Miksi ihmeessä sini-persuilla ei ollut ehdokasta?

Jos sini-persuilla olisi ollut oma presidenttiehdokas, niin tämä uusi puolue olisi saanut älyttömästi ilmaista mainosaikaa televisiossa. Samoihin näkyvyyslukemiin maksullisessa mainonnassa päästäkseen pitäisi maksaa miljoonia euroja, mutta jostain syystä siis sini-persut eivät halunneet hyödyntää tätä ilmaista mainosmahdollisuutta.
11153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mikä helvetin sini-persu ?? loikkarit lähti perussuomalaisista ja perusti oman puolueen,, he ovat Niinistön kannattajia,,

1Äänestä
  • Soinilaisten puolue on siis sini-persut, ja halla-aholaiset muodostaa tynkä-persut.

    Äänestä

Olet niin oikeassa. Olis oikeesti sini-persujen kannattanu pistää oma ehdokas.
Sillä ei ole väliä, vaikka ei mentäisikään toiselle kierrokselle. Vaikka puoluetukisetelit jäi tynkä-persuille, niin olisi todella tullut paljon ilmaista mainosaikaa medioissa.
Mutta se on myöhästä nyt, kun on jytky housuissa. Kai ne jonkun ehdokkaan olis siihen saanu taivuteltua.

Äänestä

Täältä olisi tullut ääni Jussi Niinistölle!

Äänestä
  • No se olisi ollutkin sitten ainoa , joten revi siitä !

    Äänestä

  • Ensi vaalien jälkeen sotahullu loikkaakin kokoomuksen koska puolue sulaa alta.

    Äänestä

  • eipettureilleääntä kirjoitti:

    No se olisi ollutkin sitten ainoa , joten revi siitä !

    Kaikki Suomen Natoa kannattavat ja karjalaiset olisivat äänestäneet mieluummin Jussia kuin maanpetturi Pavel Veyrystä ja maanpetturi Meiju lampaan-Kylkiäistä joten Jussilla olisi ollut saumaa 2. kierroksellekin.

    Äänestä

Vaaleissa ei ole toistaiseksi vielä ruvettu promilleja laskemaan, joten olis ollut mahdoton saada mitään kannatusta!

Äänestä

Tynkä-persujen Halla-aho paskansi housuihinsa eikä uskaltanut asettua ehdolle, vaan jäi Huhtasaaren selän taakse kykkimään

Äänestä

Mistä vaalirahat

Äänestä
  • Talkootyöntekijöitä olisi riittänyt, eikä aina tarvi niin paljon syytää rahaa. Ilmainen televisioaika suurilla katsojamäärillä on kullanarvoista julkisuutta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


weqererwrwewer kirjoitti:

Jos sini-persuilla olisi ollut oma presidenttiehdokas, niin tämä uusi puolue olisi saanut älyttömästi ilmaista mainosaikaa televisiossa. Samoihin näkyvyyslukemiin maksullisessa mainonnassa päästäkseen pitäisi maksaa miljoonia euroja, mutta jostain syystä siis sini-persut eivät halunneet hyödyntää tätä ilmaista mainosmahdollisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu