Thaiscien lehti tiesi kertoa että Paganin villieläinpuistossa jossa toisilleen vaarattomat eläinlajit elelevät keskenään valtavissa aitauksissa ja niinhän siinä sitten kävi että minikenguru risteytyi jättikanin kanssa joten Nooan arkissa oli sitten jäniseläimiä ja kenguruita edustamassa vain yksi kantalajipari.
Nooan baraminilajisto sen kun supistuu
Tiedeetenee
3103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kenguruissa ja kaneissa onkin aina ollut nähtävissa yhtäläisyyksiä: molemmilla on korvat, molemmat loikkivat. Ja hei, molemmat ovat märehtijöitä!
Eikä kenguruita saa syödä - vai montako kengurureseptiä olette Raamatusta lukeneet?
Vielä kun vähän jalostaa eteenpäin "luomisteoriaa" niin jäljellä on yksi baramini, LUCA. Sitten vielä aikaskaala kuntoon niin kreationismi alkaa olla jäljillä.
Jos kani ja kenguru ovat saman "barminin" jälkeläisiä, niin silloin on kaikki istukkanisäkkäät mukaanlukien itse Ukko Nooakin.