Olen tutkinut huolellisesti monia uskontoja. Niistä kaikista Luterilaisuus on ylivoimaisesti huvittavin, kun siinä uskotaan, että jotain ei ole olemassa. Esim. Star Trekin eri rotuja.
Luterilaisset käyvät vahvistamassa tätä uskoaan homopalstoilla internetissä. tai ihan baarissa ilman nettiä. Ihan meinaa naurattaa tuo touhu.
Ei tosin jos pudotan kolehtirahat kirkossa ja joudun pyllistämään. Sitten pelottaa koska olen Hellari. teitä parempi.
Luterilaisuus on huvittavinta
12
306
Vastaukset
Laitatko linkkiä tuohon "luterilaisuuteen" jota kuvasit 😂
- huvittavaa.touhua
En.
Vain ateisti ei usko minua...oletko sinä sellaisia poikia ?!
- Vivamossa
Ole varovain kun pyllistät. Jeesus tulee sinuun.
- perspanot.no
Muistan kun Vivamossa rukoiltiin nelinkontin takapuoli pystyssä. Hannu Nyman kulki takana ja toisti "ota jeesus vastaan, ota jeesus vastaan, ota jeesus vastaan". Perspanot taisivat kiinnostaa Nymania. Pelkäsin että jeesus tulee perseeseeni.
- evl
Jumalalla on huumorintajua. Siksi luterilaisuus on raamatullista.
- huvittavaa.touhua
Evl, onko nimimerkkisi
E V I L ?!
- MrSpock
Kaikki maapallolaiset ovat huvittavia.
Me vulcanuslaiset sen sijaan loogisia. - tarpeeksensa_saanut
MInä alan toden teolla olla kyllästynyt näihin lahkolaisiin jotka ei muuta tee kun pilkkaa pyhää kastetta ja oikeaa raamatullista uskoa.
Soisinpa että lahkolaiset karkotettaisiin Suomesta johonkin Siperian aavikolle perustamaan sinne harhaoppisten yhdyskunnan. - Ierika
Kaikki uskonnot ovat vailla pohjaa ja vähintään huvittavia. Hassuimpia on nämä jotka perustuu huonoon selitykseen aviottomasta kersasta.
- LiveLongAndProsper
Aloittajalla on mennyt luterilaisuus ja skientologia sekaisin.
- näinseselittyysisarukset
Netistä löytyvät Suomenmielenterveys vastaanottojen tiedot. Ellet itse tunne tarvetta voi joku tuttavasi ilmoittaa valkotakkisille että pääset hoitoon. Jos huutelet noita julkisilla paikoilla alat olla kuin Isis fanit ja pääset myös sivullisten ohjaamana Traumaan ja saa perseesi ainoastaan Suppoja sekä 250ml ruiskulla jotain rauhoittavaa. Olet Helluntalainen? eli tanssit hurmoksessa pöydillä ja välillä vedät ketoveikkarit ja lyöt pääsi ,,taas. Tunnen eri uskontokuntien ihmisiä eikä yhdelläkään porukalla ole toimilleen mitään järkevää selitystä,otetaan vaikka Aatami jolta joku Jumala repi kylkiluun ja loi Eevan. Sitten kysymykset oliko Eeva samaa sukua heti?eli Aatamistahan se pykättiin ja sitten he perustivat perheen ja saivat sukurutsaisia lapsia(nimenomaan ollaan kuulemma kaikki siskoja ja veljiä). No aikanaan nämä lapset lähtivät vieraille maille (poistuen paratiisista) hankkimaan omat puolisot?? Miten mahdollista ellei ollut rinnakkais luomistyö tehty toisaalle? Muuten näitten jo sukurutsan rasittamien kiimaisten nuorien oli otettava joku sinnepäin oleva,eli Tiedemiehet ovat todistaneet Ihmisen laskeutuneen puusta,jää Apinat ainoaksi vaihto ehdoksi. Kun Raamattua ei vielä ollut ei ollut luomiskertomusta saati kuka sen kirjasi. Mutta onko myös tiedemiesten ihmisen hitaasta kehityksestä tässä nauliintunut yhteen ja kaikki ovat oikeassa.?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899