sisällissota alkamassa.
https://www.kansalainen.fi/italia-pohjoisen-liiton-salvini-lupaa-karkottaa-puoli-miljoonaa-siirtolaista/
Italiassa kuohuu
13
226
Vastaukset
- nyrvistökoijari
suomessa tuo vältettiin rahalla
kokkarekommarit ostivat unionille suosiollisen tuloksen
suomi kyntää tästä hyvästä kivikaudelle asti
jotenki kasvatus epäonnistunut kun ihmiset ovat
valmiita vaikka vaalipetokseen saadakseen suomesta
saksan huoran ja neuvostoliiton- VallanVartija
Meillä on toisin.
Presidentti Niinistö linjasi: Suomi ei voi sulkea rajojaan sulkeutumatta itse
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201708222200341808_pi.shtml
"Suurlähettiläspäivillä puhunut Niinistö sanoi uskovansa, että eduskunnan riittävä enemmistö on valmis täydentämään viranomaisten puutteellisia toimivaltuuksia.
- Viranomaiset ja kanssaihmiset tekivät Turussa kaiken, minkä voi. Uskon eduskunnan enemmistön valmiuteen täydentää viranomaisten puutteellisia toimivaltuuksia, presidentti Sauli Niinistö sanoo puheessaan.
- Suomi ei voi sulkea rajojaan sulkeutumatta itse. Edessämme on vaikea keskustelu, miten ylläpitää humaania yhteisöämme vaarantamatta sitä. Oikeuslaitoksen ratkaisujen ylenkatsominen tai vastustaminen turvapaikka-asioissa horjuttaa koko yhteiskuntajärjestystämme."
Rajaliikennettä ei kuriin ja maahantuloa hallintaan, mutta tiedustelulain massavalvonta pitää saada pikaisesti jotta porvarihallinnon vastainen "vihapuhe" saadaan hallintaan ja porvarihallituksen jatkokaudet turvattua poliisivaltion avulla. - KokomustaPolpo
VallanVartija kirjoitti:
Meillä on toisin.
Presidentti Niinistö linjasi: Suomi ei voi sulkea rajojaan sulkeutumatta itse
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201708222200341808_pi.shtml
"Suurlähettiläspäivillä puhunut Niinistö sanoi uskovansa, että eduskunnan riittävä enemmistö on valmis täydentämään viranomaisten puutteellisia toimivaltuuksia.
- Viranomaiset ja kanssaihmiset tekivät Turussa kaiken, minkä voi. Uskon eduskunnan enemmistön valmiuteen täydentää viranomaisten puutteellisia toimivaltuuksia, presidentti Sauli Niinistö sanoo puheessaan.
- Suomi ei voi sulkea rajojaan sulkeutumatta itse. Edessämme on vaikea keskustelu, miten ylläpitää humaania yhteisöämme vaarantamatta sitä. Oikeuslaitoksen ratkaisujen ylenkatsominen tai vastustaminen turvapaikka-asioissa horjuttaa koko yhteiskuntajärjestystämme."
Rajaliikennettä ei kuriin ja maahantuloa hallintaan, mutta tiedustelulain massavalvonta pitää saada pikaisesti jotta porvarihallinnon vastainen "vihapuhe" saadaan hallintaan ja porvarihallituksen jatkokaudet turvattua poliisivaltion avulla.Suomalaisten perustuslakiheikennykset sen takia ettei haittamaahanmuuttoon voi puuttua tai rajoja laittaa valvontaan.
- Eikä.ihme
Viime vuonna italiaan rynni 200.000 "pakolaista". Vain 2.5 prosenttia katsottiin pakolaisiksi jotka saivat pakolais statuksen. 90.000 julistettiin laittomasti maassa oleviksi joista suurin osa niistä ja hylätyn saanaista katosi siellä maan alle.
Turha kai sanoa että vastaavat prosentit pakolaisiksi hyväksytyistä on suomessa "vähän" korkeampia. - Rtrrtgh
Mitenkähän onnistuu?
- Keskitysleirit
Tulee halvemmaksi kuin vaikeat karkoitukset
- forgetaboutit
Mafiahan voi "hoitaa" asian omalla tavallaan.
- KokomustaBisnes
Ei voi koska mafia on oikeiston rahamafian tapaan tekemässä miljardien eurojen pakolaisbisnestä veronmaksajien rahoilla. Esim. Espanjassa kaikki tomaatin ym. puutarhatuotteiden poiminta pelaa laittomien maahantulijoiden alapalkkaisella ihmiskauppatyöllä ja veikkaan näin olevan myös Italiassa. Luuletteko että uusliberalistikapitalistit haluavat pysäyttää tämän rahasammon? Sama juttu muuten Suomessakin, kokoomuksen eturyhmät tekevät jättibisnestä veronmaksajien rahoilla pakolaisbisneksellä, joten matutusta ei saada eikä haluta edes saada kuriin. Porvarien bisnessuvakismi on vihervasemmiston maailmanparannussuvakismiakin tuhoisampaa Suomelle.
- fcgfghch
Mafian käsissähän onkin Italian jätehuolto.
- kannatetaan
Voisivat palkata mafian hoitamaan karkoitukset "no questions asked" niin eiköhän tuo homma hoituisi.
- BigBusiness
Ei onnistu. Italian mafia tienaa rahamafian tapaan enemmän veronmaksajien rahalla pyörivästä EU:n pakolaisbisneksestä kuin karkotuksista mafialle voisi koskaan maksaa.
Pakolaisbisnes on Euroopassa jo huumekauppaa suurempaa satojen miljardien eurojen bisnestä, jota pyörittää mafia ja pääosin miljonääreistä koostuva oikeiston rahamafia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14912884/pakolaisbisnes-tuottaa-miljoonia-pakolaisia-euhun!
- LurdKussel
"Euroopan unioni voi vetää käteen." Asia kaveri tämä Matteo Salvini! Ääni hänelle. Kunnon puhetta kaverilta!
- JaPetteriTienaa
Ainahan meille puolmiljoonaa mahtuu, jos Matteo sattuu pääsemään pääministeriksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874088Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822- 11760
Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756