Teet hyvää työtä Suomen pelastamiseksi!
Iso kiitos siitä.
KIITOS!
Paljon onnea Laura!
20
161
Vastaukset
- hyvä.tulos
Perussuomalaisten kansanedustaja Laura Huhtasaari teki asiantuntijoiden mukaan hyvän tuloksen.
- Tolkun_kansaa
Onneksi ei tullut valituksi presidentiksi! Tämä oli tärkeintä, että sen verran oli kansalla tolkkua.
- golaurago
Totta, sai enemmän ääniä kuin vasemmiston ehdokkaat yhteensä.
- bfkdlldldld
tolla nousutahdilla tuntemattomasta pressanvaalien kolmanneksi, laura on seuraavien presidentienvaalien ehdoton voittaja. jos nyt silloin enää on suomea, jonka presidentiksi ryhtyä.
kuten muistamme, ei niinistökään heti päässyt presidentiksi kun halusi. - toinen..puoli
Missikisojen äänet meni Lauralle, siinä syy menestykseen ei ollut vastusta kilpasiskoista vaikka olisi ollut verkosukkahousut ja minihame.
- meriittiäkerrakseen
Hävettäisi olla Laura! Maailmalla nimetty suomen Trumpiksi vähän, niin kuin poliittinen itsemurha
- MerkelOnPääPaholainen
Puhukoot maailmalla mitä lystäävät. Onhan siellä maailmalla muitakin samoin ajattelevia, esim Itävallan nuori Kurz, jota myös yritetään lyödä kuin vierasta sikaa. Niin tyypillistä toimintaa tietyn ideologian läpäisemiltä ihmisiltä.
Mutta suomalainen on aina vaan niin sinisilmäinen, ettei se usko ennenkuin näkee.
Mitä pahaa näet siinä, että joku, olkoon se nyt sitten Niinistö, Huhtasaari, Vanhanen tai kuka tahansa, yrittää suojella maataan ja kulttuuriaan väkivallalta ja tuhoutumiselta?
Keinot ovat vain erilaiset: yksi sanoo suoraan, toinen vähän kierrellen ja kaarrellen, mutta uskoisin, että tässä nimenomaisessa asiassa yllämainittujen mielipiteet ovat samanlaiset.
Mitä hyötyä näet itsellesi koituvan siitä, että tämä maa ja koko Eurooppa tuhotaan sen poliitiikan seurauksena, jota Merkel harjoittaa Saksassa? Merkelhän on sanonut Edith Piafin lauluin sanoin, tosin saksaksi: en kadu mitään, tekisin saman uudelleen.
Onko sinulle iloa siitä, että yhteiskuntarauha järkkyy, että eriarvoisuus lisääntyy, että vain tietyt ihmisryhmät pystyvät elämään täysipainoista elämää, että vain parempiosaisten lapset saavat opiskella, että ihmiset alkavat pelätä ja karttaa toisiaan...? Pitkäksi tulisi lista.
Jos eriarvoisuus lisääntyy, tulemme näkemään mellakoita, yhteenottoja tai jopa pahempaakin. Sitäkö toivot?
Minä en. Siksi on pakko olla vastavoima sille politiikalle, jota Saksan Merkel ajaa ja joka sitä kautta heijastuu Suomeen EUn jäsenmaana.
Tosin eivät saksalaisetkaan enää tunnu niin myötämielisiltä Merkeliä kohtaan; eiväthän he saa edes hallitusta kasaan. - erereregt
He ovatkin niitä rakkaudellisia ja suvaitsevaisia.
- PysytäänLinjassa
Laulun säkein:
https://www.youtube.com/watch?v=D7b8E2lgLY4 - noin.se.meni
Asiantuntija: Vaalien suurimpia häviäjiä olivat vasemmisto ja keskusta.
- höpöhöpö
No Kepulle se oli tuo Paavon menestys karvaspala nieltäväksi. Että silleen.
- kepsap
Ilman Väyrysen läsnäoloa Huhtasaari olisi ollut mahdollisesti toinen? Hienoa että Huhtasaaren ja Halla-ahon kaltaisia ei-globalisti poliitikkoja on olemassa, aion äänestää jatkossakin.
Monikulttuuri on rikkaus, kunhan niitä ei sekoiteta keskenään. - Maapallo6000v
Kreationismi ei oikein innosta suomen koulutettua kansaa! ;)
- Paavoa.äänestänyt
Evoluutioteoriasta ei ole mitään käytännön hyötyä. On paljon fiksuja, koulutettuja, oppineita ja sivistyneitä ihmisiä, jotka uskovat Jumalaan Luojana. Laura Huhtasaari on koulutukseltaan ja sivistykseltään aivan omaa luokkaansa, verrattuna useimpiin hänen vastustajiinsa ja vainoajiinsa.
Tuhoavatko muuten sivistyneet ja koulutetut ihmiset vaalimainoksia? - Jankhatahan
Katsoisit sinäkin asioita molemmilla silmillä ja kuuntelisit molemmilla korvilla.
- vfgfgrtgr
Huipputulos ensikertalaiseksi. Ministereitä ja kokeneita politiikkoja jäi taakse.
Tästä naisesta kuullaan ja nähdään vielä. Niinhän se aamutv,n toimittajakin joutui myöntämään. - 440VFX
Ei niitä ns. vähemmistön edustajia ja heitä kannattajia sitten kuitenkaan niin paljon ole kun Haavisto-ilmiö jäi noin latteaksi?
Heidän äänessä olemisesta voisi päätellä, että olisi enempikin. - peloteltusäikyiksi
Monessa euroopan maassa Huhtasaaren näkemykset ovat kovassa nousussa.
Meidät on täällä media ja suurin osa poliitikoista pelotelleet ettei uskalla suutansa avata.
Täällä metsälässä säikähdetään risun napasaustakin. - realismi____
jos väyrynen liittyy persuihin on se suurin puolue tulevissa eduskuntavaaleissa?
- ruokajonotjatkuu
Voisi se Niinistö nyt viedä Hurstille 50 tonnia kun voitti. Ihan Väyrysen kiusaksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818