Haluan kelkkailijaksi olympialaisiin

Tässä on vartaloleni ja kunnolleni sopiva laji. Olisin tässä hyvä. Kun pikkupoikana laskettiin pulkalla mäkeä olin aina paras !
682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ota yhteyttä Yrjövuoreen. Kai kiistatta Suomen historian paras? Baltian mestari ainakin.
Näin, ellei omakehu liikaa haise. Osin kyllä haisee.

Äänestä

koskahan kaljakellunta tulee olympialajiksi? ja varmaan sit kesäolympialaisiin?

Äänestä
  • vois varmuudeksi alkaa harjoittelemaankin jo. olishan se hienoa päästä edustamaan suomea tässä jalossa lajissa. näen jo itseni horjahtelemassa korkeimmalla pallilla kultamitali kaulassa ja oksennukset rinnuksilla.

    Äänestä

Helppo laji. Hyppäät pulkkaan ja annat pulkan viedä. Ja jos olet tonnikeijju pääset aina kovempaa maaliin!

Äänestä

Ilman dopingia et pärjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pulkkafani kirjoitti:

Tässä on vartaloleni ja kunnolleni sopiva laji. Olisin tässä hyvä. Kun pikkupoikana laskettiin pulkalla mäkeä olin aina paras !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu