Ei ollut kuukunanmunilla asettaa ketää täysipäistä ehdolle. Ehkä Sinimunat pelkäsivät alle prosentin kannatustaan ja sen tuomaa häpeää.
Missä oli Sinisten pressaehdokas hah hah haaa
16
175
Vastaukset
- Kenkäätulee
Siniset ovat politiikan ruumis eli seuraavat vaalit ja Sinisten puolunimi siirtyy politiikan historiaan. Timo laardiperse Soini taas siirtyy kivikylän palvaamoon nakin maistajaksi perussuomalaisten säälivirkaan. Terho taas menee kokoomuksen poskeenottajaksi. Sääliksi käy sitä sinistä mulkkua joka eduskuntaan yrittää sillä valtakirjaa eivät takinkääntäjät toistamiseen saa.
Ihmetyttää sinisten kaltaiset politiikan sontapierut jotka unohtavat keneltä valtakirjan toimeensa saavat. Soini ei ole Sinisten työnantaja eikä palkanmaksaja joten kyyti on rupipäille kylmää ensi vuonna hah hah hahahhaaaaaaa- Minäluulenvakavasti
Onneksi Siniset ovat hallituksessa niin pystyvät torppaamaan sitä, että Suomi ei lähde mukaan Euroopan Unionin liittovaltiokehitykseen. Nils Torvaldshan ajoi tätä samaa agendaa presidentinvaaleissa, että EU:sta ei pidä tehdä liittovaltiota.
Naureskeltiinhan perussuomalaisillekin aikansa, mutta miten kävikään lopulta. Veikkaan että Siniset tulevat pärjäämään seuraavissa vaaleissa paremmin kuin Persut. Tämän perustan myös omaan kokemukseen, että jopa minä voisin oikeasti äänestää Sinisen ehdokasta, jos alueellani olisi oikeasti hyvä ehdokas. Perussuomalaisen ehdokasta en äänestäisi ikinä.
Miten perustelet seuraavan. Timo Soini ollut persujen suosituimpia vuosia. Sampo Terho myös hyvin suosittu ollut vaaleissa, missä ollut ehdolla. Luuletko todella, että jos molemmat ovat täysillä mukana seuraavissa vaaleissa ja tekemässä vaalityötä, että se ei näy Sinisten kannatuksen roimana nousuna.
Ilman Timo Soinia ei olisi Halla-Ahon persuja ja Ilman Halla-Ahoa ei olisi Sinisiä. - valehtelijoita
Minäluulenvakavasti kirjoitti:
Onneksi Siniset ovat hallituksessa niin pystyvät torppaamaan sitä, että Suomi ei lähde mukaan Euroopan Unionin liittovaltiokehitykseen. Nils Torvaldshan ajoi tätä samaa agendaa presidentinvaaleissa, että EU:sta ei pidä tehdä liittovaltiota.
Naureskeltiinhan perussuomalaisillekin aikansa, mutta miten kävikään lopulta. Veikkaan että Siniset tulevat pärjäämään seuraavissa vaaleissa paremmin kuin Persut. Tämän perustan myös omaan kokemukseen, että jopa minä voisin oikeasti äänestää Sinisen ehdokasta, jos alueellani olisi oikeasti hyvä ehdokas. Perussuomalaisen ehdokasta en äänestäisi ikinä.
Miten perustelet seuraavan. Timo Soini ollut persujen suosituimpia vuosia. Sampo Terho myös hyvin suosittu ollut vaaleissa, missä ollut ehdolla. Luuletko todella, että jos molemmat ovat täysillä mukana seuraavissa vaaleissa ja tekemässä vaalityötä, että se ei näy Sinisten kannatuksen roimana nousuna.
Ilman Timo Soinia ei olisi Halla-Ahon persuja ja Ilman Halla-Ahoa ei olisi Sinisiä.Joo, ja jos ei Timpalla ja Sampolla seuraavissa vaaleissa ole onni myötä, niin ei kun vaan uutta puoluetta kokoon ja uusia paskapuheita suoltamaan. Sen nuo valehtelijat osaavat.
