Kirkkonummi hakee asukkaita.

TervetuloaUudetAsukkaat

Tervetuloa Kirkkonummelle te jotka harrastatte urheilua ja teillä on koira. TE me halutaan Kirkkonummelle ei muita!
Tässä mainos teille mitä voimme tarjota ja vain teille!

http://viisykkonen.fi/uutiset/koirat-saavat-kuusi-uutta-puistoa-kirkkonummella-−-pelkkiin-aitauksiin-ei-tyydytä-vaan

http://viisykkonen.fi/uutiset/jerikon-portaat-ollut-huippusuosittu-kuntoilupaikka-−-portaisiin-päätettiin-investoida-lisää

Tämän lisäksi meillä on hienot kalliomaalaukset metsässä, toki ne ei näy minnekään mutta kalliit hienot valot silti.

Toivottavasti teillä ei ole lappsia koska meillä on päiväkodit ja koulut homeessa koska niihin meillä ei ole budjetoitu raha.

Vielä olisi toivomus että teillä on auto koska kunnassa ei voi liikkua ilman autoa kun isot kauppapaikat ovat levitetty ympäri kuntakeskusta.

7

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maalleeimistäänhinnasta

      Meidän Pörri ei kyllä halua täältä Töölöstä mihinkään. Me asutaan mamman kanssa kivitalossa.

    • SeSiitäkinHyvästäPaikast

      Olis hienoa asua paikassa, missä koirankusettajat olisivat minimaalinen vähemmistö.

      Kiitos ei, Kirkkonummi.

      • äösdlävöladf

        Kiva! Pysy vain poissa!


    • Stadikasta

      Miksi muuttaisin kehä 3.sen sisäpuolelta susirajan taakse? Onneton pitäjä jumalan selän takana kirkkonummi...

      • köyhät.vikisee

        Kirkkonummen verotulot on maan kolmanneksi suurimmat, edellä vain Kauniainen ja Espoo. Julkinen liikenne on Kirkkonummen heikko kohta, mutta suurin osa kirkkonummelaisista ajaa omalla autolla, Tesla, Bmw, Mb, Audi, Jaguar.

        Suomen ainoa miljardöörikin pitää ykköskotiaan Kirkkonummella, kakkoskodit sijaitsee sitten köyhälistön Helsingissä, tarkalleen ottaen perseaukisten Eirassa, jossa myös esim. Jussi Halla-Aho asuu.

        https://www.seiska.fi/Uutiset/Nain-asuu-Suomen-rikkain-Antti-Herlin-324-miljardin-omaisuudella-linna-okytila-ja-penthouse


      • KunhanKysynPitääkö

        Pitäisköhän rakentaa myös Thorsviikiin koirapuisto jotta A Herliiniin koira sais kusettu aamuisin kunnan hiekoihin ?


    • Thatsit

      Tarkoitat varmasti yksityishenkilöiden verotuloja. Yhteisveroissa tuskin ohittaa Helsinkiä. Kumman vähän olen nähnyt uusinta mallia olevia laatuautoja. Lähinnä harmaita likaisia kiina-autoja, että se siitä rikkaudesta.Pitkä matka on vielä Kirkkonummella maan eturiviin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4796
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      175
      4319
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      133
      3972
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3922
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3701
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3518
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      99
      3074
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2905
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2736
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      17
      2514
    Aihe