Huomenna ei kannata lähteä mihinkään

Ihminen_itse

Olen ihminen, joka ajattelee ja käyttäytyy kuten kaikkien meidän pitäisi! Ajan aina pienempien puolta, ja yritän auttaa mahdollisuuksien mukaan. Kirkko on kautta aikain, tukenut porvaristoa, ja myös natseja, (katolinen kirkko), unohtaen kaikkein pieniosaisimmat asettuen aina rahavallan puolelle. Eli ihmisten puolesta pyydän, älkää äänestäkö huomenna, annetaan ihmiselle mahdollisuus!

5

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihminen_ensin

      Aivan asiaa kertoo ihminen, kirkon ajatusmaailmassa tulisi ihmisen tulla ennen rahaa!

    • Ksert

      Kirkko itsessään suojelee kaikennöistä rikollista toimintaa, pedofiliaa, varojen väärinkäyttöä, korruptiota jne, eli miksi pitäisi äänestää ehdokasta joka on , kirkon puolella ?

    • Pappi_ei_kestä

      Kirkko on ja on aina ollut pankkien kanssa, mukana riistämässä, pientilallisten viimeisiä rahoja. No pappi saa osinkonsa !

    • kokemus96

      Hyvä ystävä, neuvoisin aivan päin vastoin,
      Suomessa on Niinistön aikana vahvistettu monia lakeja, jotka ovat vieneet vaikuttavuuden suuntaan, jossa kaikenlaiset vähemmistöt ovat saaneet ylimitoitetun vaikutusvallan.
      Jos presidentti Niinistö jatkaa, on vaarana suuntaus jatkuu.
      Yksi erikoisuus on ollut, että vaikka synnymme tähän maanpäälliseen elämäämme sekä tyttöinä että poikina niin yht`äkkiä tämä erilaisuus on kaikenlaisessa ilmaisussa kadotettava . Järkyttävää.
      Moni hädänalaisessa tilanteessa saatta ilmaista itseään hyvinkin sopimattoimasti ja käyttäytyä älyttömän väkivaltaisesti.
      Niinistön aikana on kaikenlaisen vihapuheen rikoksenalaisuutta on pyritty vahvistamaan, millä vahvistetaan vain hyväosaisen menestymistä.
      Järkevä ratkaisu on taloudellisen eriarvoisuuden kasvusuunnan pysäyttäminen ja suunnan muuttaminen päinvastaiseen suuntaan.
      On otettava huomioon, että presidentti vahvistaa lait. Hänen kädenjälkensä näkyy hyvinkin jokapäiväisessa sisäpolitiikassa.
      Passiivisuus vaaleissa vie tavallaan valitusoikeuden joten hyvät lukijat käykää äänestämässä. Tehdään uusi aktkiivisuusennätys. Uskoisin vaihtoehtoja löytyvän.

    • numberfive

      Eivät nekään kokoa vastaisten päivien ruokia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      320
      6953
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      69
      4096
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3135
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2887
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1942
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      148
      1739
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1722
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      165
      1550
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1538
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1428
    Aihe