- hyvä-Siniset
Toivon sydämestäni, että Siniset nousevat yli Perssuomalaisista. Siniset ovat sivistyneempiä ja empaattisempia kuin nuo kaikenkarvaiset Perssuomalaiset. Tuo heidän kaunaisuutensa osoittaa tuon katkeruuden, minkä Sinisten eroaminen sai aikaan.
- SiniKalleInisee
Oletko tosiaan niin juntti, ettei vahingossakaan Perussuomalaiset tule oikein, vai oletko itse jotenkin kaunainen? Ei siniset mitään eronneet kun käänsivät selkänsä äänestäjilleen ja puolueelle. Odotatko sinä vähäaivo sitä heidän nousua, jotta voisit itsekin kääntää takkia. Ei sinusta mikään sivistys paista läpi.
- Heidät-tunnetaan
"Siniset ovat sivistyneempiä ja empaattisempia..."
Takinkääntäjiä, pettureita ja omien äänestäjiensä silmiin sylkeviä valehtelijoita, joita motivoi ainoastaan oman etunsa tavoittelu.
- sininenelo
Älkääs nyt sinisillä on jo 500 jäsentä, joten se on merkittävä tekijä Suomen politiikassa
- totuuskylmä
Siniset eivät nouse ikinä Perussuomalaisten ohi sen sanoo heikommallakin järjellä varustetun pääkoppa. Sinisten arvot jakavat ainoastaan kokoomuksen ja keskustan kannattajat joten mitä sellaista siniset voisivat tarjota mitä ei löydy kepun tai kokoomuksen leiristä.
Siniset lähtee ..ttuun eduskunnasta se on varma ja selviö - hjkhjk
Joko soini on sikapatojen äärestä ehtinyt kommentoida Huhtasaaren menestystä ! :D :D
- Terhonmuna
Sikapata = Soini kylpytynnyrissä :D
- ravisuttava_tappio
Sinisten ehdokas voitti ylivoimaisesti presidentinvaalit. Persujen ehdokas otti 55,8%:n tappion huuli väpättäen ja tippa linssissä vastaan, Tappio otti ilmeisesti koville, koska Laura sekosi ja alkoi hetken kuluttua höperehtiä jotain voitosta.
- Idioootit
Kannattaisiko ottaa hieman asioista selvää ennen kuin tulee tänne kommentoimaan. Siniset eivät laittaneet presidenttiehdokasta, koska eivät sitä voineet asettaa kun eivät olleet vielä varsinaisesti puolue.
- Mäksäkää
Ei siniser ole edelleenkään puolue. Joukko takinkääntäjiä vailla kansan mandaattia. Katoavat ensivuonna kuten Soinin pieru Brysselin yössä.
- joku-raja-sentään
Niin se käy. Monesti on historian mittaan Suomen kansaa höynäytetty ja petetty, mutta ei täällä sentään niin idiootteja olla, että Siniset voisivat menestyä missään vaaleissa.
- sadjknflkansd
Siniset ovat piilokokkareita. Paljonko Soinin kannatus oli viime pressan vaaleissa?
- Kaksi-Kokoomusta
Siniset on sama asia kuin Kokoomus. Kokoomuspresidentin johdolla PS potkittiin ulos hallituksesta ja yli 500 000 maahanmuuttovastaista ääntä varastettiin toiselle Kokoomuspuolueelle, joka ajaa Suomeen orjatyömarkkinoita maahanmuuton kautta. Sauli Niinistö oli koko ajan mukana perustuslain ja demokratian tuplaraiskauksessa, mutta silti idiootti kansa äänesti aina valehtelevan roiston ja moninkertaisen perustuslain rikkojan toiselle kaudelle ylivoimaisella äänivyöryllä. ...Kertoo hyvin kuinka vajaaälyinen tämä kansa on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815