Helsinki ja Uusimaa työllisyysveturina

Kepulaisten itkupotkuraivareista huolimatta Uudellamaalla ja etenkin Helsingissä työllisten määrä kasvaa rajusti, puolet Suomen uusista työpaikoista on tullut viime vuoden aikana Uudellemaalle

http://www.ptt.fi/ajankohtaista/uutiset/tilastojen-takana-uudestamaasta-tyollisyysveturi.html

Kertoi Kepu/MTK:n oma tutkimustoimisto
9514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

30%+helsinkiläisistä+elää+tuilla+uusienpien+tilastojen+mukaan.+On+siinä+syytä+lisätä+työntekoa.

Äänestä
  • 7200 avointa työpaikkaa se on paljon
    yli 70000 työttömälle

    Äänestä

Se on myös kepulandian asukkaiden etu, koska siten he voivat edelleen elää pääkaupunkiseudun veronmaksajien rahoilla. Sitä he eivät tietenkään pienillä aivoillaan tajua.

Äänestä
  • Kirjoituksesi perusteella et maksa veroja

    Äänestä

  • sossusosialistit.töihin kirjoitti:

    Kirjoituksesi perusteella et maksa veroja

    En maksa muuten minäkään

    Äänestä

Joutuvat raukat raatamaan niskalimassa kepulaisten metsänomistajien nauraessa partaansa Valtimolla ja Pellossa.

Äänestä

Hakaniemessä aamuisin valuu hiki. Työmäärä on vähäinen, mutta krapula huikoo.

Äänestä

Hyvä työllisyys on koko maassa, ei keskustalainen sitä kadehdi.
Sinulla vain näyttää olevan hirmuinen hinku jakaa ihmiset kepulaisiin ja muihin .
Ilmeneekö suvussasi taipumusta rasistiseen ajatteluun?

Äänestä
  • Miten ihmisten jakaminen kepulaisiin ja muihin on rasistista ajattelua?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


stadi_talousveturina kirjoitti:

Kepulaisten itkupotkuraivareista huolimatta Uudellamaalla ja etenkin Helsingissä työllisten määrä kasvaa rajusti, puolet Suomen uusista työpaikoista on tullut viime vuoden aikana Uudellemaalle

http://www.ptt.fi/ajankohtaista/uutiset/tilastojen-takana-uudestamaasta-tyollisyysveturi.html

Kertoi Kepu/MTK:n oma tutkimustoimisto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu