Nyt muutaman päivän seuranneena uuden k-market kaupan ja vanhan k-market kaupan toimintaa saman yrittäjän pitämänä voin todeta että vanhan kaupan alasajo on alkanut.Panostus työntekijöiden määrään sekä palveluiden saatavuuteen huonontunut.Hyllyt tyhjiä ,tuotevalikoima supistunut.Kesän yli kauppaa pitävät ,,syksyn tullet loppu tulee !
Uudessa kaupassa maitopurkin hinta nousi heti alkajaisiksi melkein 30 %
Uudessa kaupassa maitopurkin hinta nousi heti alkajaisiksi melkein 30 %
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minulle riittää keskustan kaupat ja LIDL vallan mainiosti. Luulen, että erittäin monet ovat kanssani samaa mieltä. Uusi K-kauppa on jo joutunut panemaan kylttejä pitkin tienvierustoja kun ihmiset eivät oikein löydä sitä keskustalle takapuolensa kääntänyttä monien koukeroiden takaista tummanpuhuvaa peltihallikauppakeskusta.
Koska kakkosvaihe alkaa, vai saako se tarvitsemansa tilat toisen pään tyhjenemisen kautta? Tokmannilla menee muutenkin huonosti, niin vetäytyy hyvin äkkiä tappiollisesta kaupasta.
Mihin perustuu SAKSAN saksalaisten hyvinvointi, lähtevät vierailuillekin omin eväin-
-Näin ja sakemannien tyylilä lapua pidetään hyvinvoipana käyttämällä lapuamme palveluita.
-Lapuan sisäisellä menestyksellä huomio ulkopuolisiltakin kääntyy tännepäin.
-Huollon ja luottamuksen ylläpito on tärkeintä vakauden pohjaksi.
Pelkästään lapuan väkiluvulla pystytään pitämään isompikin kauppakeskitymä tuoreissa tuoteissa, kun lopetetaan hyppääminen ja hotkottaminen, vaikka vain vähennetäänkin sitä.
Pyörimällä enempi vain näissä omissamme ympyröissä.
Tulevaisuutemme tärkeyttä olla mukana ja paikalla.
https://www.youtube.com/watch?v=zIUCjkOdmYM
Jokilaakson päiväkodissa isovanhempien päivä
https://www.youtube.com/watch?v=Yp0BZRwbBfo
Vauvamuskarissa pidettiin hauskaa
Miksi muutamat lapualaiset näkevä koko ajan asiat niin helvetin synkkinää. Ovat ilmeisti perusnegatiivißella asenteella tulleet tähän maailmaan
Ei lapualaiset ainakaan nälkään kuole kun siellä on nyt 4 isompaa ruokakauppaa, muutama pienempi, LIDL ja Tokmanni. Eikä myös muuten raudanpuutteeseenkaan.
Mitä jos keskustan Ksuper lopettaa kuinka käy myyjien . Uuuteen palkattiin uudet myyjät muutamaa vanhaa lukuunottamatta...
Mihin siirtyy posti, kun keskustan market sulkee? Vaihtoehtoja ei taida olla muuta kuin S-market, jossa on jo pakettiautomaatti, ellei sitten palata vanhaan postiin jonkun hyyryläiseksi.
Jos ja jos. Nyt on hyvä työllisyystilanne Sipilän hallituksen ansiosta
Jos k kauppa lopettaa jos jos
Jospa myyjät siirtyy muihin hommiin vaikka
Perustavat oman kaupan.
Olgalla taitaapi olla sitä itseään korvien valissä kun se kirjoittaa, että
paraneva työllisyystilanne olisi jotenkin Sipilän hallituksen ansiota.
Eikä tuossa muutenkaan ajatus hehku, nimimerkkiä myöten.
Pistäydyin kolmannen kerran Tokmannilla. Taisi siellä olla nytkin pari kolme asiakasta lisäkseni ja ihmettelinkin missä ne kaikki Tokmannia Lapualle kovaan ääneen huutaneet oikein piileksivät?
Ihmiset ovat töissä päivällä. Töitä riittää Siåilän hallituksen ansiosta. Eläkeläiset eivät viitsi lähteä näin kylmällä. Kevään tullen porukat virkistyy ja lähtee kaupoille
Saitille on näköjään ilmaantunut uusi järjen jättiläinen.
Mitä tukitta sinne, en oo käyny, enkä mene! 🤓