IS kertoo kuinka Haavisto tivasi Niinistöltä, miksi tämä ei kyennyt itse päättämään päästääkö venäläisiä poliitiikkoja ETYJ-kokoukseen Suomeen pari vuotta sitten, vaikka mm. Itävalta ja muutama muu maa kykeni itse päättämään niin Sale kysyi lupaa ympäri Eurooppaa, puolet olisi hyväksynyt, mutta Sale hoiti hyvin taas Venäjä-suhteita osoittaen avuttomuutensa tosipaikassa ja ei sallinut heitä tänne! Yleisesti sentään tällaiset poliitiikot päästetään kokouksiin, vaikka onkin voimassa matkustuskieltoja. Vähän turhan pelokas ja ratkaisuihin kykenemätön tuo Sale kyllä on.
IS: Niinistö pyysi apua Merkeliltä!
Eeetyi
3
57
Vastaukset
- Ainamerkel
Ja 2015 kysyi Merkeliltä puolustaisiko Eu Suomea, joka ei kuulu Natoon! Kyselyikä.
- olen-ihminen
Vaalitenteissäkin vain jahkailee ja kuumeisesti miettii lakimiehenä, millä vastauksella saisi kaikkien katselijoiden äänet omaan haaviinsa.Aina voi soittaa Merkkelille. Kyllä hän neuvoo, mikä on paras ratkaisu Suo... eikun EU:n kannalta
- merkel.mamma.neuvoi
ja saulihan vei suomen euroon, ilman kansalaisten äänestystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081688Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031649Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011562Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541408Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341366Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii451898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115889Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293842Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347819