Ihmisiä kuolee, moni maa sekasortoinen. Suomen sodat kertoo, että punikit ja jälkeläiset tappoi lahtareita talvi,-jatkosodassa, siis omia, toki lahtarit samoin. Maanantain Ylen ykösaihe Irakin palautettu, murhattu, faktat, taustat kaikki puuttuu.
Yle, älkää uskoko ihan kaikkea kerrottua.
3viikkoa.murhasta
5113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko tässä jo oikeasti vedettävä se johtopäätös että YLE rakentaa niin kovaa propaganda koneistoa että jos haluaa säilyä tulevaisuudessa hengissä on parasta ottaa se asenne ettei missään nimessä aio tehdä mitään mitä YLE kehottaa.
Pääuutiskanavahan on olemassa sitä varten että se hädän hetkellä neuvoo kansaa toimimaan "oikein". Mutta jos valemedian taktiikka on se että se nyt aivopesee kansaa etukäteen sitä tilannetta varten jossa pahuudenvaltakehoite annetaan kansalle toteltavaksi??
Ne jotka ymmärtävät totuuden ehkä huomaavat tulevaisuudessa tuon pahuuden valtahetken mutta onko kaikki hereillä?? Miettikää tarkaan etukäteen onko YLE niin luotettava että hädänhetkellä kannattaa sitä totella??
Ylenkin on säästettävä kaikessa. Totuus mukaanlukien.
Toivottavasti äänestäjät heräävät puolalaisten tavoin ajettelemaan Suomen tulevaisuutta. Vain kunnon näyttö seuraavissa eduskuntavaaleissa saa suunnan muuttumaan.
Kok.ministeri Mykkänen vannoo valan. Yle uutisio ansiokkaasti Irakin palautuksista koko päivän.
YLE on lahtarivetoinen sontalaatikko.