Tämä on ihana asia suomalaisten kannalta.
Demareiden kannatus laski IL /Hs gallupissa
5
54
Vastaukset
- PääasiaEttäVajosi
IL/US gallupissa se sosiaalidemokraatit vajosi
- Kaaaosonjärjestettävä
Punikkimafioosot jyllää
https://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/art2433843
Hauska kyykyttää kansaa kun ei vaaleissakaan pärjänneet. - ahovalkama
Tuula Haataisen vaalikamppailu paljasti demarin törkeyden.Koko maailan asiat ovat tärkeämpiä kuin suomalaisten asiat.Kehitysapua leviettävä miljrdikaupalla kehitysmaihin.Tuloksen väestöräjähdys ja pakolaisryntäys Eurooppaan.
Afrikan asiat tärkämpiä kuin suomalaisten asiat.
On kuin Haatainen olisi ollut ehdolla Afrikan presidentiksi ja ajamaan muiden kun suomalaisten asioita. Kansa antoi tuomionsa 3.3 % kannatukslla. Tästä pitäisi ottaa oppia tulevaisuuden varalle.
Olen joskus äänetänyt demareita mutta en koskaan enää äänestä.Jos voisi perua aikaisemmat äänet tekisi sen mielelläni. - PeliPoikki
Voiko Haataista äänestää näin jälkikäteen uudelleen? Haluaisin koko afrikan tänne suomeen ja lisää palveluja paperittomille sekä lopettaa tuhman suomen armeijan koska niillä on tuhmia pyssyjä jotka tekee tosi kipeetä jos valkoinen lihaa syövä tuhma mies osuu kiltteihin bättre folk joilla on parempi aurinkosuoja?
- 3575883
Demarit olivat pressanvaalien jälkeen tyytyväisen kuuloisia 3 %:n kannatukseen... ehkä tarkoitus on alkaa jo madaltaa odotuksia myös eduskuntavaalien osalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818