuu Helsingissä Tammisalossa. Alueella asuu koko helsingin kovatuloisimpia ihmisiä. Alueella omakotitaloja ja rivitaloja, venelaitureita. Mamuja tuolla ei näy koskaan, kuin remonttimiehen ominaisuudessa. Miksi tuo päärynävartaloinen suvakki ei ole muuttanut Vuosaaren Rastilaan, joka taas kuhisee mamuja ja köyhiä, kun niitä noin rakastaa.
- tgykhgsqw
Milloinka kahdensortin persupamppujen muuttokuormat suuuntaavat mainitsemaasi lähiöön. Persut ovat olleet viime vuosina edistämässä maahanmuuttoa eduskunnassa ja hallituksessa ollessaan.
- äänestäisi
Edes oma viiteryhmä.
Eivät taida uskoa maailmanpolitikkaan.
Puheet paremmin YK.n agendaa kuin
suomalaisten elatus murheita.- fgtuygsxd
Nykyhallituspuolueet ovat varsinaisia maailmanhalaajia koska Sipilä kutsui Suomeen matuja luvateh heille omakotitalonsa jonka tosin myi tuttavaperheelleen ja kippasi matut Suomen veronmaksajien niskoille.
- Ei_nouse
veronmaksajia ei huvita elättää afrikasta tulevia mustaperseitä joita Haatainen yhdessä Niinistön ja Vanhasen kanssa suojelevat.
- hjgdvn
Kahdensortin persut eivät myöskään halua tehdä mitään matutukselle koska hamuavat itselleen hyväpalkkaisia valtionvirkoja ja EU virkoja.
- hahaahaatainen
Haatainen on täysin pihalla presidentin tehtävistä, joten helppo ymmärtää demariksi. Demaripomo Rinne on varma, että Lipposen 6%:n kannatus edellisessä tulee paremmaksi. Tuleeko?
- flgjhgsxd
Persutti "tietää".
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812