Saulin ylettömän suuri "kannatus"

karne-vaali

johtuu siitä, ettei monikaan muiden (suurten) puolueiden kannattajista halua nähdä omalle ehdokkaalleen nöyryyttävää 2. kierrosta, vaan haluavat katkaista pelin heti, vaikka eivät sydämeltään silti Niinistöä kannatakaan.
Ei tarvitse nähdä sitä häviötä. Täällä eivät hävinneet pysty yhdistämään voimiaan, kuten vaikkapa Ranskassa.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vbnhgfnhfggfhfg

      Saulia kannatetaan, koska ihmiset haluavat mahdollisimman hajuttoman ja mauttoman, maltillisen "tolkun" presidentin. Tai siis sellaisen ainakin kuvittelevat saavansa äänestäessään Saulia.

      Kyllä minä sen hyvin ymmärrän; persut on sen verran tehokkaasti demonisoitu vasemmistolaisen propagandamedian toimesta ja suurin osa suomalaisista ei yksinkertaisesti seuraa politiikkaa tarpeeksi, jotta omaisivat arvostelukykyä asioiden suhteen.

      Mokutukseen sen sijaan on suurin osa väestöstä eriasteisen kyllästynyttä ja jossain kohtaa tuleekin se piste kun kansakunta yhdistyy asian tiimoilta toden teolla - itse asiassa lähennymme sitä pistettä koko ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe