Antaisitko esimerkkejä niistä mainioista väittelytaidoistasi ja kenties hienosta verbaliikastakin? Minä en nimittäin ole onnistunut löytämään sellaisia.
Sinulla on varsin pieni sanavarasto ja suuren osan sanomastasi muodostavat emojit, jotka näyttävät olevan sinulle jonkinlainen pakkomielle. Et kirjoita juurikaan sellaisia tekstejä, jotka sisältäisivät tietoja. Suuri osa tuotoksistasi on joko toisten vähättelyä tai pelkkää piikittelyä ja perustelujen penäämistä niiltä kirjoittajilta, jotka rohkenevat kritisoida sinua.
Korneinta on se, että kulutat trumpmaiseen tapaan aikaa myös itsesi kehumiseen niin omalla nikilläsi kuin sivunikeilläsikin, jotka nekin ovat erittäin helposti tunnistettavissa.
En ole kyennyt vielä selvittämään sitä, oletko teksteinesi vakavissasi vaiko et. Oikeastaan kumpikaan vaihtoehto ei hirvittävästi imartele sinua. Se on selvää, että tämä palsta vie leijonanosan ajastasi. Koneellahan sinä toki et istu, vaan käytät "pädiäsi" - jota sitäkin olet hieman koomisesti muistanut kehua.
Jos edes minuutin ajan kykenisit kriittisesti arvioimaan tekstejäsi ja toimintaasi, sinulle luultavasti tulisi paha mieli. Et kuitenkaan tunnu siihen kykenevän. Se voi olla hyväksikin.
Totuus on se, että tältä palstalta löytyy useita paljon sinua parempia kirjoittajia. Jos kuvittelet edustavasi tämän keskustelun kärkeä, joudun pudottamaan sinut maan tasalle. Tekstisi ovat niin kieleltään kuin sisällöltäänkin enintään hieman keskitason alapuolella olevaa jorinaa. Et ole erityisen koulutettu ihminen etkä omaa laajaa yleistiedon määrää.
Ainoa asia, missä olet kärkiluokkaa on jaksamisesi jankutuksen suhteen.
Arkiston aarre
SatuinLöytämäänTämän
6
74
Vastaukset
- AsiatAsianaTrollaa
AsiatAsiana trollaa taas kun ketuttaa.
Jaa. Eiköhän totuus ole se, että hän vain töksyttelee omasta mielestään nerokkaita tölväisyjä yhdellä lauseella.
- varma.tapaus
Usko.vaisesta kyse.
- pupupöksylle
Mikset nyt käytä nikkiäsi Asiat.asiana?
- varma.tapaus
pupupöksylle kirjoitti:
Mikset nyt käytä nikkiäsi Asiat.asiana?
Koska en ole A.a. Mikset sinä käyttänyt?
- usko.vainenEiRek
Pääasia että minusta puhutaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820