https://areena.yle.fi/1-4347914
Poliittiset pellet toitottavat Suomen itsenäisyydestä, mutta Suomi reppana ei saa siirrellä edes vekkarien viisareita ilman Brysselin lupaa! Jokaiselle jää mietittäväksi onko Suomi itsenäinen valtio! Minun mielipuolestani ei ole !
Late Lapista. SSSS Ry!
SUOMIKO ITSENÄINEN ?
10
102
Vastaukset
- ValvontaKomissio
Suomi menettii itsenäisyyden Jartkosodan päätteeksi - meillä hallitsee juutalaiset - silloin kutsuttiin bolseviikeiksi ja nyt sionisteiksi ..
- SamaaJatkumoa
Late_Lapista1 kirjoitti:
Suomi menetti itsenäisyytensä liittyessään EU,hun!
Late Lapista. SSSS Ry!Liittovaltio ja kansallisvaltioitten tuho - se on se "lopullinen ratkaisu" - sieltä HÄVITYN sodan jälkeen.
- pitihän.se.arvata
Miksi taas näitä tuhat kertaa käsiteltyjä aiheita, ai tekijä olikin tuo mielipuoli valittaja, ilmankos.
- Fakta-vaan-on
Suomi ei ole ollut itsenäinen sitten vuoden 1995 jälkeen, ja tätä tukee myös itsenäisyyden määritelmä. Äänestin toki itsenäisyyden jatkon puolesta, eli natseihin liiittymistä vastaan, ja niin teen yhä.
Niin äänestin minäkin, ja sanoin heti kun EU,sta alettiin puhua, jotta ei mitään EU;ta riittää että pohjoismaat liittyvät yhteen, meiltä ei puutu kuin korkeintaan banaaneja, ja banaanivaltiot myyvät niitä meille mielellään !
Late Lapista. SSSS Ry!
- Suomi100vuotias
Olisko niin että sinun peräänkuuluttaman kaltaista itsenäisyttä ei Suomessa kannateta riittävästi ?
Suomi on demokraattinen valtio jossa asioista päätetään kansan valitsemien edustajien toimesta eduskunnassa.
Kansanedustajat tekevät sellaisa päätöksiä kuin heidän äänestäjänsä edellyttävät.
Lapsellista väittää ettei suomi olisi itsenäinen valtio.Itsenäisen valtion tunnusmerkit ovat, täydellinen itsemääräämis oikeus ja oma raha ! Suomella noita ei ole enään kumpaakaan, joten on lapsellista puhua itsenäisyydestä!
Late Lapista. SSSS Ry!
- EiShariaLakiaSuomeen
Kohta täälläkin Sharia-laki, jos tämä meno jatkuu!
- itepäinen
Kun poliitikko sanoo jotakin, tiedetään asian olevan päinvastoin. Markkoja on vielä purkissa pahimman varalle.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821