Virkaanastujaispuheet menivät

Ilmastopaasaamiseksi, Lohela sanoi siitä 2 kertaa Niinistö puhui 2kertaa.
Eikö suomessa ole mitään muuta ongelmaa jota olisi voinut painottaa.
Häpeälliset leipäjonot tai vanhusten surkea tilanne.
27252
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Joo pikkutakissa ulos vaan pressakin.

1Äänestä

Taivas nauraa noille ilmastojutuille antamalla tuollaisen lumimyrskyn juuri nyt,

1Äänestä

Lunssa on taattu tuolla kelillä.

1Äänestä

Huomenna Senaatintorilla ilma pilaantuu.

1Äänestä
  • Aivan Johanna Vartianen kokoomus paikalla saako vihdoin..........

    Äänestä

Kaikkihan on Teollisuusmaiden syytä???? Nythän yritykset ovat vieneet saastuttavat työpaikkansa halpis Kiinaan :P joten ei voida valittaa muuta kuin että Kiina hyi hyi... x)))

1Äänestä

Ilkesikö puhenainen puuttua presidentin ilmanpilaamiseen?

1Äänestä

Oli puhe

1Äänestä

Verratkaa tähän, kuinka loistavan puheen pitikään Trump virkaanastujaisissaan , lupasi puheessaan puolustaa USA:n etuja ym. , pelkkää paskaa Nyrvistön puhe tuohon verrattuna
https://www.youtube.com/watch?v=sRBsJNdK1t0

1Äänestä

Mini jääkausi on tulossa ilmastonmuutoksella on hyvä rahastaa miljardeja.

1Äänestä

sivuuttvat siten taas kerran nuorten, vanhusten , ja muut maan ongelmat. puhuessaan ilmasta.

1Äänestä
  • Uskontunnustus on puheisiin kuuluva pakollinen osa.

    Äänestä

Miten Niinistön hautajaiset jatkuu...
Elävä_raato_haisee

Talvisodan hengessäkö?
Ketä voi kiinnostaa kokkari-petturin olemassaolo ja tyhjäntoimittaminen?
PALKKA VEROLLE saatana ja heti - kansalaisaloite verollepanosta myös, tälle kansan varoilla elävälle ja rikastuvalle haukalle!

Miten näitä verottomia kansan tuella eläjiä ja leipä-ja ruokajonoissa kyyhöttäviä ei voida asettaa samalle viivalle?
Jos Niinistön raadon saamat vuotuiset edut tasattaisiin köyhien ja varattomien ruoka-avuksi olisi tilanne paljon parempi kaikkien kannalta!

1Äänestä

Monella taitaa olla osakkeita firmoissa jotka harrastaa uusiutuvia energiamuotoja niitä pitää aina muistaa mainostaa.

1Äänestä

vähävaraisille kurjempaa elämää välillisten verojen nousun ansiosta ja rikkaille lisää mahdollisuuksia piilottaa varat veroparatiiseihin.

Äänestä

Niinistö on henkilökohtaisesti luopunut ilmastonlämpenemisen vuoksi, veikkaan että tuon dementoituneen kyrvänsyylän touhut saastuttavat ilmaa tuhatkertaisesti sen mitä tavallinen vähävarainen.

Äänestä

Ei tainnut manita mitään maapallon liiallisesta väkiluvusta? joka kasvaa edelleen tästä ei ilmasto hihhulit puhu mitään ainavaan hiilidioksiidi sitä ja tätä.

Äänestä

Mitä meille kuuluu ilmastonlämpeneminen, koko asiahan on itse asiassa kyseenalainen ja kun n yt katsoo ulos kuka on niin tyhmä siihen uskoo?
Meitä on 1 promille maailman väestöstä , ihan sama mitä teemme tai olemme tekemättä se ei maailmaa miksikään muuta.
Eikö pressalla tosiaan ole muuta sanottavaa kansalleen ,voi hyvänen aika sentään kuinka lapsellista presidenttiä ihmiset äänestivät.
Mihin unohtuivat työttömät, yksinäiset vanhukset, työtä vailla olevat nuoret, ruoka-apua hakevat eläkeläiset ym. vähä-osaiset suomen alkuperäiset kansalaiset jotka ovat tämän maan rakentaneet?
Miksei Niinistöllä ollut heille mitään sanottavaa ja lupausta paremmasta, mikä arvojohtaja sellainen on, se on paskan arvoinen koko mies.

Äänestä

Totta , Suomalaisethan ovat aika tyhmiä, verratkaa tätä puhetta Niinistön puheeseen, kuinka ihailtavaa on muualla maailmassa oman maan kansalaisten etu, miksei meillä ole noin viisaita päättäjiä, miksi meidän täytyy huolehtia koko afrikan toimeen tulosta , ilmaston muutoksesta(?),elintasopakolaisten toimeentulosta,laittomasti maassaolevien sairaanhoidosta, ym. , koska joku suomainen poliitikko ajattelee suomalisen veronmaksajan kantokykyä?
Tässä ehkä koko maailmanhistorian paras puhe koskaan kansan johtajalta kansalleen , koskaan,missään,milloinkaan ,ikinä,eipä ole noussut kusi päähän vaikka onkin miljardööri:
https://www.youtube.com/watch?v=sRBsJNdK1t0

Äänestä

Lopettas tuon reissaamisen ympäri maailmaa, saastuttaahan sekin. Mutta kun ei ymmärrys riitä.
Tyhjänpäiväisiä keskusteluja. mailman johtajien kanssa,
Kävis lenkillä välillä katsomassa vaikka Hurstin hommia tms.

Äänestä
  • keskustelupalstat on olemassa

    Äänestä

Niinistö on jostain keksinyt mustan hiilen ja siittä jaksaa jauhaa. Eipä tuomitse Sauli sademetsien hakkaamista .On muuten järkyttävää metsän raiskausta telkkarissa pyörivä Metsien miehet sarjakin,mutta Greenpeace vaikenee.

Äänestä
  • Kyllä sinne metsiin isutetaan uutta puutaimenta muuallakin kuin meillä, se ei vaan kuulu ohjelmaformaattiin

    Äänestä

  • jonsered621 kirjoitti:

    Kyllä sinne metsiin isutetaan uutta puutaimenta muuallakin kuin meillä, se ei vaan kuulu ohjelmaformaattiin

    Siis kaikki ennallaan parinsadan vuoden kuluttua,Sieltä ne valuvat taimet alas vuorilta mutavyöryn mukana ekalla rankkasateella.

    Äänestä

Ja huvittavaa et talvella voi jopa sataa lunta, ei saatana...

Äänestä

"Tärkeintä on ilmastonmuutoksen torjunta, uudet vähemmistöt ja kehitysmaalaisten ihmisoikeudet." Tosin näillä ei ole mitään tekemistä suomalaisten kanssa ja niistä aiheutuu meille loputtomasti kustannuksia ja vakavia haittoja!

Sensijaan väestöräjähdyksellä, terrorismilla, islamisaatiolla, rikollisuudella, väkivaltaisuudella, työttömyydellä, Suomen hyvinvointiyhteiskunnan alasajolla, vierasmaalaisten tunkeutumisella maahamm, kuttuurimme tuhoamisella ja muilla vastaavilla suomalsia välittömästi koskettavilla asioilla ei ole niin väliä, koska ne pitää vaan suomalaisten hyväksyä, jotta voimme kotoutua Uuteen Maailmaan ja Uuteen Uskoon. Ne ovat pakollisia kaikille, kiitos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ygiugu kirjoitti:

Ilmastopaasaamiseksi, Lohela sanoi siitä 2 kertaa Niinistö puhui 2kertaa.
Eikö suomessa ole mitään muuta ongelmaa jota olisi voinut painottaa.
Häpeälliset leipäjonot tai vanhusten surkea tilanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu