Nigel Farage palaa Ukip-puolueen johtoon.

kuralla.ollaan

Farage kertoo ottavansa tehtäväkseen hoitaa bexit brittejä tyydyttävällä tavalla eli niin sanotun "hard brexitin" jossa britit jättävät EU:n ilman mitääb sopimuksia ja miljardien sanktioita.

Saapas nähdä miten Merkel, Juncker ja Katalainen tästä tuumivat. EU ei suostu säästöihin eikä palkanalennuksiin vaikka maksumiehet häipyvät.

Koskahan Katainen tulee hihkaisemaan että Suomen on kannettava vastuunsa jos EU törsää rahaa holtittomaan byrokratiaan.

7

151

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älyäläjätä

      Hurraa Nigel Farage mies jolla on kaikki aseet oikealla paikalla.
      Alas EU natsi, vapaa muurari Loosi.

      • " Hurraa Nigel Farage mies jolla on kaikki aseet oikealla paikalla.
        Alas EU natsi, vapaa muurari Loosi. "

        Mutta Äly älä mätä sä olet nyt väärässä valtiossa jos minä oikein ymmärrän, haetko
        viisumia Brianniaan tai Venäjälle ?
        NYt Asutaan hyvin hyvin hyvin EU - myönteisessä valtiossa ja se asia on nyt selvä kaikille.
        90 %:a on Euroopan unionin kannatus ja se ei ollut virhe sanottiin, ennen kuin äänestettiin.

        Mutta tämä tässä kansan Kallupissa ja siinä ollut Ennuste, niin poijat oliko siinä Fipa ?
        Se ei nyt jostain syystä ollut yhtä tarkka ja oikea media? Olisiko *arko käynyt ilman
        tranboidia liian monta kertaa katsomassa ? Mitä sä luulet se kansan ja oikean median
        suhteen tästä ennusteesta ?


    • Olisiko linkkiä? Sanktioilla varmaankin viittaat jo sovittuihin maksuihin? Nehän kovassa vaihtoehdossa tulevat pakostakin maksettaviksi.

      Eikös se Farage jo ehdottanut koko brexitin perumista uudella äänestyksellä?

    • Liittovaltiorät

      Se vaan uhoilee

    • hehehehehehehehehe

      Euroopan kansat vihaavat EU:n riistopolitiikkaa ja haluaisivat siitä eroon, mutta EU:n vallankahvassa olevat ei ole eilisen teeren poikia. He ovat luoneet järjestelmän, josta eroaminen on vitun vitun vitun vaikeaa. Jopa mahdotonta. Tämä onkin EU;n ydin: sitouta - riistä. Ja miten kävi Suomelle EU:n alaisuudessa? Työttömyys räjähtää kohta käsiin, koulutusjärjestelmä kärsii, ihmisiä syrjäytyy, kotimaiset markkinat kuolee jne. Miten ne kehtaa, ja kyllähän ne kehtaa, koska itse olemme riistolle antaneet siunauksemme. Niillä on vielä hyvä olla, joilla on työpaikka, mutta pikkuhiljaa kaikki muut työpaikat kuolee, paitsi EU:n tarjoamat työpaikat. Miljoonia suomalaisia tulee putoamaan EU:n rajan yli. Siitä muodostuu vuosien saatossa kolmas maailma, jossa on yhtä köyhää kuin Somaliassa. Kyllä se EU on ihqu. Tulee ihan tippa silmään.

    • oletnatsipaska

      Liittovaltio on natsismiaan piilotteleva kaappikommunisti. Miten tämä on edes mahdollista? Mutta niin se vain on :O

    • älyäläjätä

      Ensinnäkin tässä presitentti äänestyksessä ei ollut kansainvälistä
      puolueetonta tarkkailijaa joten melko varmasti tietokoneiden
      ohjelmien tekijät on lahjottu etkäteen etukäteen tekemään ohjelman
      jossa Niinistö tulee olemaan voittaja.
      Ilmeisesti tämän tietokone ohjelman tekijät makaavat jo Suomen
      lahden pohjalla sementti saappaat jalassa koska EU loosin kannattajat
      eivät jätä mitään sattuman varaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe