uskovaiset on jo niin syvällä suossa

Tekevät kaikkensa, koska ovat jo menettäneet liikaa ja normaaliin paluu ei enää
onnistu. Pelottavinta on tämä suohon houkuttelu, eikä suinkaan varoittelu.
Normaali ihminen varoittaisi muita, upottavasta suosta.
12369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ehei, ei olla. Kävelemme kevyin askelin tässä väliaikaisessa olopaikassa, valmiina lähtemään, joko haudan kautta tai suorilta jaloilta yläilmoihin, kun Jeesus tulee noutamaan omansa. Milloin vain.

Nouse sinä omasta suostasi ja liity joukkoon autuaaseen.

Äänestä
  • Mihin joukkoon? Niihin erinimisissä,. lahko / puolue henkisten piilopaikoissa,muista ja muusta niin väiliä, vain OMA puoluullisesti elävien ja toimivien, itsekkyyden unelmissa, nukkuvienko?

    Jotka Herra Jeesus on kutsunut KOKO "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavalla, Hänen kirkkaudeksi ja kunniaksi. APOSOLISIA seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa, jokaista Jäsentään myöden YHTÄ olevasti ja kaikessa YHTÄ pitvästi, Totuudessa YKSI mielisesti Krist. Rakkaudessa, joka ei ole kenellekään pahaksi, PYHÄSSÄHENGESSÄ rakentaviksi.

    Äänestä

  • Nepääsevät ketkä ovatvlmiina,Jeesuksen tullessea, toisen kerran noutamaan omansa pois täältä.

    Äänestä

Kun on lyönyt peliin koko elämänsä, ymmärrän hyvin totuuden kiistämisen.
Itse en ole laittanut tikkuakaan ristiin, joten valintani on helppo.

Äänestä
  • Jos armo ei kelpaa,vaikka mitä tekis elämänsä kanssa parasta,ihmisen teot ovat kuin saastainen vaate se ei kelpaa Jeesukselle.

    Äänestä

  • UPDATE_11627023 kirjoitti:

    Jos armo ei kelpaa,vaikka mitä tekis elämänsä kanssa parasta,ihmisen teot ovat kuin saastainen vaate se ei kelpaa Jeesukselle.

    Menee väärinperin.

    Jeesus ei kelpaa meille saastaisena valheena.

    Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    Menee väärinperin.

    Jeesus ei kelpaa meille saastaisena valheena.

    Jokaisella on oma valinta, Jeesus ei kelpaa meille saastaisena valheena.
    kerra tulee istumaan ja tuomitsemaan ,kaikki kansat,pääse tuomiolle, vasemmalle puolelle kuulemaa tuomiota,sitä ei voi missata. oikealla puolella on myös tuomion kuulevia.

    Äänestä

Et ole ymmärtänyt omaa asemaasi, olet upottavassa suossa ja hukkumaisillasi! Samoin on enin osa ihmisistä. Luulo ei ole tiedon väärtti.
Uskovilla on luja pohja, millä seistään, koska emme rakenna hiekalle. Jumalan voima ja se rauha, jota saa kokea olosuhteista huolimatta vie perille taivaaseen. Raamattu on opas oikealle tielle löytämisessä ja sillä pysymisessä.

Äänestä
  • Raamattu ei seiso edes savijaloilla, se on suorastaan väärennös tai pelkkää fiktiota.

    Asiaa on helppo tutkia vaikkapa teologisen tiedekunnan sivuilta.

    Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    Raamattu ei seiso edes savijaloilla, se on suorastaan väärennös tai pelkkää fiktiota.

    Asiaa on helppo tutkia vaikkapa teologisen tiedekunnan sivuilta.

    kukas se teologisen tiedekunnan herra on. Kun ei kaikkivaltias Kristus Jeesus, kulemankin kukistanut. Kaikkei KORKEIN mahdollinen Laillisen Oikeuden Puolustaja, mutta kaiken pahan ja vääryyden KORKEIN mahdollinen Tuomari / tumitsija. Jonka vallanalaisuudessa KAIKKI, niin maassa kuin tavaassakin, ON.

    Äänestä

Kun menettää kaiken hitaassa kuolemassa, ihminen uskoo käänteeseen.
Ei laita kaikkea yhdenkortin varaan, toivossa elävät vain häviäjät.

Äänestä

Kaikille noille jotka käyttävät kirkon rahoja väärin tai rikkovat maamme lakia edes puheillaan pitäisi antaa potkut ja peruuttaa eläkkeet.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


outoakäytöstä kirjoitti:

Tekevät kaikkensa, koska ovat jo menettäneet liikaa ja normaaliin paluu ei enää
onnistu. Pelottavinta on tämä suohon houkuttelu, eikä suinkaan varoittelu.
Normaali ihminen varoittaisi muita, upottavasta suosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu