Kysyn kenen on vastuu jos vaikka joku ajaa autollaan joltakin merenrantalaitusilta yms. paikasta missä on ajotielto tai varoitus ja yleensä betonitolppia ja/tai kettinkejä ja putoaa mereen ja hukkuu. Saavatko siitä syytteen kaupungin virkamiehet...?????
Tilannetta voi hyvin verrata tuohon mäkiturmaan, samankaltainen tilanne
Minusta on pöyristyttävää ajattelykyvyn puutetta tuomiota langettamassa olleiden oikeustajussa, käsittämättömän sairasta ajattelua. Kyllä tuonikäisen tytön pitäisi jo tietää ettei mäki ole mikään leikkipaikka tai temmellyskenttä ja VARMASTI oli tietoinen vaijerista ka kiellosta ASIATTOMASTA oleskelusta mutta ei ottanut sitä huomioon.
Kasvattajilla ja tässä tapauksessa uhrin vanhemmille vastuu kuuluisi. Lapset on kasvatettava kunnioittamaan määräyksiä ja omaa vastuutaan mutta mitä nämä pintaliihoittajat tekevät silloin kun lapsia pitäisi opetaa elämään yhteiskunnan säännöillä...!!!!!! , Ei juuri mitään vaan heille on tärkeämpää elää seurapiirissä aikaa viettämässä ja lapset saa jäädä rellestämään missä haluavat.
Teinitytön mäenlasku......
Tuliko_oikeusmurha
2
293
Vastaukset 2
- anna-liisa.turpeinen
mikäs homma tää oli?tai missä tapahtunnu?
- omaa-syytä
Aivan näin sen pitäisi olla, mutta kun eletään holhous ja ns, kädettömien yhteiskunta-aikaa, täytyy tuossakin asiassa vastuu ja kasvatus siirtää asiattomien harteille, tosin tuon tytön kasvattaminen on pikkasen myöhäistä. Tokkopa tai oliko noiden nuorien yläpäässä sitten mitään järjen hitustakaan, kun menivät kielletylle alueelle ja vaijereilla estetylle.
Mutta, näin on nyt sitten joku saatu, todettu: syylliseksi, näin kaikilla vastuunsa pakoilijoilla tuli hyvä mieli ja syytön sai rangaistuksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4222137- 2251908
- 1521582
- 1231416
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291266Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591115- 114968
- 20965
- 75878
- 26745