Vasemmistolaisuus on viimeinkin kitketty Suomesta!

aedfsddsfdfsd

Vasemmistolaisten presidenttiehdokkaiden yhteinen kannatus oli n. 6%. Nyt voitaneen todeta, että vasemmistolaisuus on miltei kokonaan kitketty tästä maasta. Ja tämä tuli hienoon kohtaan, koska vietämmehän nyt 100-vuotisjuhlavuotta valkoisten voitosta punaisista.

32

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rosvo-vai-idiootti

      Aina kun vasemmistolaisuus on ollut korkealla, on koko kansan hyvinvointi ja valtion talous olleet hyvässä kurssissa.

      Aina kun porvarit ovat olleet vallassa, on rikkain eliitti saanut vapaat kädet rosvota valtiolta ja suurilta ihmismassoilta. Eli kansa on köyhtynyt ja valtio velkaantunut.

      Jos et lukeudu muutaman prosentin suursijoittajien rosvoeliittiin, olet harvinaisen vähä-älyinen taapero.

      • hkhkjhkjh

        Ja kun vasemmisto on saanut ajetuksi maan lamaan, pitää oikeiston korjata jäljet. Tämä on nähty moneen kertaan.


      • väärät.asiat

        Nykyinen vasemmisto ei ainakaan aja Suomen ja Suomen työväestön asiaa. Miten ihmeessä joku voi kuvitella, että valtionhoito on pelkästään se että tekee valtiosta koko maailman sosiaalitoimiston, johon voi tulla ysihoitoon määräämättömäksi ajaksi ilman paöereitakin.
        Ja muutama miljoonaa työläistä sitten maksaa pakolaisten elintason, johon yhtä päätä kohti kuluu rahaa kymmenkertaisesti sen verran mitä suomalainen saa itselleen.


      • Kuten sanoit, vasemmistolaiset ovat sössineet ja kaataneet korttitalon hallituskaudellaan. Aina vain, edelleenkin porvaristoa hälyytetään apuun kun törsääjät saavat talouden läpimädäkai. Kokoomus on poliittinen palokunta, hälyytetään apuun kun taas on kerran vasurit paskantanu pesäänsä. Nytkin talous kääntyi taantumasta ammatitaitoisen kokoomuspolitiikkojen ansiosta. Mkähän kaaos olisi vasemmistolaistwn jäljiltä tullut...?


    • jhghjhjgjg

      Kyseessä oli henkilövaali, ei puoluevaali, jos et sattunut huomaamaan.

      • kylmääilmaa

        mutta kokoomus juhlii voittoaan

        ja 4 ehdokasta oli siellä ainoastaan
        mainostamassa puoluettaan

        ja toiseksi tulleesta tehdään pääministeri
        VIHREÄN edustajasta ja sitten tietyt paikat jaetaan puoluekirjojen perusteella


    • oletoksettavantyhmä

      oikeasti?

      niinistö käyttäytyy kuin HC KOMMARI
      ja sä julistat sen "valkoiseksi"??

      EU ON NEUVOSTOLIITON JA DDR:N SUORA KOPIO
      OIKEA PROJEKTIO - KAIKKINE VIKOINEEN

      JA NIINISTÖ ON UNIONISTI

      voi helvettiläinen näitä tyhmiä itsetunnottomia tyhjäpäitä
      sinäkin saatana olet maksettavissa oleva tollo

      hip hurraa kaikille yksi yhteinen harava ja viikate

      TOVERI loihti tietokoneelle mieleisen WALTAVAN kannatuksen

    • KoskahanValkenee

      Koskahan vajukeille paljastuu, että nämä olivat presidentinvaalit, eivätkä eduskunta/puoluevaalit ?

      • hokkuspokkusTAIKAA

        ja koska sulle valkenee mitä tässä tapahtui
        ja odotas kun uusi pääministeri julkaistaan

        sitä ei valittu vaaleilla .... vaan tuolileikillä

        tulee esille kuin kani hatusta!


