Ehkä minun sitten pitää äänestää luotettaavaa ja kaikkitietävää Väyrystä? hänhän lupasi Hurstin ruoka-avulle prossan mahdollisesta voitostaan. No- tuolla perusteella en oikeasti ääntäni anna. Kyllä itse olen arvioinut kokonaistilanteen ja kansalaiset kyllä tietävät analysoijia paremmin kokonaistilanteen. Niin tiesivät edellisissäkin pressanvaaleissa ja niin tietävät nytkin. Haaviston kannatus kumpusi silloin siitä, että demarit joutuivat ottamaan ehdokkaakseen koko kansan inhokki lipposen. En pitkillä pihdeilläkään itse tuolloin olisi voinut äänestää tuota ällötystä. Haatainen on ihan hyvä tyttö, mutta juna meni jo.
En vielä ole äänestänyt.
excprsoog
1
<50
Vastaukset
- krobthubstaian
Media taas estää Paavon valtaanpääsyn. Tämä vaatimaton asiantuntija on median toimesta syrjäytetty niin monta kertaa. Kyllä voi sanoa, että suomalaista, sisua, vaiko venäläistä tuossa legendaarisessa äijjässä piisaa. Varmaankin monet äänestävät häntä ihan piruuttaan. Vanhudenhöperöt, jotka eivät tajua, että ollaan jo eu-ssa ja eurovaluutassa. Ei niistä eroon päästä, ennenkuin rakennelma muista syistä hajoaa. Siihen ei yhdellä suomalaisukolla ole mitään valtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820