Kannatuskyselyn mukaan massamaahanmuuttoa vastustavan AfD-puolueen kannatus on noussut kohisten, ja se on enää kolmen prosenttiyksikön päässä sosiaalidemokraattisesta puolueesta. Kannatuskyselyn mukaan AfD:tä kannattaa 15% ja sosiaalidemokraatteja 18% saksalaisista.
https://www.kansalainen.fi/saksa-nationalismi-nousee-afd-enaa-3-prosenttiyksikon-paassa-sosiaalidemokraateista/
https://www.kansalainen.fi/saksa-nationalismi-nousee-afd-enaa-3-prosenttiyksikon-paassa-sosiaalidemokraateista/
Vastaukset 13
Vanhimmat
Suomi on vajoamassa korruptioon.
Kiirettä pitää, että Sipilä/Orpo/Soini ehtivät myyvät Suomen.
Paska+juttu+vaan+sulle,+että+vihreillä+on+tasan+saman+verran+kannatusta,+sen+jälkeen+Demarit+ja+sen+jälkeen+ykkösenä+CDU/CSU.+Yksikään+puolue+ei+koskaan+tule+suostumaan+koalitioon+AFD:n+kanssa,+joten+AFD:n+kannatus+on+herttaisen+yhdentekevää.
Tuorein+Politbarometer,+Februar+2018
CDU/CSU+++31%
SPD+14+%
Vihreät+14%
natsit+14+%
86%-kansasta+ei+siis+kannata+natseja.
Mistä natseista höpiset, hörhö?
AFD nimisistä natseista, hörhö. Asun saksassa, joten älä edes yritä kinata kanssani, tämän maan poliittisesta kentästä. AFD:ä kannattaa eniten äärioikeisto, eli ne jotka ottavat Bernd Höckeltä poskeen.
Täällä+Suomessa+anarkistien+Suvi+Auvinen+nimittelee+julkisesti+natseiksi+kaikkia+sellaisia+suomalaisia,+jota+haluavat+pitää+tämän+Suomen+maapalan+suomalaisten+omana+kotimaana.+Eivät+salli+sen+paremmin+venäläisten+kuin+arabienkaan+vallata+maatamme.+
Kaikkia+noin+ajattelevia+suomalaisia+on+noin+86%+kaikista+suomalaisista.+Ja+geitä+Suvi+Auvinen+kavereineen+nimittelee+natseiksi.+
Joku+tuolla+tytöllä+on+päässä+löysällä.+Joskus+neljänkympin+synttäriensä+tuolla+puolen+hän+vielä+hoksaa+sen+asian+itsekin.+Havahtuu+omiin+tyhjiin+käsiinsä+ja+tyhjään+elämäänsä.
Eli sinun ajatusmaailmasi edustaa sitä tyypillistä vihervasemmistolaista idiotismia, jossa kaikki sellaiset ihmiset, jotka eivät kannata aivan täysin vapaata maahanmuuttoa tai jotka eivät suhtaudu naiiviin yltiöpositiivisesti aivan kaikkeen, mikä edustaa erilaisia kulttuureita ja kansallisuuksia, tuomitaan heti suoralta kädeltä natseiksi ja rasisteiksi.
Minun ajatusmaailmaani edustaa se, että kun AFD täysin julkisesti päästää suustaan ääeiokeistoa ihannoivia lausuntoja ja niitä sanatarkasti mukailee, niin se on äärioikeistoa. Oliko muuta epäselvää ?
Quiz: Wer hat's gesagt, Höcke oder Hitler?
w w w.vice.com/de/article/gvvb57/quiz-wer-hats-gesagt-hocke-oder-hitler
Kumpi sanoi, Hitler vai Höcke
Kuten sanottu, teidän sekopääsuvakkien mielestä kaikki sellaiset mielipiteet, jotka eivät kannata kehitysmaalaisten ja/tai muslimien massamaahanmuuttoa länteen, edustavat äärioikeistolaisuutta.
Turhaan siinä lässytät. Kyllä teidän suvakkien "argumentit" tunnetaan täällä jo riittävän hyvin.
eikäs se nyt mikään ihme kun 200 tuhatta syyrialaista virtaa vuodessa Suomen kokoiseen valtioon ,ei siin paljon järkeä tarvii kun tajuu että loppuhan tuolle tulee!
merkel keinutuoliin ja Junker tuohivirsuja tekeen.
Ihan kiva, mutta Saksa taitaa silti olla jo menetetty tapaus:
https://www.youtube.com/watch?v=kYmTFL9nbRQ
Alternativen kannatus näkyy siinä millä innolla runnotaan hallitusta vaalien välttämiseksi
Laurankin+kannatus+oli+vielä+vaalihuoneistojen+avatessa+ovensa+palstan+mukaan+pitkästi+yli+50%+mutta+kuinka+sitten+kävikään.