      • JooJooNiiNii
        hokkuspokkusTAIKAA kirjoitti:

        ja koska sulle valkenee mitä tässä tapahtui
        ja odotas kun uusi pääministeri julkaistaan

        sitä ei valittu vaaleilla .... vaan tuolileikillä

        tulee esille kuin kani hatusta!

        Koska sulle valkenee, että Suoli24-vajukkien mielipiteellä ei yhä edellenkään ole mitään merkitystä.


      • oletturhake
        JooJooNiiNii kirjoitti:

        Koska sulle valkenee, että Suoli24-vajukkien mielipiteellä ei yhä edellenkään ole mitään merkitystä.

        miksi sinä sitten olet täällä?

        Et sinäkään ole tärkeä


      • Kun-älysi-ei-riitä

        Presdentti vahistaa lait. Kokoomuksen Niinistö vahvisti v. 2016 lain hallintarekisteristä, vaikka vuotta aiemmin selvitettiin perinpohjin, että n. 90 % vero- ja valtiontalouden asiantuntijoista piti sitä erityisesti valtion, sekä ns. tavallisen kansan edun vastaisena, koska se on nimeomaan suunnniteltu rikkaimman eliitin veronkiertoa varten. Stubb jäi tässä kohdin valheesta kiinni.

        Vähä-älyiset eivät tajua miten tällaiset eliitin veronkiertoa suosivat lait vaikuttavat valtiontalouteen ja kansan hyvinvointiin, ja kuinka epäoikeudennmukaista on se että rikkaimmille verojen maksaminen on tehty vapaaehtoiseksi.


    • Maksaja

      Vihreät ovat valepukuisia kommunisteja. Muistakaa se, ihmiset.

      • Sillä_mitalla

        Ja tuo Maksajaksi itsensä kuvitteleva juntti on juoppohullu paskanjauhaja. Muistakaa se, ihmiset.


      • hthhghgdf

        Kyllä...vanhempansakin ovat kommunisteja ja nyt ovat yrittäneet vihreällä maalilla peittää juurensa. Aivoton touhu paistaa vain valitettavasti vihreän värin läpi.


    • lompsista

      Matutus-homotus on hyvin pienen piirin intohimo, ja silloin kun ei voi rääkymällä, uhkailemalla ja muilla vastaavilla provokaatioilla väsyttää vastustajaa, lopsahtaa heidän tulokset kuin lehmän häntä.

    • 33585783

      Suomen kansa on sanonut jyrkän vastalauseensa sosialismille. Politiikan tulevat pikkutekijät ovat uutta vasemmistoa edustavat vihreät ja kansallismielisyyttä edustavat persut. Kansan suuri enemmistö kuitenkin kunnon porvareita.

      • kjhölkjnölknl

        Oikeat porvarit ovat kansallismielisiä.


      • 33585783
        kjhölkjnölknl kirjoitti:

        Oikeat porvarit ovat kansallismielisiä.

        Perinteisessä mielessä he ovat kansallismielisiä. Persut ovat kuitenkin määritelleet käsitteen uudelleen tarkoittamaan itseään.


    • populiSmia_ja_paSkaa

      Oikeisto, vasemmisto, kommunistit, vihreät, ruotsinkieliset ja ristilliset 93,1%. Persut 6,9%.

    • Vertailunvuoksi

      Koko vasemmisto sai samanverran ääniä kuin Väyrynen tai Huhtasaari. Hyvä vertailukohde ilman Niinistöä.

      • Sukelluspohjaan

        Ja puolet vihreiden äänistä. Ei hyvältä näytä.


    • ValtaTakaisinKansalle

      Minä sain lukemaksi 19,3 %: PS Huhtasaari 6,9%, valitsijayhdistys Väyrynen 6,2%, SDP Haatainen 3,2 % ja VL 3,0%. Toivoa on. Ehkä näemme elinaikanamme Sosialistisen Suomen.
      Perussuomalaiset on Soinin syrjäyttämisen jälkeen päässyt oikealle polulle. Soinikin sanoi aikoinaan Perussuomalaisten olevan vasemmistopuolue, mutta todellisena vasemmistopuolueen toimiminen on vasta nyt mahdollista, kun Soini ei pääse vastustamaan Jussi Halla-ahon kaukonäköistä ideologista työtä, jota Haatainenkin noudattaa. Venäjänkielentaitoisena Halla-Aholla onkin hyvät mahdollisuudet toimia vasemmistosuuntausta tukevien ulkoisten voimien kanssa Suomen kansan parhaaksi.
      Paavo Väyrysellähän on vanhastaan käyttökelpoiset yhteydet ulkoisiin sosialismia tukeviin tahoihin, ja kyky käyttää niitä tehokkaasti Suomen kansan eduksi.

