(eli muslimit), eivät saa mitään aikaan omissa kotimaissaan? Miksi pitää tulla tänne maailman toiselle laidalla kerjäämään elatusta valkoisilta, jotka siis jo kauan sitten ovat laittaneet omat maansa hyvään kuntoon?
Esimerkkinä vaikka Suomi joka 100v. sitten kävi julman sisällissodan, omalla kotipaikkakunnallakin oli melkoista lahtausta puolin sun toisin.Mutta tässä ollaan nyt.
Kysymys siis näille "mukasuvaitsevaisille"?
Esimerkkinä vaikka Suomi joka 100v. sitten kävi julman sisällissodan, omalla kotipaikkakunnallakin oli melkoista lahtausta puolin sun toisin.Mutta tässä ollaan nyt.
Kysymys siis näille "mukasuvaitsevaisille"?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Saavathan ne muslimit kotimaassaankin aikaan kuolemaa ja tuskaa.
Mustilla ei riitä äly.
Vähemmän mustia ei kiinnosta kuin sotiminen.
Vakava sisäsiittoisuus on Afrikan ja Lähi-Idän maiden suuri ongelma, se aiheuttaa paljon erilaisia ongelmia kuten älykkyyden heikkenemistä ja mielenterveydenongelmia.
Onneksi suominaiset yrittävät kaikin keinoin vähentää sitä sisäsiittoisuutta.
Sisäsiittoisuus on pienempi tekijä. Suurin tekijä on sielun kehittymättömyys. Se on vasta esikoulu-asteella. Vaatii vähintään 10000 vuotta, että saavuttaa edes keskitason sivistyksen. Tunne ja äly ottavat vasta ensiaskeleitaan.
Tuo on ihan faktaa, mutta tuosta ei pitäisi sanoa halaistua sanaa. Afrikan mustien ja Lähi-idän hiekkaväen älykkyys keskimäärin on todellakin mitätöntä verrattuna eurooppalaiseen vastaavaan. Mutta jos joku asiaan perehtynyt tutkija sanoo tuon totuuden, niin silloin rasistikortti tulee salamannopeasti pöytään.
Somalien keskimääräinen älykkyys on 68.
Niin on, mutta jos tuon totuuden lausuu joku poliitikko tai ylipistotutkija, niin huonosti käy uran jatkon kannalta. Joskus vaan totuuudesta kantsii olla vaiti kuin Tiitinen listastaan.
Siellä on vielä lämmintäkin, niin pitäisi olla helpompaa laittaa paikat kuntoon, kuin suomen kaltaisessa ympäristössä.
Ekäpä muslimi odottaa, että epäjumala allah laittaa paikat kuntoon.
Työstä se käy sekin kun yritetään oppia Koraani ulkoa alusta loppuun.
ÄO 65 on vienyt jo ne yhteiskunnat sille tasolle mihin ne voivat ylipäätään nousta. Aaltopeltisseinät ja palmunoksa katot ovat se viimeinen etappi mihin voi yltää jos vitun silpomista ei lasketa.
Älkääs nyt. Minä tunnen fiksujakin mustia mutta ne ovatkin Euroopassa ja tekevät työtä. Pärjäävät ja tunnustavat että kotimaassa asiat ovat päin helvettiä. Lapsista on tullut eurooppalaisia joiden mieli ei tee yhtään Afrikkaan. Saavat osittain taistella tiensä jos meinaavat parempiin hommiin päästä kuin vanhempansa mutta toivoa ei ole kokonaan menetetty.
On+todellakin+fiksujakin+afrikkalaisia+ja+lähi-itäläisiä.+Se+johtuu+siitä,+että+näiden+kansojen+joukkoon+syntyy+kouluttajiksi+kehittyneitä+yksilöitä.+Heidän+osuutensa+kansasta+on+noin+10%.+Loput+90%+on+luomakunnan+pohjasakkaa.+Juuri+tätä+pohjasakkaa+ei+saisi+päästää+pois+synnyinmaastaan,+koska+se+on+heille+ainoa+oikea+"luokkahuoneensa",+jossa+he+saavat+kykyjensä+ja+kulttuurinsa+mukaista+koulutusta.+Muualla+he+eivät+pärjää.++Ei+myöskään+pidä+ottaa+niitä+fiksuja,+kansansa+ja+kulttuurinsa+kehittäjiksi+tarkoitettuja+tänne+Eurooppaan.+
Monikulttuurisuus+on+rikkaus+vain+silloin,+kun+jokainen+pysyy+synnyinmaansa+rajojen+sisäpuolella.+Opiskeluaikana+ja+turistina+on+lupa+poistua,+muutoin+olkoon+jokainen+omalla+paikallaan.
Osaavathan he lisääntyä. Kyllä se työstä käy.
Tässä ote moottoripyörän korjaamiseen Afrikassa. Irroita sytytystulppa ja
kiinnitä se sytytysjohtoon. Pistä kieli kiinni tulpan päähän ja käske kaveria
polkaisemaan pyörää. Jos lennät metrin perseellesi, niin kipinä tulee.
Olen nähnyt kyseisen toimituksen, joten epäilen koulutuksen puutetta.
milloin takaisin ?
Sodat ja diktatuurit ovat eräitä syitä. Seuraavaksi varmaan kysyt miksi soditaan ja miksi diktatuureja ei saada kumottua? No, esimerkiksi Syyriassa syynä on Venäjä joka sotii ja estää diktatuurin kumoamisen.
Myös luonnonolot kuten kuivuus ja tulvat vaikeuttavat kummasti elämän rakentamista.
Lähi-idässä näyttää olevan niin, että USA liittolaisinen tai Israel pommittaa kaiken paskaksi.
Israelin kun siirtää USA:n rajojen sisäpuolelle pohjois amerikkaan niin lähi-itä ja Eurooppa rauhoittuu.
Kyllä ne saavat aikaan kotimaissaan ja ihan liikaa saavatkin. Nimittäin lapsia. Eh.
Heh eikös näissä maissa ole maailman matalimmat äot? Mitäs suvakki tähän?
Suvaitsevainen toteaa että taas se rajakki valehtelee.
temppuja mutta ei mustalle eikä muslimille ne eivät opi kuin tappamaan toisiaan kotimaassaan?
YLE voi kertoa siihen vastauksen.
https://www.youtube.com/watch?v=rl-VAx_zk0E