Vaihda ateismi kristillisyyteen

Elämäsi muuttuu heti iloisemmaksi. Löydät uusia ystäviä ja hyväsydämisyys täyttää elämäsi kitkerän ja katkeran uskontojen vihaamisen sijaan.
13268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kristityt ovat kovia arvostelemaan toisia. Etköhän sinäkin ole kristitty, ja niin vain luokittelet ateistit itseäsi huonommiksi.

Äänestä
  • Luulosairas!

    Äänestä

Ajatella, että se sinun kaikkivoiva ja kaikkitietävä Jumalasi tarvitsee sinunkaltaisesi ressukan tänne valehtelemaan puolestaan. Luulisi niinkin pätevältä jullilta onnistuvan todistaminen ihan omasta takaa.

Äänestä
  • Olet lapsellinen nössikkä!

    Äänestä

Enimmäkseen uskovaiset ovat oikeita elämän ankeuttajia. Ei uskovaisia vihata, niitä säälitään niin kuin narkkariakin.
Tosin yksi kaveri pyörii uskovaisten joukossa kun sanoi ettei missään muualla saa pimpsaa yhtä helpolla.

Äänestä
  • syö paskaa ateisti, oletkos Luterilainen hien imppaaja

    Äänestä

Eipä se kovin iloiselta vaikuta tuo ainainen tulenpalava homojen, ateismin ja ateistien, tieteen ja tiedemiesten, väärien uskontojen ja väärin uskovien vihaaminen, mitä te jatkuvasti kaikkialla syljette. Sehän on juuri sitä kitkerää ja katkeraa vihaamista. Eikä voi vaatia toisilta sellaista mitä ei itsekään koskaan noudata.

Äänestä
  • suu kiinni Luterilainen dogin kuksija

    Äänestä

En vihaa uskontoja en vain usko niihin..enkä minä kaipaa yksinkertaisia kavereita

Äänestä
  • No kuka Luterilaisia kaipaisi? Ei edes imurien takuuhuoltaja!

    Äänestä

Perustelut avaukseeni: Luterilaisuutesi kun on etovaa pallien nuuskimista.

Äänestä

Ateisti tuli taas osoittamaan kognitiivista dissonanssiaan varastamalla nimimerkkini ja kirjoittelemalla itsestään.

Huono omatunto Jumalasta erossa olemisesta se vaan näkyy vaivaavan ateistia alituiseen, ja tarve hakea huomiota, kun ei sitä Jumalalta saa. Eihän sitä saa, kun ei nöyrry, polvistu ja rukoile, vaan kopeasti ylpeilee maallisuudellaan.

Äänestä
  • Dissuttelevat myös viinalla, sen lisäisin äskeiseeni yllä.
    Minun vuoroni kertoa itsestäni, Olen Luterilainen.
    - Hellarivarkaan vihaama kirjoittaja, amen.

    Mikäs ateistin muuttaisi. Kun PH, Pallien Hiki EI kiinnosta - siinä meneekin nettiä kytätessä ikuinen elämä ohi kokonaan.
    Vain pornoa ja tupakkaa katselee ateisti

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


toimi.jo.tänään kirjoitti:

Elämäsi muuttuu heti iloisemmaksi. Löydät uusia ystäviä ja hyväsydämisyys täyttää elämäsi kitkerän ja katkeran uskontojen vihaamisen sijaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu