6 Kysymystä kehonrakentajille

Retard

1. Miksi kehonrakentajat välttävät rasvaa kuin ruttoa, eikö kalori ole kalori tuli se sitten paketista makkaraa tai kattilallisesta riisiä?

2. Miksi bodarit syövät perkeleesti hiilareita ja välttävät sokeria yms. leivonnaisia tai roskaruokaa. Liika hiilihydraatti niinkuin proteiinikin varastoituu kuitenkin rasvaksi?

3. Miksi syödään banaaneja niin vitusti, ymmärrän että treenin jälkeen on hyvä juttu ''jtn nopeaa hiilaria palautumisen nopeuttamiseksi ja lihaksen glykogeenivarastot on saatava täyteen mutta että välipäivinäkin ja useita banskuja päivässä?''

4. Voiko lihas kasvaa miinuskaloreilla pelkällä proteiinilla ja samalla vähentää rasvaprosenttia?

5. Mitä mieltä tästä treenityylistä: 1-jakoinen ohjelma (G6 tyylinen) 1 päivä treeni, seuraavat 2 päivää lepo. Jokaisessa liikkeessä 3 sarjaa mutta toistot 5-10 välillä ja jokainen sarja failureen.

6. Mitä seurauksia mahdollisesti pelkästä nappikuurista (metandienoni) kun jää tuohon yhteen kuuriin ja tarviiko palautella? kuvittelisin että jos voima ja lihasmassa kasvaa huomattavasti niin kai se ois semmonen ''boosti'' ettei nyt kuitenkaan kaikki hyöty häviä mitä oot saanu napeista?

0

1044

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

        Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
        Ikävä
        87
        1714
      2. Ei se mene ohi ajan kanssa

        Näin se vaan on.
        Ikävä
        85
        1222
      3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

        Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
        Ikävä
        110
        1113
      4. Tunnistebiisi

        Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
        Ikävä
        67
        906
      5. Taidat tykätä linnuista paljon

        Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
        Ikävä
        102
        874
      6. Okei nyt mä ymmärrän

        Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
        Ikävä
        56
        818
      7. Miks käyttäydyt noin?

        Välttelet kaikkia kohtaamisia...
        Ikävä
        47
        731
      8. Ei sun tarvi jännittää enää

        en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
        Ikävä
        36
        722
      9. Olen huolissani

        Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
        Ikävä
        47
        671
      10. Minkälainen ääni mulla on mies

        Sinun mielestä?
        Ikävä
        33
        653
      Aihe