Missä oli Sinisten pressaehdokas hah hah haaa

kaikkinauraasinisisille

Ei ollut kuukunanmunilla asettaa ketää täysipäistä ehdolle. Ehkä Sinimunat pelkäsivät alle prosentin kannatustaan ja sen tuomaa häpeää.

16

184

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kenkäätulee

      Siniset ovat politiikan ruumis eli seuraavat vaalit ja Sinisten puolunimi siirtyy politiikan historiaan. Timo laardiperse Soini taas siirtyy kivikylän palvaamoon nakin maistajaksi perussuomalaisten säälivirkaan. Terho taas menee kokoomuksen poskeenottajaksi. Sääliksi käy sitä sinistä mulkkua joka eduskuntaan yrittää sillä valtakirjaa eivät takinkääntäjät toistamiseen saa.

      Ihmetyttää sinisten kaltaiset politiikan sontapierut jotka unohtavat keneltä valtakirjan toimeensa saavat. Soini ei ole Sinisten työnantaja eikä palkanmaksaja joten kyyti on rupipäille kylmää ensi vuonna hah hah hahahhaaaaaaa

      • Minäluulenvakavasti

        Onneksi Siniset ovat hallituksessa niin pystyvät torppaamaan sitä, että Suomi ei lähde mukaan Euroopan Unionin liittovaltiokehitykseen. Nils Torvaldshan ajoi tätä samaa agendaa presidentinvaaleissa, että EU:sta ei pidä tehdä liittovaltiota.

        Naureskeltiinhan perussuomalaisillekin aikansa, mutta miten kävikään lopulta. Veikkaan että Siniset tulevat pärjäämään seuraavissa vaaleissa paremmin kuin Persut. Tämän perustan myös omaan kokemukseen, että jopa minä voisin oikeasti äänestää Sinisen ehdokasta, jos alueellani olisi oikeasti hyvä ehdokas. Perussuomalaisen ehdokasta en äänestäisi ikinä.

        Miten perustelet seuraavan. Timo Soini ollut persujen suosituimpia vuosia. Sampo Terho myös hyvin suosittu ollut vaaleissa, missä ollut ehdolla. Luuletko todella, että jos molemmat ovat täysillä mukana seuraavissa vaaleissa ja tekemässä vaalityötä, että se ei näy Sinisten kannatuksen roimana nousuna.

        Ilman Timo Soinia ei olisi Halla-Ahon persuja ja Ilman Halla-Ahoa ei olisi Sinisiä.


      • valehtelijoita
        Minäluulenvakavasti kirjoitti:

        Onneksi Siniset ovat hallituksessa niin pystyvät torppaamaan sitä, että Suomi ei lähde mukaan Euroopan Unionin liittovaltiokehitykseen. Nils Torvaldshan ajoi tätä samaa agendaa presidentinvaaleissa, että EU:sta ei pidä tehdä liittovaltiota.

        Naureskeltiinhan perussuomalaisillekin aikansa, mutta miten kävikään lopulta. Veikkaan että Siniset tulevat pärjäämään seuraavissa vaaleissa paremmin kuin Persut. Tämän perustan myös omaan kokemukseen, että jopa minä voisin oikeasti äänestää Sinisen ehdokasta, jos alueellani olisi oikeasti hyvä ehdokas. Perussuomalaisen ehdokasta en äänestäisi ikinä.

        Miten perustelet seuraavan. Timo Soini ollut persujen suosituimpia vuosia. Sampo Terho myös hyvin suosittu ollut vaaleissa, missä ollut ehdolla. Luuletko todella, että jos molemmat ovat täysillä mukana seuraavissa vaaleissa ja tekemässä vaalityötä, että se ei näy Sinisten kannatuksen roimana nousuna.

        Ilman Timo Soinia ei olisi Halla-Ahon persuja ja Ilman Halla-Ahoa ei olisi Sinisiä.

        Joo, ja jos ei Timpalla ja Sampolla seuraavissa vaaleissa ole onni myötä, niin ei kun vaan uutta puoluetta kokoon ja uusia paskapuheita suoltamaan. Sen nuo valehtelijat osaavat.


    • hyvä-Siniset

      Toivon sydämestäni, että Siniset nousevat yli Perssuomalaisista. Siniset ovat sivistyneempiä ja empaattisempia kuin nuo kaikenkarvaiset Perssuomalaiset. Tuo heidän kaunaisuutensa osoittaa tuon katkeruuden, minkä Sinisten eroaminen sai aikaan.

      • SiniKalleInisee

        Oletko tosiaan niin juntti, ettei vahingossakaan Perussuomalaiset tule oikein, vai oletko itse jotenkin kaunainen? Ei siniset mitään eronneet kun käänsivät selkänsä äänestäjilleen ja puolueelle. Odotatko sinä vähäaivo sitä heidän nousua, jotta voisit itsekin kääntää takkia. Ei sinusta mikään sivistys paista läpi.


      • Heidät-tunnetaan

        "Siniset ovat sivistyneempiä ja empaattisempia..."

        Takinkääntäjiä, pettureita ja omien äänestäjiensä silmiin sylkeviä valehtelijoita, joita motivoi ainoastaan oman etunsa tavoittelu.


    • sininenelo

      Älkääs nyt sinisillä on jo 500 jäsentä, joten se on merkittävä tekijä Suomen politiikassa

    • totuuskylmä

      Siniset eivät nouse ikinä Perussuomalaisten ohi sen sanoo heikommallakin järjellä varustetun pääkoppa. Sinisten arvot jakavat ainoastaan kokoomuksen ja keskustan kannattajat joten mitä sellaista siniset voisivat tarjota mitä ei löydy kepun tai kokoomuksen leiristä.

      Siniset lähtee ..ttuun eduskunnasta se on varma ja selviö

    • hjkhjk

      Joko soini on sikapatojen äärestä ehtinyt kommentoida Huhtasaaren menestystä ! :D :D

    • Terhonmuna

      Sikapata = Soini kylpytynnyrissä :D

    • ravisuttava_tappio

      Sinisten ehdokas voitti ylivoimaisesti presidentinvaalit. Persujen ehdokas otti 55,8%:n tappion huuli väpättäen ja tippa linssissä vastaan, Tappio otti ilmeisesti koville, koska Laura sekosi ja alkoi hetken kuluttua höperehtiä jotain voitosta.

    • Idioootit

      Kannattaisiko ottaa hieman asioista selvää ennen kuin tulee tänne kommentoimaan. Siniset eivät laittaneet presidenttiehdokasta, koska eivät sitä voineet asettaa kun eivät olleet vielä varsinaisesti puolue.

    • Mäksäkää

      Ei siniser ole edelleenkään puolue. Joukko takinkääntäjiä vailla kansan mandaattia. Katoavat ensivuonna kuten Soinin pieru Brysselin yössä.

      • joku-raja-sentään

        Niin se käy. Monesti on historian mittaan Suomen kansaa höynäytetty ja petetty, mutta ei täällä sentään niin idiootteja olla, että Siniset voisivat menestyä missään vaaleissa.


    • sadjknflkansd

      Siniset ovat piilokokkareita. Paljonko Soinin kannatus oli viime pressan vaaleissa?

    • Kaksi-Kokoomusta

      Siniset on sama asia kuin Kokoomus. Kokoomuspresidentin johdolla PS potkittiin ulos hallituksesta ja yli 500 000 maahanmuuttovastaista ääntä varastettiin toiselle Kokoomuspuolueelle, joka ajaa Suomeen orjatyömarkkinoita maahanmuuton kautta. Sauli Niinistö oli koko ajan mukana perustuslain ja demokratian tuplaraiskauksessa, mutta silti idiootti kansa äänesti aina valehtelevan roiston ja moninkertaisen perustuslain rikkojan toiselle kaudelle ylivoimaisella äänivyöryllä. ...Kertoo hyvin kuinka vajaaälyinen tämä kansa on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1460
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1216
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1014
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      958
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      845
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      31
      782
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      779
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      100
      717
    Aihe