Jumala on kätkenyt ihmiseltä monia asioita, yksityiskohtia. Sinun ei tarvitse tietää tai alkaa yksityisetsiväksi vaan ole vaan iloinen, jollei surusi ole suurena taakkana sydämessäsi juuri nyt. Annan taakkani Jeesukselle.Annathan sinäkin taakkana sydämessäsi olevat jutut Jeesukselle ?
Itseeni sattui kauan erään ihmisen hymy, muisto hymystään. Ja ne ajat eivät tule takaisin. Jumalalle uskollisen uskollinen hymy on jotain järisyttävän kaunista maisemaa aitokristityn kasvoilla.
Jumalan salaama salaisuus paljastuu vain ja aikanaan jos ihan kaikkipaljastuuko koskaan. Gogin sodan syttymisvuosi on ollut, on, tulee olemaan Jumalan tiedossa.Me ihmiset, Jumalan luodut, saamme sen salatun tiedon tietoomme tulevaisuudessa.
Herra Jeesus on hyvä.Kiitos, kunnia, ylistys, valta ja voima on Hänellä! Kuningas, joka palvelee luotua tänäänkin! Millainen Kuningas!
Itseeni sattui kauan erään ihmisen hymy, muisto hymystään. Ja ne ajat eivät tule takaisin. Jumalalle uskollisen uskollinen hymy on jotain järisyttävän kaunista maisemaa aitokristityn kasvoilla.
Jumalan salaama salaisuus paljastuu vain ja aikanaan jos ihan kaikkipaljastuuko koskaan. Gogin sodan syttymisvuosi on ollut, on, tulee olemaan Jumalan tiedossa.Me ihmiset, Jumalan luodut, saamme sen salatun tiedon tietoomme tulevaisuudessa.
Herra Jeesus on hyvä.Kiitos, kunnia, ylistys, valta ja voima on Hänellä! Kuningas, joka palvelee luotua tänäänkin! Millainen Kuningas!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kristuksessa kristityllä on jo tavallaan kaikki. Pelastusliivit päällä. Luopiot heittäneet pelastusliivinsä pois. Kerran pelastustilassa ollut ei ole nähdäkseni aina pelastustilassa.Sehän ratkaisee missä tilassa maaliviivansa kukin ylittää.
Maallisen elämän perustarpeet ovat aika vähäiset. Ruoka, juoma, vaatteet, paikka jossa unessa olla.
Tosin Goog ei voi mennä sotimaan taivaaseen uskovia vastaan. ????
Ja missään ei koko Googin kansaa edes ole. Turhaa vouhotusta. Ja mistä he saisivat niitä hevosia ja miekkoja niin paljon sotimiseen?
Tuosta onko kerran pelastettu aina pelastettu löytyy hyvä kirjoitus täältä.
https://kangasalanhelluntaiseurakunta.fi/koti/blogit
Tuossa on paljon asiaa moneen aiheeseen.
Thanks, vilkaisen.
Kaikki ylistys pitäisi mennä kuitenkin Jeesuksen ISÄLLE, koska Jesushan on vain "VÄLIMIES" suuremmissa ratkaisuissa. ISÄ on aina poikaa suurempi.
Oletko Jahvetti?
Onkos tämäkin TAAS helluntalaisten johdossa, niinkuin oli se kuuluisa "pehmeiden julistaja", joka juuri kuoli hengenlähtöön. Kerkesi kuitenkin "huorailemaan pitkään".
Näytillä on, mutta uskossaan sokea ei tosiasiaa näe.
Kristinuskon kolmiomainen jumala on epäjumala, eikä poikkea millään tavalla muista ihmisen omaksi kuvakseen luomista jumalista.
Sekoraamatun ymmärtämiseen tarvitaan vain raamatun hahmojen ja tapahtumien googlaaminen. Ymmärryksen lisääntyessä vähenee kristinuskon jumala olemattomiin.
On siis kummallista, että uskon nimissä moni väittää kuitenkin tietävänsä vaikkapa tiedemiehiä paremmin asioita luonnontieteestä.
Voi teitä ressuskat! Ei suuret sanat suuta halkaise, eikä pieni pieru per......
Oletko kenties eri mieltä kanssani?
Tiede ei tiedä mitään.
Jumala kaikkitietävänä tietää kaiken.
Tiedemiesten tiedetään kertoneen kaikenlaisia luulojaan teorioina tarjoten ja jotka ovat osoittautuneet valhetarkoitusperäisiksi tarkoituksena kieltää Jumalan tehneen luomistekoaan.
Ei tieteessä oteta huomioon sellaista, mitä ei ole olemassa.
Tieto lisääntyy ja sitä mukaa kehitys kehittyy. Ei alussa tiedetty edes ajateltu asfalttiteitä, oltiin tyytyväisiä kärrypolkuun. Ei tiedettä sen takia tarvitse väheksyä.
Lapsuudessani ei ollut tietokoneita. Jumalaa ei muuten ole ollut koskaan: ei ole ollut edes TV-uutisissa, joka sekin on tieteen kehityksen tulosta.
Jumalako käyttämäsi älylaitteen on kehittänyt?
Hei Ystäväni, ehkä teille ei ole vielä sähköä, Jumala on kuitenkin antanut jokaiselle meistä omantunnon. Jo se pelkästään kertoo, mitä teemme,palvelemme,puhumme. On hienoa että Sinulla on Jumalan antama hälytin(muuten et keskustelisi tällä palstalla)koska toisilla pirinä loppuu kokonaan, ja sinusta voi tulla ns paavi/laaajasalo, mikä ei ole Jeesuksen tahto. Misi älypuhelin ei vastaa, miksi tiedeyhteisöiden pitää anoa apurahoja lisää, ja lisää. Eikö löydykkään koneesta? No ei todellakaan . Kaikki löytyy Jumalan, meidän Luojamme Sanasta! Hei, tämä on TOSI! kaikki mitä haluamme tietää löytyy Raamatusta! Etsin vuosia, vuosia, kunnes aloin itse likemaan, ja löysin kadotetunnen onnen, jota olisin saanut jo pienen tuntea. Siunausta Sinulle
Eri asiat voivat ihmisille tuoda rauhaa ja tasapainoa - tai ainakin illuusion niistä.
Mitä tuosta oli hyötyä. Jos sinä löysit haluamasi tiedot Raamatusta, niin minä en. Siinä on liikaa epäuskottavia juttuja.
Vai että ihan kuningas?
"Herra Jeesus on hyvä.Kiitos, kunnia, ylistys, valta ja voima on Hänellä! Kuningas, joka palvelee luotua tänäänkin! Millainen Kuningas!"
Mä tykkään kyllä enemmän demokratiasta kuin mistään kunkusta. Demokratissa kun voi äänestää seuraavalla kerralla uutta puoluetta, jos edellinen ei osanutkaan hoitaa hommia kunnolla. Onko muuten taivaassa demokratia? Saako siellä äänestää?
Perätön raiskausväite on rikos.