Kerropa mitä uskot presidenttikauden menevän.
Tässä yksi ennustus:
Saulin ja kumpanien suunnitelmat seuraavalle presidentti kaudelle:
- Suomi EU-littovaltioon
- Suomi Natoon tai lisätään yhteistyötä.
- Köyhien kurmottaminen työpaikkojen lisäämisen sijaan.
- Leikkauksia työttömille, sairaille, vanhuksille ja kehitysvammaisille.
- Myönnytyksiä eliitille.
- Kansanedustajien sopeutamiseläkkeen jatkuminen tärkeyteen vedoten.
- Lisää pakolaisia, jonka lisäksi heidän oikeuksia tullaan lisäämään.
Suoraan sanoen. Paskaa tavallisten ihmisten niskaan.
Ennuste seuraavasta presidenttikaudesta
3
67
Vastaukset
- ahovalkama
Niinistö pyytää suomalaisia piilottelemaan irakilais-ja afgaanimiehiä sen jälkeen kun vuonna 2019 on maahan on rynnännyt taas 30 000 irakilaismiestä.
Sauli Niinistö haluaa lisää pakolaisia koska EK on toivonut lisää orjatyövoimaa halpatyömarkkinoille.
EK ja miljoonäärit pyytävät Niinistöä helpottamaan suurituloisten verotusta.
Kokoomus toimii tämän toiveen mukaan.
Vaalien todellisia voittajia olivat kokoomus,miljonäärit,valhemedia,lennu,jenni ja vaalivauva. - tätällätäkin
-Paperittomille tulijoille taataan sama sosiaaliturva ja oikeudet kuin paperit omaavillekin. Vasemmisto saa kyseisen lain läpi jatkuvilla mellakoillaan.
-Uuden urkintalain ansiosta suomalaisille jaetaan roppakaupalla vihapuherangaistuksia netti- ja sähköpostikirjoittelun takia.
-terrori-iskut lisääntyvät ja kaikki ne tulevat poliisille yllätyksenä, vaikka "tekijöitä on seurattu jo pitkään"
-TE-keskukset perustavat eri alojen yrityksiä pöytälaatikkoon ja niitä sitten jaetaan työttömille työttömyysturvan sijaan. - irvojohtaja
Hetkinen - tähän on nyt puututtava , en voi hyväksyä tällaista!
t: Tuuli Häätiäinen , SDP
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821