Onko persuilla tietoa missä sijaitsee ne Venäjän 10kpl ydinpommeja, jotta osaa sitten sijoitella noita itsekyhäämiä jalkaväkimiinoja oikeaa paikkaan?
Venäjän ydinpommit
panostehtaalta
683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ohjuksien sijaintipaikoilla ei sinänsä ole mitään merkitystä, Alakurtista tai jostakin muualta ihan rajan pinnasta ammuttu ohjus saattaa kantaa parhaillaan jopa useita kymmeniä kilometrejä Suomen puolelle. Jalkaväkimiinat tulee sijoitella rajanylityspaikoille niin Ruotsin kuin Norjankin rajoille. Vain siten on mahdollista estää tavallisen jalkaisin liikkuvan kansan joukkomaastamuutto Venäjältä tulevan ydiniskuaallon uhatessa.
hahaha ei auta! soutamalla lähdetään kuten isoisät aikoinaan.
Hulluhan sää olet, jos noin ajattelet.. poishan täältä on silloin päästävä, jos tänne ydinpommeja 10kpl laitetaan tulemaan, joko soutamalla Ruotsiin tai juosten Venäjälle ne miinat vain vaikeuttaa matkantekoa..
Noinkohan Ruotsidemokraatit olisivat valmiita ottamaan 5.5 miljoonaa suomalaista venepakolaista avosylin vastaan?
On tietoa. Koordinaatit sijaitsevat puoluetoimistolla lukitussa kassakaapissa, johon on pääsy ainoastaan puolueen ydinryhmällä.
Lauralla on siis koordinaatiti tiedossa, onko puoluetoimistolla oma salainen palvelu?