Donald Trumpin slogan viime vaaleissa oli:. Make America great again!
Ei kyseessä liene ollut, muuta kuin se, että jenkkien itsetunto pitäisi saada kohdilleen 1990-luvun, ja 2008 laman jälkeen.
Nyt, jos Vova julistaisi tulevissa pressanvaaleissa: Make Russia great again!(Tietenkin kyrilisillä aakkosilla ja venäjän kielellä kirjoitettuna), Suomessa olisi pelko persiessä ja Nato-pellejen persiessä etenkin. "NYT NE TULOO, NE JYRÄÄ MEITIN!"
Jenkeillä on suuremmat vaatimukset naapureiden alueiden suhteen, kuin Venäjällä.
Trump puhuu Amerikasta! Ei ollenkaan Pohjois-Amerikan Yhdysvalloista, vaan USA;n etupiiriin.kuuluvista Väli- ja Etelä- Amerikan maista.
Jenkit ja Venäjä ovat jakamassa maita omiin etupiireihinsä kuuluviksi.
Suomi on jo vanhastaan Venäjän alusmaa 1809 rauhan perusteella. Ruotsikin menee siinä samalla.
Sama repliikki - toinen tulkinta
Taika-Gin
4
<50
Vastaukset
- luritapa-putinille
Mutta vovahan on jo sanonut niin.
- suurmogulit
Kyllä jenkkien imperialismi on paljon mahtavampaa kuin Venäjän.
- Tiltut-tekevät
vain työtään valehdellessaan Suomesta jalänsimaista.
Työ on tosin palkatonta, mutta maanpetturit saavat siitä henkisen tyydytyksen.- PureJenkki
Jotenkin toteutuu vanhat viisaudet kuten tuossa edellä nähdään....totuudenpuhujat demonisoidaan maanpettureiksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821