Oletteko valmiit antamaan uhrinne?
Sharia ja Nato
10
109
Vastaukset
Oletko sinä valmis muuttamaan Uruguayhyn?
- Suomen.tulevaisuus
Vastaa pelle kysymykseen.
Suomen.tulevaisuus kirjoitti:
Vastaa pelle kysymykseen.
Suomi ei tule koskaan kuulumaan Natoon ja kuolen ennen kuin liityn mihinkään uskontoon.
Vastaa sinä nyt minun kysymykseen.- MolemmatVaiToinen
Kimmo_Kuu_Seikkailuun kirjoitti:
Suomi ei tule koskaan kuulumaan Natoon ja kuolen ennen kuin liityn mihinkään uskontoon.
Vastaa sinä nyt minun kysymykseen.Ei kai shariaa kannattaakseen tarvitse mihinkään uskontoon liittyä?
Ei koskaan pidä sanoa "ei koskaan" - sillä on taipumus kostautua... MolemmatVaiToinen kirjoitti:
Ei kai shariaa kannattaakseen tarvitse mihinkään uskontoon liittyä?
Ei koskaan pidä sanoa "ei koskaan" - sillä on taipumus kostautua...Ja sinä voisit vastata siihen kysymykseen pelle.
- MolemmatVaiToinen
Kimmo_Kuu_Seikkailuun kirjoitti:
Ja sinä voisit vastata siihen kysymykseen pelle.
Niin...? Oletko mahdollisesti kysynyt MINULTA jotain?
MolemmatVaiToinen kirjoitti:
Niin...? Oletko mahdollisesti kysynyt MINULTA jotain?
"Oletko sinä valmis muuttamaan Uruguayhyn?"
Tuossa ylhäällä. Jos et osaa/kykene/pysty vastaamaan niin voit olla hiljaa.- Suomen.tulevaisuus
Kimmo_Kuu_Seikkailuun kirjoitti:
"Oletko sinä valmis muuttamaan Uruguayhyn?"
Tuossa ylhäällä. Jos et osaa/kykene/pysty vastaamaan niin voit olla hiljaa.Suomalaisille Uruguay ei ole vielä pakollinen vaihtoehto. Sharian ja Naton tuloon kansa ei voi enää vaikuttaa
Suomen.tulevaisuus kirjoitti:
Suomalaisille Uruguay ei ole vielä pakollinen vaihtoehto. Sharian ja Naton tuloon kansa ei voi enää vaikuttaa
Siellä ei ole Niinistöä presidenttinä. Siitä tulee pakollinen kun opit missä Uruguay sijaitsee.
- läskit.löllymään
Femakot ainakin saisivat kyytiä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812