https://yle.fi/uutiset/3-10044762
Olisiko aihetta?
Nyt Ähtäryläiset lyömään rahoiksi!
6
866
Vastaukset
- Autioitettuahteri
Kiinteistö verot ja muut asumiskulut huipussaan,kuitenkin ähtärissä.
Puhumattakaan kaukolämmöstä.
Nyt hakemukset verottajalle perusteettomasti maksettavasta kiinteistöverosta.- Arvottomiaverottomia
Totta turiset.
- Wauwaupu
Ähtärissä ei ole tarpeen "romuttaa" rakennuksia. Kohtahan näemme kuinka valtava määrä tarjouksia on tullut Vanhasta Nallesta ja Pappilasta. Pian Inhan tehtaan koulukin myydään kovaan hintaan. Pandojen tulo muutti kaiken, majoitustilan ja ruokapalvelujen tarve on valtava ensi kesänä. Kaikki eivät tarvitse luksusta, riittää vaatimattomampikin yöpymispaikka, joka tarvitaan, koska, pandojen näkeminen on niin järisyttävä kokemus, että autolla ajo tullaan kieltämään ainakin 12 tunniksi. Se on pakko tehdä, koska paluuliikenteessä tapahtuu niin paljon selittämättömiä onnettomuuksia. Lopulta pandatohtori Piu Pau paljastaa, että Ähtärin pandapariskunta on aivan erityisen vaikuttava, se on kyllä huomattu jo Kiinassa, mutta on uskottu, että suomalaiset, ankaran luonnon ja monien sotien karaisemina, ovat vastustuskykyisiä. Käykin aivan päinvastoin. Pandojen suloinen lempeys sekoittaa karut suomalaiset täysin. Nyt siis se, jolla on tarjota majoitustilaa ensi kesänä, tekee hyvän tilin.
- autiotalottäyteen
Täyttä asiaa veliseni!!
- Onperkeletouhua
Miksei nämä ns:rahamiehet ny investoi ähtäriin vainio rakenna ideaparkkia hotellin viereen ym.. ei taida usko riittää noihin kusisiin kiinan tuliaisiin vittu täällä mitään tekijämiehiä ole kaupungin rahoilla pullistelevia kusipäitä kyllä piisaa ja niiden sukulaisia ja persekärpäsiä
- Eiomillahousuillatuleen
Ähtärin oikeat rahamiehet sijoittavat rahansa muualle, ns. rahamiehet kärkkyvät valtion avustuksia ja kunnan takuita ja talkootöitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807