Tässä mun yksi ehdottamani miesten MM-kisajoukkue keväällä 2018=
Puljujärvi-Aho-Laine(aina riippuu onko herrat saatavilla, jos oma joukko menee pitkälle /pääsee pleijareihin, niin ei ainakaan heti välttämättä saatavilla, jos tippuu pian eka roundilla, niin voivat vahvistaa leijonaryhmää keväällä)
Junttila-Kontiola-Armia(kuulostaako herkulliselta?? Namupasseja ois tiedossa paljon, kuka nousee ratkaisijaksi, Armia??)
Manninen-Koskiranta-Tolvanen(Tolvanen ei oo ihan tolvana! Nouseva nuori kyky ja ketjun kemia voisi olla todella hyvä)
Anttila-Sallinen-Osala(duunariketju)
Jättäisin siis pois mm Pihlströmin ja Pyörälän. Toki hekin vois mahtua joukkueeseeni.
Pakisto on tässä=
Lepistö-Heiskanen
Kukkonen-Hietanen
Kivistö-Ristolainen(Buffalolla pyyhkii kehnosti, joten Ristolainen vois olla tulossa, mutta Ristolainen nousisi sillon tietenki ykköspakkipariin)
Molarit=
Koskinen
?
?
MM-kisoja odotan ja tässä
veripalttujehova
1
338
Vastaukset 1
- q1w2e3
Miten joku voi olla kiinnostunut MM-jääkiekosta noin paljon. BEEEEEEEEEEE kisat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l275941Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni48737- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et35584- 52574
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona31504- 44500
- 48477
- 40465
- 30459