Miksi pakolaiset haluavat käännyttäytyä kristityiksi? Saavatko he sillä keinolla
sitä mitä haluavat ja miksi tänne tulevat? Miten perusteltua on suostua heidän
lähes kaikkeen toivomukseensa? Huijareita ja valehtelijoita kun heistä kuitenkin
on suuriosa. Maat joista nuo huijarit lähtevät elää paljon ihmisiä, eikä heillä ole
noin suurta hätää kuin juuri 17 vuotta täyttäneillä miehillä. Miksi kukaan ei
kyseenalaista selkeitä asioita, eikä puutu vääryyksiin? Nykyisenkaltaisella toiminnalla
ei pakolaisongelmat poistu koskaan, vaan ne yhäkin vaan kasvavat.
sitä mitä haluavat ja miksi tänne tulevat? Miten perusteltua on suostua heidän
lähes kaikkeen toivomukseensa? Huijareita ja valehtelijoita kun heistä kuitenkin
on suuriosa. Maat joista nuo huijarit lähtevät elää paljon ihmisiä, eikä heillä ole
noin suurta hätää kuin juuri 17 vuotta täyttäneillä miehillä. Miksi kukaan ei
kyseenalaista selkeitä asioita, eikä puutu vääryyksiin? Nykyisenkaltaisella toiminnalla
ei pakolaisongelmat poistu koskaan, vaan ne yhäkin vaan kasvavat.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näin on mutta Sipilä ei siitä piittaa, kun tuli luvattua kaikenlaista Merkelille. "Potentiaalisten terroristien ja sosiaali- ja terveyspalveluja tarvitsevien vierasmaalaisten hyvinvointi on suomalaisten turvallisuutta tärkeämpää."
Mikseivät käänny yksintein homoiksi? Homot ovat pahemmin vainottuja kuin kristityt, just ArmanAlizad l. AliBaban dokumentissa sanottiin.
Älähän jakele tällaisia neuvoja!
Kiristittyjen on vaarallisempaa olla Irakissa
Vai että muslimi kääntyy kristityksi. Se on emä vale.
Koska islam ei pelasta ketään on arabeillakin tarve pelastua helvetistä.
Ne jotka saapuivat eurooppaan saavat vihdoin mahdollisuuden kuulla sanoma pelastuksesta. Se sanoma ei enää kelpaa länsimaalaisille pilkkaajille mutta pahuuden keskellä, sotien loputtomien pahuuksien keskellä eläville arabeille se on taivaan lahja.
Kuulla että synnit voi saada anteeksi koska Jeesus on valmistanut pelastuksen eikä marttyyrejä enää tarvita eikä murhaajat koskaan kelpaa Jumalalle.
Jo Jeesus sanoi "tulee aika jolloin ne jotka teitä tappavat luulevat tekevänsä palveluksen Jumalalle" Näin ovat muslimit luulleet jo yli tuhat vuotta. Mutta kukaan heistä murhaajista ei ole pelastunut eikä pelastu jos ei pyydä armahdusta Jeesukselta.
Nyt on heidän viimeinen mahdollisuutensa kun saapuivat eurooppaan kuulemaan sanomaa jota ei ole saanut vapaasti kertoa heidän maassaan.
Kristittyjen maa onkin monille pakoloisille paratiisi. Kristityksi
kannattaakin kääntyä, kun asunto ja ruoka järjestyvät kuin itsestään.
Kristinuskon sanomassakin kerrotaan; Jeesus muutti veden viiniksi,
sai muutaman leivän ja kalan riittämään isommallekin sakille.
5 Moos 28:
43. Muukalainen, joka asuu keskuudessasi, kohoaa sinun ylitsesi yhä ylemmäksi, mutta sinä painut aina alemmaksi.
44. Hän lainaa sinulle, mutta sinä et voi lainata hänelle. Hän tulee pääksi, mutta sinä hännäksi.
45. Kaikki nämä kiroukset tulevat sinun päällesi, vainoavat sinua ja saavuttavat sinut, kunnes tuhoudut, koska et kuullut Herran, sinun Jumalasi ääntä etkä noudattanut hänen käskyjänsä ja säädöksiänsä, jotka hän on sinulle antanut.
46. Ne jäävät merkkeinä ja ihmeinä sinuun ja sinun jälkeläisiisi iankaikkisesti.
47. Koska et palvellut Herraa, sinun Jumalaasi, ilolla ja sydämen halulla, kun sinulla oli yltäkyllin kaikkea,
48. on sinun palveltava vihollisiasi, jotka Herra sinun kimppuusi lähettää, nälässä ja janossa ja alastomuudessa ja kaiken puutteessa. Ja hän panee sinun kaulallesi rautaisen ikeen, kunnes hän sinut tuhoaa.
49. Herra nostaa sinua vastaan kaukaisen kansan, joka tulee maan äärestä lentäen niinkuin kotka, kansan, jonka kieltä sinä et ymmärrä;
50. tuimakatseisen kansan, joka ei armahda vanhaa eikä sääli nuorta.
51. Se syö sinun karjasi hedelmän ja maasi hedelmän, kunnes sinä tuhoudut; se ei jätä sinulle mitään, ei jyviä ei viiniä eikä öljyä, ei raavaittesi vasikoita eikä lampaittesi karitsoita, kunnes on tehnyt sinusta lopun
Kannattaa siis valita siunaus ja anoa armahdusta Jeesukselta. Ehkä Hän vielä antaa meille syntimme anteeksi ja palauttaa hyvyyden maahamme?
Osa kääntyy hetkeksi, kunnes on saanut haluamansa. Ainahan voi vaihtaa
uudestaan uskonsa toiseen, niin kuin tarve vaatii. Vihollisen, niinkuin uhrinkin
luoja loi kuitenkin omaksikuvakseen.
Syyrian kristittyihin pakolaisiin.
Täällä venkuloivat "käännynnäiset" ovat vitsi.