Niskanen hiihtää numerolla kahdeksan ja johtaa

Sale voitti samalla numerolla pressanvaaleissa, mitenkähän hiihto sujuu kasilla.
481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä oon kuullu että siitä koituu vaikeuksia jos soittelee poliisille noista asioista.

Äänestä

Onko tässä kyse taas terrorismistä, jotta saataisiin se siviilitiedustelulaki kiireellisenä läpi eduskunnassa. Mutta miten se voi estää joidenkin hullujen soitot tai muulla tavoin ilmoittelut pommiuhista.
Tumakone kuului Saratov Airlines -yhtiölle, ja se oli seitsemän vuotta vanha ja hyvässä kunnossa. Myöskään sää ei selitä turmaa, ilmassa oli lunta muttei mitään kovin poikkeavaa.
Tutkijalautakunnan mukaan lentokapteeni ei ilmoittanut lennon aikana mistään toimintahäiriöistä koneessa. https://www.ksml.fi/ulkomaat/Venäläinen-matkustajakone-putosi-Moskovan-lähellä-–-koneessa-71-ihmistä-ruumiiden-jäänteitä-löydetty/1108031
Lentoliikenteen seurantapalvelu Flightradar24 kertoo Twitterissä, että turmakone oli seitsemänvuotias Antonov An-148. On se ihme kun Venäjällä jotain tapahtuu niin kyllä aletaan haukkumaan ennen kuin tiedetään edes syytä. Jokos se Malesian koneturma ratkesi ja se joka hävisi matkalla Kiinaan. Häipyi tutkasta ja koskaan ei löydetty. Saman yhtiön kone kaskummaa putoaakinsitten Ukrainassa ja saa länsimaat syyttämaan Venäjää turmasta. Puolueellisuus on???
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15181588/eipa-ollut-venalainen-kone
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15181553/an-148-lentoemanta-jatti-mystisen-jumalaviestin
Putoamisissa on eroja. Riippuu mihin maahan kone putoaa.
http://killtown.blogspot.fi/2006/06/shanksville-crater-oddity.html
Noita mysteerioita on täällä käsitelty aiemminkin. hyviä lukuhetkiä. Helsingin pommiuhka unohtuu pian mutta tämä Saratov Airlines saattaa jäädä muistuttamaan Shanksvillen surmasta kone kone katoaa kuin pieru Saharaan; erämaahan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14826545/metrojetti

Äänestä

Upea voitto! 😦

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


penkkiurheilija kirjoitti:

Sale voitti samalla numerolla pressanvaaleissa, mitenkähän hiihto sujuu kasilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu