Norja on saanut kahdessa tunnissa , enemmän olympiakultia, kuin Suomi 14 vuodessa.
Kertooko tämä Suomalaisten huonoista geeneistä vai miksi Suomalaiset on näin pask****?
www.iltalehti.fi/pyeongchangin-olympialaiset-2018/201802202200760133_pz.shtml
Kertooko tämä Suomalaisten huonoista geeneistä vai miksi Suomalaiset on näin pask****?
www.iltalehti.fi/pyeongchangin-olympialaiset-2018/201802202200760133_pz.shtml
Vastaukset 9
Vanhimmat
Myöskään Venäjän kansallislaulua ei ole joutunut näissä kisoissa kuutelemaan.
upeaa.... Suomalaiset ei siis ole ainoita paskoja kisoissa.
Norjan astmajoukkue elää sallituista aineista tai niistä jotka eivät näy testeissä,Norjahan on näet maailman rikkain maa jolla on varaa panostaa hormooneihin ja huumeisiin kuten aikanaan DDR jossa naisillakin kasvoi parta
Norjalaiset ovat keksineet dopingin, joka ei tule testeissä ilmi. Siinä heidän vahvuutensa. Noin tasaista ei voi tuo kultamitalien voitto olla ilman jotain lisäainetta. Lieneekö tuo astmalääke? Minkä ihmeen takia suomalaiset ei myös ota käyttöön astmalääkettä, jos se on sallittua?
Norjalaiset saa pian viettää olympialaiset yklsinään. Ei sinne juuri muilla ole asiaa. Ehkä saksalaiset myös. Liekö heilläkin astma kaikilla?
Vain täysin naivi dorka uskoo tuohon uuteen DDRään kuten kokoomuslaiset
ei se ole doping jos ei ole kiellettyjen aineiden listalla....
ei tietenkään norjalaisten dopingaineita laiteta kiellettyjen listalle,mutta jos venäläinen syö jugurtin välipalaksi heti se on dopingia
Suomalaiset harjoittelee jos harjoittelee tasamaalla ja Norjalaiset vetää mäkiä ylös siitä tulee ero Suomen ei olisi pitänyt osallistua ei kestä päänuppi arvokisoja eikä tietty sitä kuntoakaan ole Suomalaiset pärjäis tosi hyvin jos olisi Selityskisa mikä meni pieleen.
täysin turhaa uskotella että norskit lihasvoimin pärjäävät,kunnon piristeet ja kemia on nykyaikaa urheilussa,skiksi en seuraakkaan tuota politiikan likaisinta ja vaarallista terveydelle lajia.Myllylä oli viimeinen kunnon hiihtäjä Suomessa,mutta köyhään maahan syntyneenä ei ollut varaa oikeaan kemiaan.