      • perusmies100

        ai onko pesuruomalaiset vasemmistopuolue? noei en kai komukoita äänestäis


    • ValtaTakaisinKansalle

      Minä sain tulokseksi 19,3 % : PS Haatainen 6,9%, valitsijayhdistys Väyrynen 6,2%, SDP Haatainen 3,2% ja VL Kyllönen 3,0%%.
      Soinikin jo aiemmin sanoi Perussuomalaisten olevan vasemmistopuolue, mutta nyt Soinin syrjäyttämisen jälkeen Halla-Ahon ideologinen työ voi edetä ilman Soinin vastustusta. Haatainen on Halla-Ahon apuna. Halla-Aholla onkin venäjänkielentaitoisena hyvät mahdollisuudet pitää yhteyttää sosialismia tukeviin ulkoisiin voimiin. Paavo Väyrysellähän on jo ennestään hyvät yhteydet ja kyky käyttää yhteyksiään Suomen kansan parhaaksi.

      Toivoa on. Ehkä näemme elinaikanamme sosialistisen Suomen.

    • paskan.nakkaavat

      Jos vasurit olisivat sitä mitä olivat vielä 70- ja 80-luvulla, jolloin he vielä olivat suomalaisten vähäosaisten ja työväen asialla, äänestäisin heitä seuraavissa vaaleissa.
      Mutta kun he ovat nykyään pelkkiä matuttajia ja homottajia eivätkä piittaa suomalaisten voinnista hevon vittua, on suorastaan idioottimaista äänestää moisia Suomen mädättäjiä.

      • Putoapilvistä

        Kuvitteletko vielä pienessä päässäsi sinun äänelläsi olevan mitään merkitystä kenellekään?


      • joskus.oli.toisin
        Putoapilvistä kirjoitti:

        Kuvitteletko vielä pienessä päässäsi sinun äänelläsi olevan mitään merkitystä kenellekään?

        Nykyään ei äänestämisellä ole mitään merkitystä, paitsi jos vasurit olisivat sitä mitä olivat 70-luvulla. Silloin äänestämisellä oli merkitystä.
        Nykyisin kaikki äänet menevät oikeistolle, oli puolueen nimi tai retoriikka mitä tahansa.


      • VasemmistonMennytSuuruus

        Erinomainen analyysi nykyisen vasemmiston tilasta. Tuollainen analyysi vaatii todellakin sen, että on nähnyt sen, mitä vasemmisto on aikaisimpina vuosina ja vuosikymmeninä tehnyt Suomen vähäosaisten ja työväestön hyväksi, jotta tilannetta pystyy vertaileman vasemmiston nykyiseen alennustilaan.


    • KILL.THE.KOKOOMUSLAINEN

      Mitä vittua sä kokoomushinttipoju kitiset?
      Presidenttihän on "puolueeton"

      Ja en todellakaan ole mikään takku-homo joka ei osaa suomea.

      • suuri.petos

        takku-homo olet, myönnä se itsellesi juoppo. Vihervassarit petti duunarit.


      • ValtaTakaisinKansalle

        Vasemmiston hajanaisuuteen on tiedossa oleva lääke. Karl Marxin sanoin: "Proletaarit, liittykää yhteen!". Vanhojen vasemmistopuolueiden näivetyttyä nykyisiksi irvikuvikseen alkuperäisistä, pitää köyhän kansan ryhmittyä lupaavimman tarjolla olevan puolueen riveihin, Perussuomalaisten. Ainoa toimiva vasemmistopuolue nykyään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1672
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1597
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1507
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1396
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1362
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      895
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      882
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      427
      861
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      290
      827
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      815
    Aihe